Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15900) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
24 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porażka Górnika Konin w ostatnim sparingu. Start l ... (0)Linia kolejowa Konin – Turek. Jest wykonawca wstęp ... (4)

Dumni z dzieci, nie ze świadectwa. Akcja Szkoły Naszych Marzeń

Dodano: 23.06.2021 10:10
Źródło: LM.pl

„Jestem dumna/y z mojego dziecka – nie ze świadectwa“ - to hasło akcji, do udziału w której zachęcają władze Konina.

Szkolne oceny nie zawsze odzwierciedlają realnego stanu wiedzy ucznia i nie świadczą o tym, jak młody człowiek poradzi sobie w dorosłym życiu. A mimo wszystko na koniec roku szkolnego, rodzice chętnie publikują w mediach społecznościowych świadectwa swoich dzieci.

- W Szkole Naszych Marzeń wiemy już, że ważny przede wszystkim jest człowiek, jego indywidualny potencjał i wspieranie różnorodności. A jak to zrobić kiedy oceny sprowadzają wszystkich do jednego nieistniejącego ideału, jednej nieżyciowej miary. W szkole ważniejsza jest przecież otwartość na kreatywność, swoboda twórcza, eksperymentowanie, odkrywanie świata i siebie, gdzie jest przyzwolenie na popełnianie błędów, własne wyciąganie wniosków, poszukiwanie rozwiązań, nie oczekiwanie perfekcjonizmu we wszystkich przedmiotach, który zabija wrażliwość na własne unikalne pokłady talentu i możliwości ich odkrywania – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych.

Zdarza się, że za szóstkami kryje się dramat młodego człowieka, który nie jest akceptowany taki jaki jest, któremu nie wolno popełniać błędów, który doceniany jest tylko za swoje świadectwo. Dlatego miasto zachęca rodziców do przyłączenia się do akcji, żeby zamiast świadectw publikowali w mediach społecznościowych nakładkę na zdjęcie profilowe „Jestem dumna/y z mojego dziecka – nie ze świadectwa“ i nagrali krótki film z tym hasłem. Linki można znaleźć na stronie konin.pl. 

  • Dumni z dzieci, nie ze świadectwa. Akcja Szkoły Naszych Marzeń

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.