Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15320) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne

Dodano: 20.06.2021 23:16
Źródło: LM.pl

Wójt i Rada Gminy w Kramsku zostają. Referendum ze względu na zbyt niską frekwencję jest nieważne. Do urn poszło niewiele ponad 500 osób.

Uprawnionych do głosowania w gminie Kramsk było 9063 osób. W związku z tym, że w ostatnich wyborach samorządowych na wójta głosowało 4074 osób, do odwołania Andrzeja Nowaka przed upływem kadencji potrzebnych było 2445 głosów. Tymczasem do urn poszło dziś 508 osób, z czego 494 osoby oddały ważny głos, a 14 osób głos nieważny. Na „tak“, czyli za odwołaniem wójta zagłosowało 482 osoby, a przeciw – 12 osób. Frekwencja wyniosła 5,62%.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku odwołania przed końcem kadencji Rady Gminy Kramsk. Tutaj potrzebnych były 3044 głosy, żeby referendum mogło być ważne. Natomiast z 508 w sumie oddanych głosów, 495 głosów było ważnych. Na „tak“ zagłosowało 478 osób, a na „nie“ - 17 osób.

 

fot. Tristan Tomczak

 

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne
Slajd 1/6

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne

slajd 1 z 6

Wójt i Rada Gminy w Kramsku zostają. Referendum ze względu na zbyt niską frekwencję jest nieważne. Do urn poszło niewiele ponad 500 osób.

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne

slajd 2 z 6

Wójt i Rada Gminy w Kramsku zostają. Referendum ze względu na zbyt niską frekwencję jest nieważne. Do urn poszło niewiele ponad 500 osób.

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne

slajd 3 z 6

Wójt i Rada Gminy w Kramsku zostają. Referendum ze względu na zbyt niską frekwencję jest nieważne. Do urn poszło niewiele ponad 500 osób.

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne

slajd 4 z 6

Wójt i Rada Gminy w Kramsku zostają. Referendum ze względu na zbyt niską frekwencję jest nieważne. Do urn poszło niewiele ponad 500 osób.

Kramsk. Wójt i Rada Gminy zostają. Referendum jest nieważne

slajd 5 z 6

Wójt i Rada Gminy w Kramsku zostają. Referendum ze względu na zbyt niską frekwencję jest nieważne. Do urn poszło niewiele ponad 500 osób.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kompromitacja organizatorów. Tyle hałasu, zamieszania, a ledwie 1/3 mieszkańców ich miejscowości zagłosowała. Co teraz? Będziecie chcieli się z tą 1/3 odłączyć od Kramskajak to burzyliście się w komentarzach?
Dodano: 20.06.2021 23:58    Przez: takajestmieszkańcówWOLA
Afera o szkołę dla niecałej setki uczniów, gdzie w samej Woli Podłężnej mogło by uczęszczać dwustu dzieci ? To jest ta sprawa, która postawiła wszystko, żeby tylko znieść władzę gminy ? Brak gazociągu ? Nie tak dawno większość mieszkańców Woli Podleżnej nie wyraziło zgody na linie światłowodu.. dlaczego o tym nie powiedziano ? Dążyli Państwo do życia w XXI wieku ? Nie widać. Ubzdurało się Panu dawnemu MENADŻEROWI, inicjatorowi całej tej "gównoburzy" ( inaczej nie da się tego nazwać), że zmieni GMINĘ i nic za to nie oczekuje ? Nie wierze, że Państwo dali się nabrać tym gierkom z jego strony. Mieszka w naszych okolicach od 11 lat i niby teraz interesuje Go szkoła, infrastruktura i inne tematy ? Co Pan robił tyle czasu ? Cichy obserwator ? Dlaczego nie reagował Pan, kiedy przewodniczącym Rady był Pan Białecki? Może teraz kariery medialnej się zachciewa jako nie wiem BOHATER NARODU ? Nie byłam za żadna stroną w tym konflikcie, ale PAJACOWANIE Pana Inicjatora przed kamerami LM, programu Al ...
Dodano: 21.06.2021 00:26    Przez: Mieszkanka gminy
Teraz wszystkie inwestycje na Woli powinny zostać zamrożone. Grupka ludzi wypowiada się za całą Wieś? Wciąga w to Rudzice? Trochę chore. Całe szczęście że Wójt został. Ma jeszcze 2 lata pracy przed sobą. Po tych 2 latach osądzimy my wyborcy.
Dodano: 21.06.2021 07:47    Przez: MilyPan
To się Pan Lewicki zderzył ze ścianą!!! Na debacie został zmiażdżony przez Wójta Nowaka!!! Brak merytoryki i podstawowej wiedzy z zakresu działania samorządu i gminy był porażający. I oni chcieli "odnawiać" gminę Kramsk??? Polecam w pierwszej kolejności udać się na intensywny kurs z działalności samorządów (może Wam coś wójt Nowak podpowie), żeby następnym razem nie było takiej kompromitacji!!! A oświadczenie czytane z kartki było już tylko wisienką na torcie!!! Tak to jest, jak się komuś wydaje że wie lepiej...
Dodano: 21.06.2021 12:13    Przez: SamaPrawda
C.D. Alarm i innych pokazuje, że jest to osoba BEZCZELNA, WYWYŻSZAJĄCA SIĘ i NIE POSIADAJĄCA żadnej konkretnej wiedzy o samej gminie, jak i regułą jej funkcjonowania.Szydercze uśmiechy do kamer, czy kiwanie głową, kiedy wypowiadał się OBECNY Wójt Gminy wybrany większością głosów mieszkańców w 2018 roku to właśnie to poważne podejście człowieka, który wypowiada się za społeczeństwo ? Nie sądzę..Nie mówiąc o braku przygotowania do dyskusji i stos walających się kartek na stole....Aby się wypowiadać na dany temat, powinno się coś o tym wiedzieć, a nie snuć błędnie idące swoje przemyślenia. Brak podstawowej wiedzy z zakresu związanego z samorządem terytorialnym. Wiedza jaką niby Pan posiada jest chyba z zakresu wspominanego i znienawidzonego przez Pana PRL-u i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wspomne również o tym, że ulotki o referendum trafiły również do mieszkańców Konina, co oznacza, że organizatorzy referendum nie wiedzieli, gdzie kończą się granice gminy. Smutne...
Dodano: 21.06.2021 11:45    Przez: Mieszkanka gminy

KOMENTARZE

Kompromitacja organizatorów. Tyle hałasu, zamieszania, a ledwie 1/3 mieszkańców ich miejscowości zagłosowała. Co teraz? Będziecie chcieli się z tą 1/3 odłączyć od Kramskajak to burzyliście się w komentarzach?
Dodano: 20.06.2021 23:58    Przez: takajestmieszkańcówWOLA
Nie 1/3, a 1/6. Uprawnionych do głosowania w Woli Podłężnej było ponad 2000 osób, zagłosowało coś koło 350. Prawie 1100 osób "chciało" referendum o odwołanie wójta - to czemu głosowało tylko 508 osób? Gdzie ta reszta, co "chciała" referendum? A może inicjatorzy zbierając podpisy pod referendum "nie wytłumaczyli" (żeby nie nazwać tego inaczej) po co zbierają podpisy?
Dodano: 21.06.2021 13:52    Przez: GalaktycznyEdek
@GalaktycznyEdek Pisząc 1/3 miałem na myśli tylko samą Wolę Podłężną, bo uprawnionych do głosowania tam będzie trochę ponad tysiąc mieszkańców. A jak do tego dodamy Izabelin i Rudzicę to wychodzi właśnie 2000 w całym obwodzie, czyli jak piszesz 1/6.
Dodano: 21.06.2021 16:51    Przez: R
Afera o szkołę dla niecałej setki uczniów, gdzie w samej Woli Podłężnej mogło by uczęszczać dwustu dzieci ? To jest ta sprawa, która postawiła wszystko, żeby tylko znieść władzę gminy ? Brak gazociągu ? Nie tak dawno większość mieszkańców Woli Podleżnej nie wyraziło zgody na linie światłowodu.. dlaczego o tym nie powiedziano ? Dążyli Państwo do życia w XXI wieku ? Nie widać. Ubzdurało się Panu dawnemu MENADŻEROWI, inicjatorowi całej tej "gównoburzy" ( inaczej nie da się tego nazwać), że zmieni GMINĘ i nic za to nie oczekuje ? Nie wierze, że Państwo dali się nabrać tym gierkom z jego strony. Mieszka w naszych okolicach od 11 lat i niby teraz interesuje Go szkoła, infrastruktura i inne tematy ? Co Pan robił tyle czasu ? Cichy obserwator ? Dlaczego nie reagował Pan, kiedy przewodniczącym Rady był Pan Białecki? Może teraz kariery medialnej się zachciewa jako nie wiem BOHATER NARODU ? Nie byłam za żadna stroną w tym konflikcie, ale PAJACOWANIE Pana Inicjatora przed kamerami LM, programu Al ...
Dodano: 21.06.2021 00:26    Przez: Mieszkanka gminy
C.D. Alarm i innych pokazuje, że jest to osoba BEZCZELNA, WYWYŻSZAJĄCA SIĘ i NIE POSIADAJĄCA żadnej konkretnej wiedzy o samej gminie, jak i regułą jej funkcjonowania.Szydercze uśmiechy do kamer, czy kiwanie głową, kiedy wypowiadał się OBECNY Wójt Gminy wybrany większością głosów mieszkańców w 2018 roku to właśnie to poważne podejście człowieka, który wypowiada się za społeczeństwo ? Nie sądzę..Nie mówiąc o braku przygotowania do dyskusji i stos walających się kartek na stole....Aby się wypowiadać na dany temat, powinno się coś o tym wiedzieć, a nie snuć błędnie idące swoje przemyślenia. Brak podstawowej wiedzy z zakresu związanego z samorządem terytorialnym. Wiedza jaką niby Pan posiada jest chyba z zakresu wspominanego i znienawidzonego przez Pana PRL-u i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wspomne również o tym, że ulotki o referendum trafiły również do mieszkańców Konina, co oznacza, że organizatorzy referendum nie wiedzieli, gdzie kończą się granice gminy. Smutne...
Dodano: 21.06.2021 11:45    Przez: Mieszkanka gminy
Teraz wszystkie inwestycje na Woli powinny zostać zamrożone. Grupka ludzi wypowiada się za całą Wieś? Wciąga w to Rudzice? Trochę chore. Całe szczęście że Wójt został. Ma jeszcze 2 lata pracy przed sobą. Po tych 2 latach osądzimy my wyborcy.
Dodano: 21.06.2021 07:47    Przez: MilyPan
Inwestycje na Woli są zamrożone od 30 lat!!!To nawet radny z Kramska mówił na sesji niedawno. Ze nigdy za bardzo nie dawali na Wolę, wychodząc z założenia, że Konin ją wciągnie. I tak się żeruje na innych. To nieetyczne. Ten radny właśnie był za tym, żeby zmienić to podejście, że nie można tak postępować.
Dodano: 21.06.2021 23:05    Przez: Wola P
Raczej odmrozone ponieważ mroz wisi nad Wola od 30 lat. Dokładnie ma jeszcze te swoje dwa lata.... Bo pozniej czas na zmiany... Juz te jego slodkie krowki mu nie pomoga i obiecanki.... Milego dnia
Dodano: 22.06.2021 05:58    Przez: Lleo
To się Pan Lewicki zderzył ze ścianą!!! Na debacie został zmiażdżony przez Wójta Nowaka!!! Brak merytoryki i podstawowej wiedzy z zakresu działania samorządu i gminy był porażający. I oni chcieli "odnawiać" gminę Kramsk??? Polecam w pierwszej kolejności udać się na intensywny kurs z działalności samorządów (może Wam coś wójt Nowak podpowie), żeby następnym razem nie było takiej kompromitacji!!! A oświadczenie czytane z kartki było już tylko wisienką na torcie!!! Tak to jest, jak się komuś wydaje że wie lepiej...
Dodano: 21.06.2021 12:13    Przez: SamaPrawda
To już jest kreowanie rzeczywistości na wzór pana Nowaka. To wojt ma mierne pojęcie o zarządzaniu i ekonomii. Nie ma nawet wykształcenia w tym kierunku. W dodatku to przytaczanie plotek i insynuacje, że jakieś panie z gminy kogoś tam widziały, bardzo niskie. Poza tym to jego złowrogie spojrzenie, wręcz agresywne, świadczy o jego nastawieniu do ludzi. Pięknie to on potrafi obiecywać, ale na tym się kończy.
Dodano: 21.06.2021 23:00    Przez: Mieszkaniec
Podejrzewam ze osoba piszaca nie chcialaby sie zderzyc z Panem Lewickim 🙂 malo widziales malo slyszsles a szczeksć potrafisz jak ratlerek na Panskim podworku... 😂
Dodano: 22.06.2021 08:07    Przez: Rudzica
Wojt okłamuje mieszkańców. Nie wierzę w ani jedno jego słowo. Dużo obiecuje, a nic z tego nie robi. Dopiero przed referendum zaczął trochę działać, tu obiecał ścieżkę, tu stacje, tu drogę. A mieszkańcy mu uwierzyli. Teraz znowu pewnie nabije ich w butelkę.
Dodano: 21.06.2021 22:29    Przez: Gmina K.
Wojt zbojkotował referendum i to mu się udało. Wielu ludzi w Kramsku mówiło, że poszło by głosować, gdyby w komisji był ktoś inny.Nikt z gminy, ani z osób zależnych od Wójta nie był na głosowaniu. Przypadek. Nie sądzę. Probowano nawet przekabacic członków komisji referendalnej, żeby nie szli. Ta władza to porażka.
Dodano: 21.06.2021 22:33    Przez: Irek
Wojt powinien dbać o wszystkie zakątki gminy. Z nas chciałby czerpać zyski, a nic nie robić tu w zamian. Takie zachowanie jest poniżej krytyki.Nie mówiąc o tym, że cokolwiek człowiek chciałby załatwić w tej gminie, zawsze są jakieś problemy i odwlekanie.
Dodano: 21.06.2021 22:41    Przez: Rudzica
Szanowni Państwo.Zachowajcie dla siebie uwagi... bo za dzień rok lub dwa do Waszych drzwi zapuka tzw.. KARMA... Zajmijcie się swoimi tyleczkami zgrabnymi... Bo szczekac to vwy wszyscy potraficie.... A mało co robicie... Panie Lewicki GRATULACJE za odwagę i cheć pomocy dla Woli... Reszta powinna wyciagnac wnioski ze zaangazowanie w utrzymaniu szkoly stawia Pana w bardzo dobrym świetle PONIEWAZ Zasiedlency siedzieli od pokolen i mieli gdzies jej losy az ja GMINA wykonczyla... Nowak, Karmowski Drop - łaczy ich jedno... Utopili ja... Razem z ta cala Rada... Jak to sie mowi... Pozyjemy zobaczymy... Pan Bog nierychliwy ale jako jedyny na tym swiecie SPRAWIEDLIWY..
Dodano: 21.06.2021 23:32    Przez: Obiektywna
Ciekawe, ile z tych osób tak będących za Nowakiem, popierało by go, gdyby nie był wójtem?Czy tak trudno zrozumieć, że ktoś może coś robić bezinteresownie? Nie mierzcie ludzi swoją miarą. Wójt stosuje stare chwyty: tego zastraszyć, tego pozyskać stanowiskiem. I takie są rządy w gminie. Atmosfera w pracy nie jest najlepsza. Ludzie boją się głośno wypowiadać. Nie zagłosowali. Trudno. Ja zagłosowałam i mam czyste sumienie. Patrząc na postawę dzisiejszego społeczeństwa, aż dziw bierze, jak mogła w Polsce działać Solidarność i jak doszło do obalenia komunizmu. Widać dzisiejszym ludziom brakuje odwagi i chęci do zmiany na lepsze.
Dodano: 22.06.2021 00:34    Przez: Wola Podłężna