Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15746) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (3)

Uczniowie z Górniczej wygrali ogólnopolski konkurs ekonomiczny

Dodano: 13.06.2021 10:18

Ekonomiści z Górniczej na pierwszym miejscu ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego. 

W dniach 9 i 10 czerwca Julia Budzińska, Wiktor Karwacki oraz Andrzej Orzechowski z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie pod opieką i przygotowaniem Marty Woźniak, brali udział w trzecim, ostatnim etapie ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Do rywalizacji zgłosiło się ponad siedem tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Uczestnicy musieli wykazać się ugruntowaną wiedzą ekonomiczną, w szczególności dotyczącą rynku pracy – rozwiązywali testy i zadania, podejmowali decyzje ekonomiczne, wcześniej przygotowali film na temat „Rozmowa kwalifikacyjna – nie taki diabeł straszny jak go malują”. Finalnym elementem był udział w debacie, której teza brzmiała „Samozatrudnienie jest lepsze niż praca na etacie”. Ostatecznie, drużyna uzyskała tytuł finalisty i uplasowała się na pierwszym miejscu w Polsce. 

Warto również dodać, iż tylko w tym roku szkolnym Górnicza odniosła znaczące sukcesy w konkursach o tematyce ekonomicznej, m.in.: drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Score Hunter Junior organizowanym przez Biuro Informacji Kredytowej, pierwsze miejsce w konkursie "Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości" organizowanym przez Urząd Miejski w Koninie, pierwsze miejsce w wielkopolskim konkursie „BeBi - Będę Biznesmenem" organizowanym przez CDN w Lesznie, pierwsze miejsce w konkursie „Przedsiębiorcza klasa” organizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości, trzecie miejsce w Konkursie „Zostań ekonomistą” organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Szkoła walczy również o uzyskanie tytułu Złotej Szkoły Narodowego Banku Polskiego.

  • Uczniowie Górniczej wygrali ogólnopolski konkursu ekonomiczny

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Górnicza,   ZSGE Konin,   konkurs ekonomiczny,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.