Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15745) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Kramsk. Ile osób musi pójść do urn, żeby referendum było ważne?

Dodano: 14.06.2021 13:50
Źródło: LM.pl

W najbliższą niedzielę odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta Andrzeja Nowaka i Rady Gminy Kramsk. Wiadomo już ile osób musi pójść do urn, żeby głosowanie było wiążące.

Inicjatorami referendum są mieszkańcy Woli Podłężnej, którzy rozpoczęli batalię o miejscową szkołę podstawową. Po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów, złożyli wniosek, a komisarz wyborczy wyznaczył termin głosowania na 20 czerwca.

W gminie Kramsk wyznaczono już dziewięć obwodowych komisji wyborczych. Za lub przeciw odwołaniu wójta oraz rady, głosować będzie można w: Szkole Podstawowej w Kramsku, Centrum Pracy Twórczej w Kramsku, Szkole Podstawowej w Bilczewie, Klubie Rolnika w Borkach, Szkole Podstawowej w Patrzykowie, Remizie OSP w Grąblinie, Szkole Podstawowej w Helenowie Drugim, Wiejskim Ośrodku Kultury w Woli Podłężnej oraz w Szkole Podstawowej w Wysokiem.

Komisarz Michał Jankowski z konińskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego informuje również, że liczba kart ważnych oddanych w wyborach na wójta gminy Kramsk w 2018 roku wyniosła 4075. W związku z tym, referendum w sprawie odwołania Andrzeja Nowaka przed upływem kadencji będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział nie mniej niż 2445 osób. Jeśli chodzi natomiast o Radę Gminy w Kramsku to w ostatnich wyborach ważnych głosów wyniosła 5073. To oznacza, że żeby referendum było ważne, wziąć musi w nim udział nie mniej niż 3044 osób.

Lokale wyborcze w niedzielę, 20 czerwca w gminie Kramsk będą czynne od godz. 7.00 do 21.00.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie jestem mieszkańcem Woli Podłężnej, ale sprawę chęci likwidacji tamtejszej szkoły, przez osobę, która swojego czasu tak zażarcie walczyła o szkołę w miejscowości Wysokie i sporo za swojej kadencji tam zrobiła uważam za haniebne. Wydawałoby się, że to właśnie taka osoba do tego pani wice wójt (także nauczyciel), będzie zażarcie walczyła o to, aby była tam szkoła. A tu jednak zonk. Obecnie uważam, że panu wójtowi jak i radnym trzeba jednak podziękować. Pamiętam jak przed wyborami pojawiały się głosy, że wójtem nie powinna być osoba z tej samej gminy, bo będzie dbała o swoją miejscowość znajomości itd. A ja głupi to wyśmiewałem, no cóż, byłem naiwny jak dziecko. Obecnie mamy niezłą klikę w postaci radnych, których przynajmniej spora część jest w jakiś sposób powiązana relacjami z wójtem (była koleżanka z pracy, radni z sąsiednich miejscowości, znajomi itd.). Wszędzie tak bywa, ale tutaj to już przesada. Kto ma nadzorować pracę wójta i gminy, skoro wszyscy mówią jednym głosem?
Dodano: 14.06.2021 17:39    Przez: R
Ja Cię, co się dzieje w tym Kramsku🤔. Do teraz nic nie było, wójta i radnych nie było widać. Mówili, że nie ma kasy w budżecie , biedna gmina, długi. A teraz... Wójt chyba nabył zdolności do bilokacji, wszędzie jeździ, otwiera, jeszcze zadyszki dostanie 😁 Masakra, czemu dopiero teraz. 🤔
Dodano: 14.06.2021 16:33    Przez: St. Ms
Jeżeli obwód Woli Podłężnej (Wola, Izabelin i Rudzica), który liczy prawie 2000 osób się zmobilizuje (w zeszłych wyborach jedna z najsłabszych frekwencji), to spokojnie odwołanie dojdzie do skutku, bo w innych miejscowościach też wójt i rada mają sporoprzeciwników. Te wybory to będzie prawdziwy test dla Woli i okolicznych miejscowości. Liczba mieszkańców spora i stale rośnie, ale dopiero głosowanie pokaże czy jest tam u was jedność w słusznej sprawie, czy nie i niektórych losy gminy wcale nie obchodzą jak to często bywa.
Dodano: 14.06.2021 17:46    Przez: Wyborca
Brawo dla inicjatorów referendum👏👏👏 Nareszcie ktoś się za nich wziął 👍 Warto referenda robić, bo takiej aktywności, jak w ostatnim miesiącu, to w gminie jeszcze nie było. 😆 Szacun za to. Tak trzymać!!! Idę na referendum!!! Podoba mi się to!!!
Dodano: 14.06.2021 16:48    Przez: Rafał.
Sprzeczność goni sprzeczność i absurd. Wójt twierdzi, że referendum popiera wąska grupa ludzi, a uruchamia cały sztab swoich przydu... w i krzyczy z bilbordów, z ulotek: nie idźcie na referendum.Nie spełniał chłopak obietnic, pieniędzy nie chciało 1się pozyskiwać, albo nie umiało, a teraz boi się, że go ludzie rozliczą. W innych gminach wszystko skanalizowane, oświetlone, wychodnikowane, a u nas gorzej jak za PRL - u. Jedyne, co pozostało władzy, to trzymać ludzi siłą za m..., by nie szli do urn. Demokratyczna władza powinna się posługiwać całkiem innymi argumentami. Najważniejsze to nie dać się zastraszyć.
Dodano: 14.06.2021 18:32    Przez: GE

KOMENTARZE

Ja Cię, co się dzieje w tym Kramsku🤔. Do teraz nic nie było, wójta i radnych nie było widać. Mówili, że nie ma kasy w budżecie , biedna gmina, długi. A teraz... Wójt chyba nabył zdolności do bilokacji, wszędzie jeździ, otwiera, jeszcze zadyszki dostanie 😁 Masakra, czemu dopiero teraz. 🤔
Dodano: 14.06.2021 16:33    Przez: St. Ms
Brawo dla inicjatorów referendum👏👏👏 Nareszcie ktoś się za nich wziął 👍 Warto referenda robić, bo takiej aktywności, jak w ostatnim miesiącu, to w gminie jeszcze nie było. 😆 Szacun za to. Tak trzymać!!! Idę na referendum!!! Podoba mi się to!!!
Dodano: 14.06.2021 16:48    Przez: Rafał.
Nie jestem mieszkańcem Woli Podłężnej, ale sprawę chęci likwidacji tamtejszej szkoły, przez osobę, która swojego czasu tak zażarcie walczyła o szkołę w miejscowości Wysokie i sporo za swojej kadencji tam zrobiła uważam za haniebne. Wydawałoby się, że to właśnie taka osoba do tego pani wice wójt (także nauczyciel), będzie zażarcie walczyła o to, aby była tam szkoła. A tu jednak zonk. Obecnie uważam, że panu wójtowi jak i radnym trzeba jednak podziękować. Pamiętam jak przed wyborami pojawiały się głosy, że wójtem nie powinna być osoba z tej samej gminy, bo będzie dbała o swoją miejscowość znajomości itd. A ja głupi to wyśmiewałem, no cóż, byłem naiwny jak dziecko. Obecnie mamy niezłą klikę w postaci radnych, których przynajmniej spora część jest w jakiś sposób powiązana relacjami z wójtem (była koleżanka z pracy, radni z sąsiednich miejscowości, znajomi itd.). Wszędzie tak bywa, ale tutaj to już przesada. Kto ma nadzorować pracę wójta i gminy, skoro wszyscy mówią jednym głosem?
Dodano: 14.06.2021 17:39    Przez: R
Jeżeli obwód Woli Podłężnej (Wola, Izabelin i Rudzica), który liczy prawie 2000 osób się zmobilizuje (w zeszłych wyborach jedna z najsłabszych frekwencji), to spokojnie odwołanie dojdzie do skutku, bo w innych miejscowościach też wójt i rada mają sporoprzeciwników. Te wybory to będzie prawdziwy test dla Woli i okolicznych miejscowości. Liczba mieszkańców spora i stale rośnie, ale dopiero głosowanie pokaże czy jest tam u was jedność w słusznej sprawie, czy nie i niektórych losy gminy wcale nie obchodzą jak to często bywa.
Dodano: 14.06.2021 17:46    Przez: Wyborca
Sprzeczność goni sprzeczność i absurd. Wójt twierdzi, że referendum popiera wąska grupa ludzi, a uruchamia cały sztab swoich przydu... w i krzyczy z bilbordów, z ulotek: nie idźcie na referendum.Nie spełniał chłopak obietnic, pieniędzy nie chciało 1się pozyskiwać, albo nie umiało, a teraz boi się, że go ludzie rozliczą. W innych gminach wszystko skanalizowane, oświetlone, wychodnikowane, a u nas gorzej jak za PRL - u. Jedyne, co pozostało władzy, to trzymać ludzi siłą za m..., by nie szli do urn. Demokratyczna władza powinna się posługiwać całkiem innymi argumentami. Najważniejsze to nie dać się zastraszyć.
Dodano: 14.06.2021 18:32    Przez: GE
Wstyd żeby w miejscowości ktora niedlugo bedzie mieć 2 tyś mieszkańców nie było kanalizacji ani nie bylo nawet żadnych planów na to. Kramsk ewidentnie traktuje Wolę jako dojną krowę a cala kasa idzie na inwestycje właśnie tam. Jeśli to referendum nie przyniesie oczekiwanych zmian, to Wola powinna być przyłączona do Konina
Dodano: 14.06.2021 19:00    Przez: Mieszkaniec
Połowa budżetu gminy idzie na Wolę. Wam już się chyba w głowach poprzestawiało.
Dodano: 15.06.2021 12:48    Przez: Grażyna z rogu ulicy
Dlaczego referendum ma nie przynieść oczekiwanych zmian? bo wojt zakazuje ludziom iść na referendum. Przecież to może przynieść odwrotny skutek.Porzućmy myślenie " Zawsze było tak samo, obiecywali, a potem nic z tego". Teraz jest szansa dla Kramska, by skończyć z tym kolesiostwem, by wybrać nowych przedsiębiorczych, operatywnych ludzi, którzy pchną te gminę do przodu. Będą mieli jakiś plan i będą dążyć do jego realizacji. Bo ta władza żyje tylko od wyborów do wyborów. Teraz przez referendum musieli trochę wcześniej niż zazwyczaj pokazać, że coś robią. Myślę, że inicjatyw mieszkańców nie pójdzie na marne. Kolejni kandydaci będą wiedzieć, że z mieszkańcami gminy to nie przelewki i trzeba się starać, żeby utrzymać się na stanowiskach. Nieuczciwi nieudacznicy nie odważą się już ubiegać o stanowiska, bo zobaczą, że nie mają do czynienia z ciemnotą, tylko świadomymi obywatelami, którym żadna władza nie zakaże iść na referendum.
Dodano: 14.06.2021 22:38    Przez: Rudzica
Całe to referendum to jedna wielka manipulacja i brudna gra polityczna małej grupki mieszkańców z Woli. Brak z ich strony konkretów, rzeczowych argumentów a ich jedynym pomysłem na to śmieszne referendum jest tylko obrażanie innych ludzi. Każdy kto choć trochę interesuje się ta gminą dobrze wie, że zaniedbania dotyczące tej szkoły sięgają wielu lat, a oni chcą ukamieniować osoby które przy władzy są tylko 2,5 roku. Jakoś dziwne jest to że nie mają pretensji do poprzedników, ani do swojego radnego Białeckiego (facet jest wieloletnim radnym, był przewodniczącym rady gminy)!!! Co zrobił dla ratowania szkoły??? Wielkie NIC!!! Mam wrażenie że szkoła jest tutaj tylko pretekstem do prowadzenia brudnej polityki pod przyszłe wybory samorządowe. Poseł Dolata mówi o pomocy finansowej, ale nie podaje żadnych konkretów... Żródła finansowania, kwota, gwarancje!? Apeluję do mieszkańców gminy aby nie dali się oszukiwać drobnej grupce, która manipuluje faktami i referendum opiera na pomówieniach i kłam ...
Dodano: 15.06.2021 13:13    Przez: StopKłamstwu
1. Gdyby była to sprawa małej grupki osób, to pewnie wojt nie przejmował się tym i nie bojkotowałby referendum. 2. Sprzeczności to są wśród obrońców wojta: raz piszą (radni to lajkują), że od lat wiekszosc środków szła na Wolę, a inne miejscowości były zaniedbywane, a Pan/i pisze, że zaniedbania szkoły w Woli sięgają wielu lat. Żadnego innego budynku tu nie ma, no oprócz starej i zaniedbanej remizy. Więc jest tu sprzeczność, gdzie te środki. . 3. Pan Białecki pewnie sporo zaniedbał, ale chociaż teraz nie jest przeciw mieszkańcom, niektórzy radni rzeczywiście są przy władzy 2, 5 roku, choć na ulotkach referendalnych piszą sobie inwestycje od 2011 r. ( taka drobna manipulacja). 4. Poseł Dolata nie przedstawił konkretnych propozycji, bo radni nie chcieli się z nim spotkać.
Dodano: 15.06.2021 17:54    Przez: Przyjazna gmina