Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15748) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (3)

Grodziec. 1,2 mln zł dofinansowania do budowy nowego urzędu

Dodano: 11.06.2021 15:49
Źródło: LM.pl

„To pierwszy krok“ - mówi wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, który przekazał wójtowi symboliczny czek dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina pozyskała 1,2 mln zł na budowę nowego urzędu.

Budynek Urzędu Gminy w Grodźcu jest w opłakanym stanie technicznym. Obiekt nie nadaje się do remontu, a jedynym wyjściem jest budowa nowego. Inwestycja szacowana jest przez wójta Mariusza Woźniaka na 10 – 12 mln zł. W związku z tym, że gmina dysponuje rocznym budżetem w wysokości 26 mln zł, nie stać jej na wybudowanie gmachu bez wsparcia z zewnątrz.

Kilka złożonych wniosków nie przyniosło rezultatu. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dedykowany gminom popegeerowskim to była ostatnia deska ratunku. Dzisiaj przyszły dobre wieści.

- Gmina Grodziec uzyskała największe w województwie wielkopolskim wsparcie. Ta kwota pozwoli nam na wykonanie dokumentacji technicznej i realizację pierwszego etapu budowy Urzędy Gminy. Niezmiernie cieszę się z tego faktu i dziękuję posłom oraz premierowi – mówi wójt Mariusz Woźniak.

Czek na 1,2 mln zł wójtowi wręczył wiceminister Ryszard Bartosik, który podkreślił że wsparcie otrzymało kilka innych gmin w powiecie konińskim, ale ta najwyższa kwota trafiła właśnie do Grodźca.

- To pierwszy krok w realizacji tego przedsięwzięcia. Będzie ono o wiele droższe, ale trzeba ten pierwszy krok zrobić – mówi Ryszard Bartosik. - Budowa nowego urzędu wśród społeczeństwa nie jest popularna, ale tutaj jest wyjątkowa potrzeba. Ten budynek nie będzie służył wójtowi, tylko mieszkańcom – dodaje.

Wiceminister przyznał, że pojawiają się coraz to nowe środki po jakie będzie można sięgnąć na dalsze etapy budowy urzędu.

- Przed nami praca i współpraca, żeby te środki pozyskać – mówi Bartosik.

Wójt Mariusz Woźniak przyznaje, że liczył na wyższe wsparcie. Gmina wnioskowała bowiem o 5 mln zł, ale cieszy się z tego co otrzymała.

- Ta kwota pozwoli nam na wykonanie pierwszych prac. Nie spoczywamy na laurach i będziemy za pośrednictwem instytucji rządowych i samorządu województwa starać się o kolejne fundusze. To dla nas priorytet – mówi Mariusz Woźniak.

Pozostałe gminy w powiecie konińskim, które otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:

- 800 tys. zł - Stare Miasto - Inwestycja dotyczy budowy w miejscowości Żdżary stacji uzdatniania wody o wydajności 62,5 m3/h z ujęciami głębinowymi, instalacjami technologicznymi i wpięciem do sieci wodociągowej.

- 600 tys. zł - Kazimierz Biskupi - Oddolna inicjatywa stworzenia przestrzeni życiowej społeczności lokalnej zamieszkującej obszar zlikwidowanego państwowego gospodarstwa rolnego we wsi Nieświastów w Gminie Kazimierz Biskupi poprzez rewitalizację miejscowości.

- 600 tys. zł - Wierzbinek (gmina wiejska) - Przebudowa drogi gminnej relacji Kryszkowice - Krzymowo. Inwestycja polega na przebudowie drogi na odcinku 2,66 km wraz z chodnikiem o długości 680 m.

- 300 tys. zł - Wilczyn - Zadanie pt. „Utworzenie miejsca rekreacji poprzez zagospodarowanie terenu w miejscowości Kopydłówek”. Projektuje się tam: utworzenie boiska sportowego, utwardzenie drogi dojazdowej , utworzenie miejsca postojowego, zakup i montaż elementów małej architektury, urządzeń siłowni zewnętrznej montowanych na pylonie oraz urządzeń placu zabaw, zakup i montaż kontenerowej świetlicy wiejskiej, nasadzenia zieleni, ogrodzenie i oświetlenie części terenu.

250 tys. zł - Ślesin - Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa remizy strażackiej o dwustanowiskowy garaż wraz z pomieszczeniem socjalnym w miejscowości Wąsosze.

  • Grodziec. Jest 1,2 mln zł dofinansowania do budowy nowego urzędu!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Widzę barwy narodowe a w domyśle PiS. Co za skromność.
Dodano: 11.06.2021 16:56    Przez: Alfred Michalczyk
Towarzyszu Michalczyk, kuje was w oczy flaga biało - czerwona i biały orzeł w koronie na głowie na czerwonym tle ? Pamiętajcie towarzyszu, że Prawo i Sprawiedliwość to brzmi dumnie i każdy kto tą prawicową formację polityczną popiera jest prawdziwym Polakiem i Patriotą kochającym Polskę.
Dodano: 11.06.2021 19:43    Przez: PiS-owiec
avatar Ciekawe kiedy PiS zrealizuje te wszystkie czeki bez pokrycia wydrukowane na prędce na drukarc?
Dodano: 12.06.2021 09:53    Przez: Hans Gruber
Znam wielu PiS-owców z PZPR-owską przeszłością. Może Pan do nich / bez urazy / zwracać się per towarzyszu. Zresztą mentalność aktywu PiS wzoruje się na tej gomułkowskiej, to fakt. A teraz zupełnie szczerze. Największe osiągnięcia PiS ma w dziedzinie propagandy. W tej jesteście mistrzami. Teraz polecę : Uwierzę w PiS jak będę mógł pojechać jednym ze stu tysięcy elektrycznych samochodów obiecanych przez Pana mitomana Morawieckiego do portu, gdzie przesiądę się na obiecane przez Pana Brudzińskiego / już wyprodukowano stępki / promy, by popłynąć do Skandynawii. Tam już czeka specjalnie wybudowane dla tych promów nabrzeże . Taka to pisowska rzeczywistość. Wstyd.
Dodano: 12.06.2021 10:43    Przez: Alfred Michalczyk
A co do wstydu na widok barw narodowych, to odpowiem Panu jak jednemu ''byczkowi'', który z orłem na piersi chciał, bym wyrzucił flagę UE. ''Świetna koszulka, tylko dlaczego brzydko pachnie i jest niewyprasowana ?
Dodano: 12.06.2021 10:48    Przez: Alfred Michalczyk
No i na koniec pytanko ? Od kiedy PiS - UGRUPOWANIE POPULISTÓW - jest reprezentantem polskiej prawicy. /?/
Dodano: 12.06.2021 10:50    Przez: Alfred Michalczyk
Na polskiej scenie politycznej nie widzę lepszego ugrupowania politycznego od Prawa i Sprawiedliwości, a Premier Mateusz Morawiecki jest świetnym Premierem. "Nowy ład", który rząd Premiera M. Morawieckiego wprowadzi będzie ogromnym wsparciem dla naszej gospodarki jak i dla przeciętnego "zjadacza chleba", a więc wspierajmy rząd Prawa i Sprawiedliwości, naprawdę warto.
Dodano: 11.06.2021 19:50    Przez: PiS-owiec
Każdy kto poczuwa się Polakiem i chce dobra Polski i Polaków wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim, bo tylko rząd PiS-u dba i zadba o naszą Ojczyznę przed przeciwnikami z oPOzycji i wrogami z Brukseli. PiS dba o całe polskie społeczeństwo a nie tylko o tzw. nowo-bogackie elity i kasty uprzywilejowane.
Dodano: 11.06.2021 19:58    Przez: PiS-owiec
Czyli co ? Jeden naród - jedna partia- jeden wódz. ? Toć to przerabialiśmy za tzw komuny. PiS-izm, to jednak stan umysłu obcy w demokratycznych częściach świata.
Dodano: 12.06.2021 15:45    Przez: Alfred Michalczyk
Panie Michalczyk, jeszcze ma Pan czas zejść ze złej drogi POlitycznej i się nawrócić na drogę Prawa i Sprawiedliwości i do Boga, no chyba że się Pan zaszczepił i pańskie dni są policzone, bo przecież nasze życie należy do Boga i On decyduje o naszym początku i końcu tu na ziemi ?
Dodano: 12.06.2021 16:41    Przez: Co Pan na to ?
Bartosik załatw mi kasę na dworzec pod blokiem.
Dodano: 12.06.2021 21:01    Przez: p***rnese tu

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.