Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15746) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Nasze Sprawy. Od lipca zacznie obowiązywać opłata deszczowa

Dodano: 22.06.2021 22:21
Źródło: LM.pl

Od 1 lipca wszyscy mieszkańcy Konina i przedsiębiorcy będą zobowiązani uiszczać opłatę deszczową. Czym ona jest i jak będzie naliczana? O tym rozmawialiśmy w ostatnim przed wakacjami programie „Nasze Sprawy“.

Uchwała dotycząca opłaty deszczowej została przyjęta przez Radę Miasta Konina w styczniu tego roku. Zacznie obowiązywać 1 lipca. Zarząd Dróg Miejskich już rozpoczął podpisywanie umów, w pierwszej kolejności z przedsiębiorcami.

- Wysłaliśmy około 300 deklaracji. Wróciło ich około 100, a na tej podstawie podpisaliśmy już 55 umów – mówi Andrzej Szczepański, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Od 1 lipca do 31 grudnia tego roku opłata deszczowa wynosić będzie 1,61 zł netto rocznie za 1 m3, a od 1 stycznia 2022 roku – 5,32 zł netto rocznie za 1 m3 wód opadowych i roztopowych. Liczyć będzie można na ulgi od 5 do 20% w przypadku funkcjonowania na danej nieruchomości powierzchni biologicznie czynnej oraz na 10% ulgi w zależności od zalesienia posesji. Miasto proponuje również dofinansowanie od 5 do 40% w zależności od urządzeń do retencjonowania wody. Wnioski będzie można składać po 1 lipca, ale najpóźniej do 15 października każdego roku.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja jako mieszkaniec bloku, mający małe mieszkanie blokowe, nie zgadzam się na jakąś tam "opłatę deszczową", jako że z deszczu padającego z nieba nie korzystam w ogóle, tym bardziej, że już płacę coroczny podatek od gruntu na którym jest pobudowany mój blok.
Dodano: 23.06.2021 07:58    Przez: Żadnych dodatkowych podatków
Kwestia czasu jak wymyślą podatek od słońca. Dlaczego podpisuje się taka mizerna partia pod coś co do nich nie należy? Deszcz nie jest ich zasługą, a kasę wołają.
Dodano: 23.06.2021 09:05    Przez: Florian Dębicki
Nic to nie da. Gospodarz na naszym gospodarstwie jest zły. Ile by nie wrzucić w ten dziurawy worek nic w nim nie zostanie. Jeżeli płacimy to powinniśmy mieć z tego jakieś korzyści. Choćby gwarancję, że nas nie zaleje.
Dodano: 23.06.2021 10:04    Przez: p***rnese tu
co za idiotyczny pomysł PiS-u
Dodano: 23.06.2021 08:10    Przez: Patro
Do Deszczówka. Nie muszę stać, zbudowałem instalację i sama się zbiera, a później sama podlewa.Własnymi rękami to zrobiłem, chociaż nie jestem w pełni sprawny. Postarałem się też o dofinansowanie 5000 zł, z programu Moja woda.
Dodano: 1.07.2021 02:37    Przez: !O! !O!

KOMENTARZE

Ja jako mieszkaniec bloku, mający małe mieszkanie blokowe, nie zgadzam się na jakąś tam "opłatę deszczową", jako że z deszczu padającego z nieba nie korzystam w ogóle, tym bardziej, że już płacę coroczny podatek od gruntu na którym jest pobudowany mój blok.
Dodano: 23.06.2021 07:58    Przez: Żadnych dodatkowych podatków
Właśnie problem w tym, że nie korzystasz. Złap trochę tego deszczu, co Ci na balkon pada, to dostaniesz ulgę.
Dodano: 24.06.2021 01:15    Przez: !O! !O!
co za idiotyczny pomysł PiS-u
Dodano: 23.06.2021 08:10    Przez: Patro
Kwestia czasu jak wymyślą podatek od słońca. Dlaczego podpisuje się taka mizerna partia pod coś co do nich nie należy? Deszcz nie jest ich zasługą, a kasę wołają.
Dodano: 23.06.2021 09:05    Przez: Florian Dębicki
Nic to nie da. Gospodarz na naszym gospodarstwie jest zły. Ile by nie wrzucić w ten dziurawy worek nic w nim nie zostanie. Jeżeli płacimy to powinniśmy mieć z tego jakieś korzyści. Choćby gwarancję, że nas nie zaleje.
Dodano: 23.06.2021 10:04    Przez: p***rnese tu
Oj pustoszeją główki pisowców. Za rok może podatek od Słońca? Czy Konin tego nie widzi co robią aby spustoszyć Nasz Kraj a nie... już nie bo to przecież Polin.
Dodano: 23.06.2021 10:13    Przez: polska
Trzeba utrzymać amerykańskie wojsko w Polsce, kupić bardzo drogie uzbrojenie amerykańskie jak samoloty F-35 i ciągle zadzierać z Rosją, wtrącając się do Gruzji, Ukrainy i Białorusi, a to kosztuje podatnika polskiego ogromne pieniądze, to i Prawo i Sprawiedliwość będąc u władzy będzie nakładać na nas co rusz to nowe podatki. To mi się nie podoba, nie taki PiS popierałem.
Dodano: 23.06.2021 13:05    Przez: Wyborca PiS-u
„nie taki pis popierałem” 🤣🤣🤣Pislamiści to jednak naiwniacy są. Pis zawsze taki był!
Dodano: 24.06.2021 01:13    Przez: !O! !O!
Zobacz co się dzieje w totalnej oPOzycji, ciągłe tarcia, walka o władzę, Budka, Trzaskowski, Schetyna, no i odgrzewany kotlet jakim jest D. Tusk, a co proponują ci nieudacznicy społeczeństwu, ano totalny atak na Prawo i Sprawiedliwość, zobacz jaki cyrk urządzają totalni w Parlamencie, czy oPOzycja byłaby odpowiedzialna po przejęciu władzy i co by zaproponowała Polakom, już wolę popierać nadal Prawo i Sprawiedliwość, choć popełniają błędy. PO z PSL-em już rządziło Polską długie 8 lat i co wtedy Polakom żyło się lepiej, czy tylko pseudo-elitom i mafiom ?
Dodano: 24.06.2021 07:46    Przez: Wyborca PiS-u
Większość komentujących, kompletnie nie rozumie, czym jest podatek od deszczu.Najprościej mówiąc, podatek jest za spuszczanie deszczu do kanalizy. Jak go zatrzymacie i wykorzystacie, wtedy podatku nie będzie.
Dodano: 24.06.2021 01:18    Przez: !O! !O!
Czy ty z wiaderkiem stoisz pod rynną, kiedy pada deszcz i zbierasz deszczówkę ? Mądrala.
Dodano: 24.06.2021 07:50    Przez: Deszczówka
Do Deszczówka. Nie muszę stać, zbudowałem instalację i sama się zbiera, a później sama podlewa.Własnymi rękami to zrobiłem, chociaż nie jestem w pełni sprawny. Postarałem się też o dofinansowanie 5000 zł, z programu Moja woda.
Dodano: 01.07.2021 02:37    Przez: !O! !O!