Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15911) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
24 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porażka Górnika Konin w ostatnim sparingu. Start l ... (0)Linia kolejowa Konin – Turek. Jest wykonawca wstęp ... (4)

Dofinansowanie do inwestycji. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki

Dodano: 23.06.2021 09:44
Źródło: LM.pl

Symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich odebrali wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu konińskiego.

Informowaliśmy już o gminie Grodziec, która z puli dla gmin popegeerowskich otrzymała największe wsparcie. Dotacja na budowę nowego urzędu opiewa na 1,2 mln zł. Teraz pozostali wójtowie i burmistrzowie z powiatu konińskiego odebrali z rąk wojewody Michała Zielińskiego symboliczne czeki.

Stare Miasto otrzymało 800 tys. zł na budowę w miejscowości Żdżary stacji uzdatniania wody o wydajności 62,5 m3/h z ujęciami głębinowymi, instalacjami technologicznymi i wpięciem do sieci wodociągowej.

- Realizacja zadania znacząco zwiększy zasoby wody pitnej w gminie – informuje wójt Dariusz Puchała.

Do gminy Kazimierz Biskupi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi 600 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na oddolną inicjatywę stworzenia przestrzeni życiowej społeczności lokalnej zamieszkującej obszar zlikwidowanego państwowego gospodarstwa rolnego we wsi Nieświastów w Gminie Kazimierz Biskupi poprzez rewitalizację miejscowości. Również 600 tys. zł otrzyma gmina Wierzbinek na przebudowę drogi gminnej relacji Kryszkowice - Krzymowo. Inwestycja polega na przebudowie drogi na odcinku 2,66 km wraz z chodnikiem o długości 680 m. Natomiast 300 tys. zł trafi do gminy Wilczyn na zadanie pt. „Utworzenie miejsca rekreacji poprzez zagospodarowanie terenu w miejscowości Kopydłówek”. Projektuje się tam: utworzenie boiska sportowego, utwardzenie drogi dojazdowej , utworzenie miejsca postojowego, zakup i montaż elementów małej architektury, urządzeń siłowni zewnętrznej montowanych na pylonie oraz urządzeń placu zabaw, zakup i montaż kontenerowej świetlicy wiejskiej, nasadzenia zieleni, ogrodzenie i oświetlenie części terenu. A za 250 tys. zł gmina Ślesin rozbuduje remizę strażacką o dwustanowiskowy garaż wraz z pomieszczeniem socjalnym w miejscowości Wąsosze.

fot. Gmina Stare Miasto

  • Dofinansowanie do inwestycji. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki
  • Dofinansowanie do inwestycji. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki
  • Dofinansowanie do inwestycji. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki
  • Dofinansowanie do inwestycji. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A do Skulska nie trafiła ani złotówka, co jest tego przyczyną ?
Dodano: 23.06.2021 15:28    Przez: 600 tys. zł to już coś

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.