Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15748) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Konkurs kosmetyczny stylizacji i makijażu w konińskim "Medyku"

Dodano: 12.06.2021 10:29

W Wielkopolskim  Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył  się konkurs kosmetyczny stylizacji i makijażu "Te szalone lata dwudzieste ", pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego. 

Konkursy kosmetyczne stały się już tradycją  konińskiego „Medyka". Plaćówka od kilku lat stwarza uczennicom kierunku technik usług kosmetycznych możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentu. Przeżyliśmy już wspólnie podróż w świat fauny i flory morskiej, sztuki kubistycznej, bajek Walta Disneya. Ostatnio były szalone lat dwudzieste ubiegłego stulecia. Konkurs odbył się z zachowaniem ograniczeń sanitarnych. Chęć wzięcia udziału zgłosiło 7 centrów z województwa wielkopolskiego, jedno z kujawsko-pomorskiego i jedna szkoła z powiatu konińskiego. Sala gimnastyczna WSCKZiU w Koninie została zamienione w atelier, w którym dokonano stylizacji modelek na gwiazdy lat dwudziestych.

Po krótkim powitaniu uczestników przez dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego w Koninie, Wojciecha Szymczaka, zaprezentowany został  przez nauczycielkę kierunku technik usług kosmetycznych „konińskiego medyka” Iwonę Nolbert - wykład  „Kobiety lat dwudziestych”,  poświęcony  wielkim osobowościom ze świata mody, filmu oraz zwykłym kobietom z tamtych czasów.  

Po prezentacji przyszedł czas na realizację zadania konkursowego: wykonanie makijażu i stylizacji modelki zgodnie z trendami mody i makijażu z lat dwudziestych. Pojawiły się kobiety wampy  z bardzo wyrazistymi oczami i brwiami, czerwonymi ustami, dziewczyny w krótkich fryzurach przyozdobionych sztucznymi dodatkami, w swobodnych sukniach o charakterystycznym kroju.

Jury złożone z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie oceniło gotowe stylizacje.

W imieniu samorządu województwa wielkopolskiego, nagrody wręczyła Dorota Kinal - dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Koninie Wojciechem Szymczakiem.

I miejsce zajęła Alicja Pawlak-  słuchaczka II roku technika usług kosmetycznych  w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia |Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu. Nagrodą jest zestaw, na który składają się: kurs kosmetyczny 1-dniowy w Beauty-Art Szkoła wizażu i stylizacji Beaty Małachowskiej
w Poznaniu, krzesło reżyserskie do wykonywania makijażu i kufer kosmetyczny XXL oraz kosmetyki. 

II miejsce należy do WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim, reprezentowanym przez Olgę Pomogier, która otrzymała zestaw złożony z krzesła reżyserskiego do makijażu  i kufra kosmetycznego   XXL oraz kosmetyki.

III miejsce zdobyło  WSCKZiU nr 1 w  Poznaniu, reprezentowane przez Klaudię  Czabajską -  nagrodzone  zostało kufrem  kosmetycznym  XXL wraz z kosmetykami.

IV miejsce zdobyło  WSCKZiU w Koninie, reprezentowane przez Julię Tralewską słuchaczkę pierwszego  roku technika usług kosmetycznych.

Konkurs kosmetyczny stylizacji i makijażu w konińskim "Medyku"
Slajd 1/2

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dobrze, że nie jestem kobietą, bo kobiety na poprawianie swojej wątpliwej urody wydają duże pieniądze, a ja sam sobie radzę bez fryzjera, bez kosmetyczki, a podstawowymi środkami higieny są dla mnie woda i mydło.
Dodano: 12.06.2021 17:28    Przez: Mężczyzna
Kobiety mają pstro w głowach, nakładają na swoje ciała kilogramy margaryny, a i tak są brzydkie. Nie lubię jak kobieta do przesady się próbuje zrobić na miss.
Dodano: 13.06.2021 11:52    Przez: Leon
Leonie "mężczyzno",twoje prawo nie lubić kobiet.Może znajdziesz kiedyś przyjaciela,chociaż z wypowiedzi wynika,że masz nieprzyjemny charakter i takąż powierzchowność.
Dodano: 13.06.2021 17:47    Przez: Kasiulka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.