Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15752) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Ranking Perspektywy. Awans PWSZ w Koninie. Czternaste miejsce

Dodano: 23.06.2021 11:30
Źródło: LM.pl

Czternaste miejsce na dwadzieścia sklasyfikowanych państwowych szkół zawodowych zajęła w tegorocznym rankingu Perspektywy PWSZ w Koninie. To awans o jedną pozycję względem zeszłego roku.

W tegorocznym rankingu ujętych zostało zaledwie dwadzieścia państwowych szkół zawodowych. To prawie dwa razy mniej, niż w zeszłym roku. Czternaste miejsce w rankingu zajęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Konińska placówka awansowała w rankingu o jedno miejsce względem zeszłego roku.

Ranking tworzony jest na podstawie sześciu badanych czynników. To prestiż (ocena przez kadrę akademicką), ekonomiczne losy absolwentów (m.in. zarobki absolwentów w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania, czy zatrudnialność abssolwentów), siła naukowa (m.in. nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, czy rozwój kadry własnej), potencjał dydaktyczny (dostępność kadry dla studentów i prowadzone kierunki studiów), współpraca z gospodarką (efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków i studia podyplomowe) oraz umiędzynarodowienie (liczba studentów-cudzoziemców i wymiany studenckie).

Maksymalny wynik to 100 punktów, uzyskuje go najlepsza uczelnia, a punktacja kolejnych jest odnośnikiem do tego wyniku. Wśród uczelni zawodowych zwyciężyła w tym roku Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. PWSZ w Koninie uzyskała 63,8 pkt – strata konińskiej placówki do najlepszej szkoły w tym roku zmalała.

Najlepiej PWSZ w Koninie wypadła w kat. prowadzone kierunki studiów – 78,72 pkt najlepszego wyniku, dostępność dla studentów kadr wysoko wykwalifikowanych – 73,96 pkt i nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach – 66,67 pkt. Najsłabiej w kat. efektywność pozyskiwania środków zewnętrznych – 0 pkt, ocena parametryczna – 0 pkt i studenci cudzoziemcy – 0,99 pkt.

Wyniki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie:
Ocena ogólna: 63,8 pkt
Ocena przez kadrę akademicką: 55,2 pkt
Ekonomiczne losy absolwentów: 49,77 pkt
Nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach: 66,67 pkt
Ocena parametryczna: 0 pkt
Rozwój kadry własnej: 19,34 pkt
Dostępność dla studentów kadr wysoko wykwalifikowanych: 73,96 pkt
Prowadzone kierunki studiów: 78,72 pkt
Efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych: 0 pkt
Studenci cudzoziemcy: 0,99 pkt
Wymiana studencka – wyjazdy: 11,42 pkt.

fot. pwsz.konin.edu.pl

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.