LM.plSportWysoka porażka Wilków w Kórniku. Trzymają miejsce barażowe

Wysoka porażka Wilków w Kórniku. Trzymają miejsce barażowe

Aż 0:6 przegrały Wilki Wilczyn wyjazdowe spotkanie z Kotwicą Kórnik. Mimo tego zespół Michała Grzywacza utrzymał miejsce dające mu udział w barażach o pozostanie w IV lidze.

Starcie dwóch sąsiadów z tabeli wyrównane było przez niecałe pół godziny. W 25. minucie wynik spotkania dla Kotwicy otworzył z rzutu karnego Patryk Bordych i gole później posypały się już jeden za drugim. Do przerwy gospodarze wyszli na prowadzenie 3:0, a do siatki Wilków trafiali jeszcze Radosław Jasiński i Mikołaj Panowicz.

Po zmianie stron Kotwica dołożyła jeszcze trzy trafienia. Hat-tricka skompletował Mikołaj Panowicz, a jedną bramkę strzelił jeszcze Bartosz Zgarda. Ostatecznie Wilki przegrały w Kórniku 0:6.

Taki wynik oznacza, że zespół Michała Grzywacza wciąż nie może być jeszcze pewien utrzymania w IV lidze. Wciąż jeszcze do końca nie wiadomo, jakie miejsce będzie to utrzymanie gwarantować, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz to cztery zespoły utrzymujące się bezpośrednio i piąty, który grać będzie w barażach. Wilki obecnie zajmują właśnie piąte miejsce.

Ostatnia kolejka tego sezonu rozegrana zostanie w przyszłą sobotę. Wilczynianie zmierzą się wtedy na wyjeździe z Winogradami Poznań.

Kotwica Kórnik – Wilki Wilczyn 6:0 (25' Patryk Bordych, 34' Radosław Jasiński, 40', 67', 89' Mikołaj Panowicz, 78' Bartosz Zgarda)

Wilki Wilczyn (skład wyjściowy): Hubert Rachubiński – Mateusz Majewski, Kamil Kwiatkowski, Mikołaj Nowakowski, Wiktor Mochalski, Patryk Szymaniak, Nikodem Lipiński, Krystian Robak, Emanuel Mikołajczyk, Dominik Jesiołowski, Marcin Balalja.