Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15288) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Rzgów. Zaczynają montować wiertło. Będzie szukać gazu i ropy

Materiał promocyjny

Dodano: 20.06.2021 09:21

W gminie Rzgów rozpoczął się montaż ogromnego wiertła, które pracować będzie w otworze Lisiniec-1. To część prac prowadzonych przez PGNiG, których celem jest odnalezienie złóż gazu i ropy naftowej.

Prace w okolicy Dąbrowicy i Lisińca (miejscowości w gminie Rzgów) trwają już od pewnego czasu. Prowadzi je PGNiG, a ich celem jest odnalezienie złóż ropy naftowej i gazu.

–  Odwiercenie głębokiego otworu badawczego Lisiniec-1 pozwoli ocenić perspektywiczność tego rejonu dla poszukiwań węglowodorów oraz ukierunkować dalsze prace poszukiwawcze na obszarze koncesji Malanów. W przypadku pozytywnych wyników wiercenia w ciągu najbliższych lat przewiduje się wykonanie badań sejsmiki trójwymiarowej, wiercenie kolejnych otworów oraz ich zagospodarowanie i eksploatację  – informuje PGNiG.

Odwiert wykonany zostanie na głębokość 5,5 km. W ostatnich dniach na plac budowy zwożone są jego elementy. – Obecnie ustawiane jest urządzenie wiertnicze i cała infrastruktura umożliwiająca prowadzenie wiercenia – informuje Urząd Gminy Rzgów. PGNiG przedstawia natomiast plan prac: –  Po zakończeniu wierceń odbędą się testy eksploatacyjne, a po ich zakończeniu urządzenie wiertnicze zostanie zdemontowane. W dalszej kolejności, w zależności od wyniku prac, planowane jest częściowa lub całkowita rekultywacja placu wiertniczego.

Będą niedogodności

Jak czytamy w komunikacie publicznej spółki, prowadzone prace mogą wiązać się z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców: odgłosami urządzeń, zwiększonym ruchem samochodowym, czy nocnym oświetleniem placu wiertniczego. Wiertło używane w pracach ma być natomiast widoczne z dużych odległości. –  PGNiG przeprasza za ewentualne przejściowe niedogodności związane z prowadzonymi pracami i liczy na wyrozumiałość mieszkańców. Spółka zapewnia, że o wszystkich swoich działaniach na tym terenie na bieżąco informuje władze gminy, a wiele kwestii uzgadnia na bieżąco. Wynika to nie tylko z obowiązków nałożonych przepisami prawa, ale także z dążenia PGNiG do zapewnienia dobrosąsiedzkich stosunków i współpracy ze wszystkimi mieszkańcami  – zapewnia spółka.

Obecność PGNiG da jednak również korzyści gminie w postaci zwiększonych wpływów z podatków. Jak informował podczas ostatniej sesji Rady Gminy wójt Grzegorz Matuszak już w ostatnich tygodniach do budżetu wpłynęło trzynaście tysięcy złotych z tytułu opłaty eksploatacyjnej uiszczonej przez spółkę.

fot. gmina Rzgów

  • Rzgów. Zaczynają montować wiertło. Będzie szukać gazu i ropy
  • Rzgów. Zaczynają montować wiertło. Będzie szukać gazu i ropy
  • Rzgów. Zaczynają montować wiertło. Będzie szukać gazu i ropy
  • Rzgów. Zaczynają montować wiertło. Będzie szukać gazu i ropy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rzgów,   inwestycje,   przemysłNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.