Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15025) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Rzgów. Wójt z absolutorium od radnych. „To był rok szczególny"

Dodano: 18.06.2021 13:53
Źródło: LM.pl

Radni gminy Rzgów nie mieli wątpliwości i jednogłośnie przyznali absolutorium i wotum zaufania wójtowi Grzegorzowi Matuszakowi. – To wielkie dzieło dla naszych mieszkańców – mówił o wykonanym w 2020 roku budżecie włodarz gminy Rzgów.

W piątek rzgowscy radni głosowali nad absolutorium i wotum zaufania dla wójta gminy Grzegorza Matuszaka. Wcześniej przedstawił on raport o stanie gminy oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2020 r. Pomimo pandemii władzom gminy udało się zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje, w tym te największą – kosztującą 6,4 mln zł modernizację dwóch obiektów szkolnych. – Takie inwestycje nie zdarzają się na co dzień – oceniał wójt Grzegorz Matuszak.

2020 r. gmina Rzgów zamknęła z deficytem niecałych 1,6 mln zł, czyli mniejszym, niż planowano. To pozwoliło zmniejszyć zadłużenie gminy z jedenastu do dziewięciu milionów złotych. – To był rok szczególny, rok wyrzeczeń, bo nie wszystkie nasze zadania mogliśmy wykonywać tak, jak chcieliśmy. Ale wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy na sesje budżetowej – zrealizowaliśmy. Zakończyliśmy ten rok sukcesem – mówił Grzegorz Matuszak.

Wójt gminy Rzgów mówił też o wyzwaniach na najbliższe lata. Wśród nich największą są wydatki oświatowe, które pochłaniają sporą część budżetu gminy i na które nie starcza rządowej subwencji. Mimo tego Grzegorz Matuszak deklarował, że nie ma w planach likwidacji szkół. – Nie ma takiej pilnej konieczności, by jakieś drastyczne kroki czynić.

Wykonanie budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa i komisja rewizyjna. Radni w głosowaniu jednogłośnie udzielili wójtowi wotum zaufania i absolutorium.

Jest to szczególny moment dla mnie i dla moich współpracowników, gdy mamy przyjemność stanąć przed państwem i pochwalić się tym, co jako organ wykonawczy zrobiliśmy. Dziękuję za poparcie nas jednogłośne. Wójt byłby jednoosobowo niczym, gdyby nie miał za sobą rzeszy ludzi, którzy grają z nim do jednej bramki. Wiele osób musiało się na ten sukces złożyć. Dziękuję państwu radnym za całokształt pracy merytorycznej, za instrukcje, wskazówki, za to, że wspólnie realizowaliśmy budżet – mówił wójt Grzegorz Matuszak. – Budżet grubo ponad 40 mln zł to wielkie dzieło dla naszych mieszkańców. Mamy się naprawdę czym pochwalić.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   Grzegorz Matuszak,   wójt,   absolutorium,   wotum zaufania,   Rada Gminy RzgówDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.