Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15294) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Konin - Licheń. Specjalna linia 67 będzie kursować do sanktuarium

Dodano: 24.06.2021 14:32
Źródło: LM.pl

Od najbliższej soboty zacznie funkcjonować regularna linia specjalna MZK do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Uruchomienie linii 67 jest możliwe dzięki współpracy konińskiego MZK z Domem Zakonnym Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu. Nowa linia będzie kursowała od 26 czerwca w każdą sobotę, niedzielę i święta (również kościelne, które nie są dniami wolnymi od pracy), więc „67“ pojedzie do Lichenia na przykład 2 lipca, w dniu odpustu.

- Zbadanie zainteresowania pasażerów pielgrzymujących do licheńskiej bazyliki pokazało, że warto aby takie połączenie znalazło się na stałe w rozkładzie jazdy MZK, bo mimo niesprzyjającej pogody, w długi majowy weekend, frekwencja na linii była bardzo dobra – informuje Monika Kosińska z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie.

Trasa linii 67 będzie się rozpoczynać z przystanku Dworzec PKP. Autobus pojedzie Alejami 1 Maja, ul. Wyszyńskiego i ul. Jana Pawła II, aż do Domu Pielgrzyma „Betlejem”. Poza Koninem, linia zatrzyma się tylko na przystanku Las Grąbliński. Do sanktuarium zaplanowano cztery kursy o godzinach: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00 oraz cztery kursy powrotne do Konina o godzinach: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00. Na linię 67 obowiązują bilety, takie jak na pozostałe linie komunikacyjne w cenie: bilet normalny 2,80 zł i ulgowy 1,40 zł oraz bilety czasowe i okresowe.

 

fot. MZK Konin

  • Konin - Licheń. Specjalna linia 67 będzie kursować do sanktuarium

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

No to teraz katolicy będą mieli łatwiejszy dojazd do swojej matki, którą nazywają "najświętszą", albo "matką boską licheńską", to się kobitka ucieszy, tylko z pustym portfelem proszę tam nie jeżdzić, bo ona lubi pieniądz.
Dodano: 24.06.2021 16:01    Przez: Zdrowaśka
Czy zostanę ukarany mandatem,jeżeli pojadę do Sanktuarium na gape,ale pokażę świadectwo chrztu?
Dodano: 24.06.2021 17:55    Przez: pyzaty chłopiec

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.