Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15750) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Otwarto dwa nowe place zabaw dla najmłodszych w gminie Kramsk

Dodano: 16.06.2021 10:38
Źródło: LM.pl

Dwa nowe place zabaw zostały oficjalnie otwarte przy remizach OSP w Wielanach i Pąchowie, gm. Kramsk.

Plac zabaw przy remizie OSP Pąchów kosztował 29 tys. zł. Pieniądze na tę inwestycję pochodziły z funduszu sołeckiego sołectwa Pąchów (1500 zł przeznaczone na ogrodzenie) i dofinansowanie ze Stowarzyszenia „Wielkopolska Wschodnia“. Z inicjatywą wyszli miejscowi druhowie.

– W najbliższej okolicy nie ma placu dla dzieci, najbliższy jest kilka kilometrów dalej. Teraz odwiedzają nas też najmłodsi z sąsiedniej gminy – mówi sołtys Kamil Kotkowski, który jednocześnie jest naczelnikiem OSP Pąchów.

Urządzenia zamontowano w październiku ubiegłego roku. W minioną niedzielę, sołectwo Pąchów wraz z sołectwem Rysiny przygotowały otwarcie połączone z Dniem Dziecka. Były dmuchańce, strażacy z jednostek OSP z Patrzykowa i Kramska, grupa motocyklowa z Konina, można było też podziwiać stare motocykle i samochody. W przygotowaniach imprezy bardzo pomogły panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które wystawiły stół z wiejskim jedzeniem.

Również w ostatni weekend uroczyście przecięto wstęgę na kolejnym placu zabaw, w Wielanach. I tam nie brakowało gości, także tych najmłodszych.

– To ogromna inwestycja dla naszego sołectwa. To miejsce zostanie już na zawsze dla dzieci, bo one są najważniejsze – przyznaje sołtys Michał Janicki.

Urządzenia do zabaw, ogrodzenie i mała infrastruktura kosztowały tam ponad 30 tys. zł. Plac w całości został sfinansowany z budżetu gminy. W miniony poniedziałek natomiast, do Urzędu Gminy Kramsk wpłynęło pismo z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego o przyznaniu kwoty 82 719 zł na modernizację boiska sportowego w Woli Podłężnej. Teren zostanie utwardzony, powstaną też trybuny i ławki. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 130 tys. zł. Projekt musi być wykonany i rozliczony do listopada 2022 roku.

 

fot. Urząd Gminy Kramsk

  • Otwarto dwa nowe place zabaw dla najmłodszych w gminie Kramsk
  • Otwarto dwa nowe place zabaw dla najmłodszych w gminie Kramsk
  • Otwarto dwa nowe place zabaw dla najmłodszych w gminie Kramsk
  • Otwarto dwa nowe place zabaw dla najmłodszych w gminie Kramsk
  • Otwarto dwa nowe place zabaw dla najmłodszych w gminie Kramsk

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ale władza w Kramsku się uaktywniła. Tuż przed referendum otwierają 2 place zabaw, trybuny, obiecują Ścieżkę w Świętym, dzisiaj nawet tłuczeń na drodze w Rudzicy wysypali, o co mieszkańcy od początku kadencji nie mogli się doprosić. Nic tylko pooogratulować..... Inicjatorom referendum👏💪.Rudzica głosuje w szkole w Woli!!! 20 czerwca!!
Dodano: 16.06.2021 22:40    Przez: Paweł

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.