LM.plWiadomościRiver Triathlon Series. Pływali w Warcie, biegali, jeździli po starówce

River Triathlon Series. Pływali w Warcie, biegali, jeździli po starówce

Samsung River Triathlon Series to pierwsze zawody triathlonowe, które zawitały do Konina. Trasy na dwóch dystansach ukończyło łącznie 327 zawodników.

Samsung River Triathlon Series to nowy cykl zawodów triathlonowych. Ich wyróżnikiem jest Warta – wszystkie etapy pływackie rozgrywane są właśnie w tej rzece. Konińskie zawody były drugą odsłoną tego cyklu. Na mecie umiejscowionej na placu Wolności w Koninie odmeldowało się ostatecznie 327 zawodników.

Triathloniści rywalizowali na dwóch dystansach: 1/4 IM (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu). Start odbywał się w dwóch punktach w okolicy Bulwaru Nadwarciańskiego. Zawodnicy dopływali do slipu, a następnie w strefie zmian przesiadali się na rower. Druga część rywalizacji wiodła ulicami starej części Konina oraz Trasą Warszawską. Potem już tylko bieg, znów ulicami starówki i meta na placu Wolności.

Na dłuższym dystansie triumfował Paweł Miziarski z LUK Connect Tri Team / Stoneman Triathlon , któremu ta trasa zajęła dwie godziny, sześć minut i pięć sekund. Wielką ochotę na zwycięstwo miał zawodnik Tritona Konin Kacper Koszalin. Ostatecznie koninianin musiał zadowolić się drugim miejscem ze stratą niecałych dwóch minut do zwycięzcy. – Jeszcze mi trochę brakuje do tego poziomu ścigania – przyznał po minięciu mety, dziękując jednocześnie dopingującym go kibicom.

Koszal zwyciężył za to w kategorii M25. W młodszej kategorii, M20, najlepszy był inny zawodnik Tritona Konin – Adam Maciejewski. W kat. 70+ wygrał natomiast Edmund Pilarski z KB Aktywni Konin.

Wśród kobiet najszybsza była zawodniczka Triathlonu Koło Monika Wojciechowska, która pokonała ten dystans w czasie 2:29:35. Kolanka zwyciężyła również w kat. K30.

Na dystansie 1/8 IM triumfował Sylwester Kuster (Triathlon X Team) z czasem 1:02:01. Wśród kobiet wygrała Natalia Krawczyk (KKSz Kalisz) z wynikiem 1:09:28. Trzecie miejsce wywalczyła natomiast Paulina Wargacka z Koła (1:14:44). Kolanka wygrała też w kat. K20. W kat. K50 druga była Maria Gutowska z Kazimierza Biskupiego, w kat. M18 drugie miejsce zajął Kacper Chmielewski z Delfina Ślesin, a w kat. M50 drugi był Tomasz Wojciechowski z Tritona Konin.

Zawodnicy z regionu bardzo dobrze spisali się również w rywalizacji sztafet. Na dystansie 1/4 IM drugie miejsce zajął Triton Konin (Mirosław Baszkiewicz, Konrad Nowicz, Jarosław Kaczmarek). Tritoni wygrali natomiast w 1/8 IM (Jerzy Smug, Piotr Szyszyński, Taras Kulaj).

Cykl Samsung River Traithlon Series wróci za trzy tygodnie. 25 lipca odbędzie się trzecia odsłona cyklu, tym razem w Kole.