Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15031) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Preparaty na kleszcze – jak chronić psa skutecznie i bezpiecznie?

Materiał Partnera

Dodano: 18.06.2021 15:46

Co roku, mniej więcej w tym samym czasie nadchodzi moment, w którym cała nasza uwaga skupia się na jednym – na znalezieniu skutecznego sposobu ochrony czworonoga przed atakującymi go zewsząd, groźnymi, choć niezwykle niepozornymi stworzeniami. Mowa oczywiście o kleszczach. Jednak ich sezonowa aktywność, która jeszcze nie tak dawno skupiała się na miesiącach wiosennych, letnich i wczesnojesiennych została zaburzona, a kleszcze stały się realnym zagrożeniem, z którym w praktyce walczymy nieustannie przez cały rok. W jaki sposób skutecznie i bezpiecznie chronić psa przed pasożytami sprawdził dla nas specjalista ze sklepu keko.pl

Wróg atakuje! Czas sięgnąć po skuteczne preparaty na kleszcze

Dostrzeżenie pasożyta w leśnych zaroślach, ale również w niskiej, śródmiejskiej trawie jest niemalże niemożliwe. Podobnie, jak znalezienie go w gęstwinie zadbanej, bujnej okrywy włosowej psa, szczególnie ciemnej i czarnej. Skoro nie sposób ich zauważyć dopóki nie przegłaszczemy psa „od stóp do głów”, nie przybiorą sporych rozmiarów lub nie odczepią się po ukończeniu żerowania, jak chronić psa przed atakiem pasożytów, stanowiących niezmiennie olbrzymie zagrożenie dla jego zdrowia? Wybierając sprawdzone preparaty na kleszcze dla psa w formie kropli, sprayu, utradźwiękowych odstraszaczy lub naturalnych obroży – skutecznych i bezpiecznych dla czworonogów wszystkich ras i gabarytów.

Preparaty na kleszcze dla psa – czy rzeczywiście są niezbędne?

Gdy na arenie pojawia się groźny wróg, należy sięgnąć po skuteczne preparaty do walki, które z jednej strony zagwarantują psu bezpieczeństwo, z drugiej zaś wyeliminują pasożyta, ograniczając do minimum ryzyko zakażenia przenoszonymi przez niego drobnoustrojami chorobotwórczymi. W Polsce dominują trzy gatunki tych niebezpiecznych pajęczaków – kleszcz łąkowy, pospolity i psi. Uważa się, że aż co trzeci przedstawiciel każdego z wymienionych niesie wraz z ukąszeniem, a właściwie użądleniem ryzyko zakażenia psa chorobami odkleszczowymi. Dobre preparaty na kleszcze dla psa to skuteczna ochrona zdrowia pupila przed patogenami boreliozy, babeszjozy, anaplazmozy oraz erlichiozy, chorób, które rozwijając się bezobjawowo, całymi tygodniami atakują organizm psa poważnie osłabiając jego funkcje życiowe.

Ryzykowna gra, czyli preparaty na kleszcze w codziennej profilaktyce zdrowia psa

Profilaktyka oparta na stosowaniu sprawdzonych, wysoce skutecznych preparatów na kleszcze to podstawowe działanie ochronne, które należy do obowiązków opiekuna psa. Dawniej można było ograniczyć się do podawania środków przeciwkleszczowych w okresach wzmożonej aktywności pasożytów, obecnie jednak to praktyka, która powinna towarzyszyć nam przez cały rok. Chociaż nie każdy osobnik przenosi patogeny chorobotwórcze, prawdopodobieństwo zakażenia psa przez kleszcza jest na tyle duże, że nie warto ryzykować, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi życie czworonożnego przyjaciela.

Dobre preparaty na kleszcze – podstawowy element ochrony zdrowia psa

Aparat gębowy kleszcza to groźna broń dla psa – żądląc ciepłe i wilgotne miejsca na skórze, dostaje się on do obszarów głęboko ukrwionych, znieczulając ofiarę i żerując tak długo, aż samoczynnie się odczepi. To zupełnie bezbolesne dla psa działanie, a jednocześnie szczególnie niebezpieczne. Nowoczesne preparaty na kleszcze dla psa mają za zadanie zapewnić mu odpowiedni poziom ochrony oraz aktywnego wsparcia naturalnych funkcji obronnych jego organizmu, suma summarum zapewniając optymalne zabezpieczenie.

Szeroki wybór środków aktywnej ochrony przeciwkleszczowej pozwala na dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb psa – dla jednego bowiem lepszym rozwiązaniem będzie preparat na kleszcze w spray’u lub pod postacią kropli typu spot-on, dla innego z kolei obroża przeciwpasożytnicza lub odstraszacz ultradźwiękowy.

W dobrych sklepach zoologicznych online bez trudu można znaleźć środki aktywnej ochrony, których efekty będą zadowalające, a poziom bezpieczeństwa stosowania nie wzbudzi najmniejszych wątpliwości. Warto jednak, przynajmniej raz na sezon poświęcić chwilę i poznać nowości dostępne na rynku zoologicznym, może bowiem okazać się, że od ostatniego wyboru coś się zmieniło, a na półkach sklepowych pojawiły się preparaty na kleszcze dla psa o jeszcze wyższej skuteczności, bezpieczniejsze i bardziej naturalne.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kleszcze,   zdrowieDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.