LM.plSportIV liga. Wilki Wilczyn wygrały 4:2 z TPS Winogrady Poznań

IV liga. Wilki Wilczyn wygrały 4:2 z TPS Winogrady Poznań

Z Wilkami Wilczyn to jest trochę tak, jak z filmami Alfreda Hitchcocka. Zwykle zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rośnie. Nie inaczej było i dzisiaj.

Drużyna z Wilczyna wyszła na to bardzo ważne spotkanie na zupełnym luzie i miało to odzwierdziedlenie w ich grze. W niespełna piętnaście minut zdobyli trzy bramki, a zrobili to z taką łatwością, że można było spodziewać się znacznie wyższego wyniku.

Trener Michał Grzywacz nic sobie z tego jednak nie robił i przy stanie 2:0 krzyczał do swoich zawodników - Grajcie tak, jakby było 0:0! Nie gubcie koncentracji! To, że wiedział, co mówi jego piłkarze odczuli w drugiej połowie, gdy przez dłuższy czas to gospodarze nadawali ton boiskowym wydarzeniom i byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu. Dobry dzień miał jednak Hubert Rachubiński, który w 25. minucie obronił rzut karny, a dalszej części meczu pewnie spisywał się pomiędzy słupkami. Ostrzeliwany był z każdej strony, ale później dał sobie strzelić tylko jednego gola, a jego koledzy w 84' minucie zamknęli mecz i można było szykować się do domu na mecz o wszystko dla narodowej kadry. - Będzie bardzo trudno, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Nie chciałbym żebyśmy z turnieju odpadli już dzisiaj - w ten sposób szanse najważniejszej z polskich drużyn ocenił trener Wilków.

Natomiast mecz o utrzymanie wygrały Wilki Wilczyn i mogą już teraz udać się na zasłużony odpoczynek.

- Przy wysokim prowadzeniu znowu u chłopaków nastąpiło rozluźnienie, podobnie jak w meczu z Lubuszaninem Trzcianka i byli zbyt pewni siebie. Potem trzeba było już większego zaangażowania. Jeżeli chodzi o kwestię utrzymania, to musimy chwilę poczekać na to, co się wydarzy. Ale powinno być dobrze - tak o dzisiejszym meczu powiedział trener Wilków Wilczyn.

TPS Winogrady Poznań - Wilki Wilczyn 2:4 (29' Hubert Babicz, 67' Piotr Paukszteło - 2' Marcin Balajla, 10' Jakub Nowakowski, 13' Mikołaj Nowakowski, 84' Krystian Robak)

Wilki Wilczyn: Hubert Rachubiński - Mateusz Majewski, Krystian Robak, Marcin Balalja (68' Adrian Kamiński) , Emmanuel Mikołajczyk (55' Kacper Raczkowski), Łukasz Przebieracz (72' Jacek Brezyna), Jakub Nowakowski (75' Nikodem Lipiński), Kamil Kwiatkowski, Mikołaj Nowakowski, Patryk Szymaniak (90' Igor Czerwiński), Wiktor Mochalski