Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15030) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Co ze sprawcą przemocy w rodzinie? Szkolenie z nowych przepisów

Dodano: 20.06.2021 09:16
Źródło: LM.pl

Z inicjatywy Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie, odbędzie szkolenie poświęcone zmianom w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W szkoleniu, które zaplanowano na 21 i 22 czerwca w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, wezmą udział członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych oraz przedstawiciele instytycji zaangażowanych w realizację procedury Niebieskiej Karty.

– Od ubiegłego roku obowiązują regulacje, które mają pomóc w skuteczniejszej walce ze sprawcami przemocy domowej i lepiej chronić jej ofiary. Szkolenie wynika z potrzeby przygotowania członków zespołów interdyscyplinarnych oraz przedstawicieli instytucji zaangażowanych w realizację procedury Niebieskiej Karty (pracowników ośrodków pomocy społecznej i funkcjonariuszy Policji) do realizacji zadań w zakresie nowych uprawnień wprowadzonych przepisami. Na szkolenie zaprosiliśmy więc kierowników ośrodków pomocy i dzielnicowych z czternastu gmin powiatu konińskiego – mówi Jacek Biskupski kierownik Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie.

Ze względu na ograniczenia sanitarne, szkolenie odbywać się będzie z podziałem na grupy w dwóch terminach. Podczas spotkań omówione zostaną tematy dotyczące psychologicznego aspektu problemów osób doświadczających przemocy w rodzinie, realizacji programów korekcyjno-edukacyjnych i psychologiczno-terapeutycznych dla sprawców, a także nowych uprawnień policji oraz żandarmerii wojskowej w zakresie wydawania natychmiastowych nakazów opuszczenia lokalu lub zakazu zbliżania oraz ogólnych zagadnień ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Ziobro,pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc ofiarom przemocy w rodzinie,obdarowuje Żołnierzy Chrystusa.Niewolników Maryi,różnych Bąkiewiczów i inne mendy.
Dodano: 20.06.2021 11:36    Przez: Grzech Walerian
Grzech Walerian! Zero absolutne jak cały pisizm jest na " usługach mafii watykańskiej" oraz Ich logo to " władza i kasa" a ofiary przemocy w rodzinie tak jak i ofiary pedofilów kościelnych się " nie liczą"...!!! W naszym pięknym kraju nad Wisłą sprawdza się powiedzenie " umiesz liczyć, licz na siebie"...!!! Smutne to i przykre!!!
Dodano: 20.06.2021 15:46    Przez: Wiedźma
W prawie Prawa i Sprawiedliwości,jedno pobicie to jeszcze nie przemoc,zatem tłucz chłopie śmiało,ale pilnuj,żeby raz dziennie,bo się spocisz.
Dodano: 20.06.2021 17:17    Przez: Kasiulka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.