Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKoninianka została oszukana w sieci. Straciła ponad 150 tys. zł!

Koninianka została oszukana w sieci. Straciła ponad 150 tys. zł!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Koninianka została oszukana w sieci. Straciła ponad 150 tys. zł!

Ponad 150 tys. zł straciła 65-letnia koninianka. Kobieta chcąc pomnożyć oszczędności, padła ofiarą oszustów.

Na początku czerwca 65-latka postanowiła w szybki i prosty sposób powiększyć swoje oszczędności, inwestując w akcje i kryptowaluty. W internecie znalazła firmę, która miała zajmować się fachowym doradztwem. Po dokonaniu rejestracji na stronie, z kobietą skontaktował się przedstawiciel branży inwestycyjnej. Koninianką miał się zająć opiekun, który pełnić miał rolę doradcy podczas wykonywanych transakcji.

- Kilka minut później zadzwonił wspomniany opiekun, który nie mówił czystą polszczyzną. Mężczyzna informował kobietę krok po kroku co ma robić. Najpierw kazał koniniance zainstalować na komputerze aplikacje o nazwie ANY DESK, a następnie przelać część pieniędzy na wskazane przez niego konto tłumacząc się, że sprawdza w ten sposób, czy zgromadzone przez kobietę oszczędności są legalne. Chwilę później doradca, który tak naprawdę był oszustem zaczął sam wykonywać kolejne przelewy, prosząc o akceptację SMS kodów. 65-latka dopiero po wykonaniu kilkunastu transakcji zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, a z jej konta zniknęło ponad 150 tysięcy złotych – informuje Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji.

Mundurowi po raz kolejny ostrzegają przed takimi działaniami.

- Pamiętajmy, by nie udzielać informacji dotyczących danych wrażliwych obcym osobom, tym bardziej przez telefon. Nie instalujmy również na naszych komputerach lub telefonie oprogramowań, które nie są nam znane, a jednocześnie pozwalają oszustom na zdalne korzystanie z naszego urządzenia – apelują policjanci.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole