Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWilczyn. Wyłonili wykonawcę przebudowy stacji w Górach

Wilczyn. Wyłonili wykonawcę przebudowy stacji w Górach

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilczyn. Wyłonili wykonawcę przebudowy stacji w Górach

Ponad 2,3 mln zł wyniesie gminę Wilczyn przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Górach. Władze gminy podpisały umowę z wykonawcą jednej z największych w tym roku inwestycji.

W maju informowaliśmy, że w przetargu na przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody w Górach zgłosiło się pięć podmiotów, a zaledwie jeden zmieścił się w zakładanej przez gminę Wilczyn kwocie ponad 2,1 mln zł. Procedura przetargowa trwała jeszcze przez kolejne tygodnie, ostatecznie pod ocenę poddane zostały trzy oferty.

Najlepszą okazała się propozycja przedsiębiorstwa Hydro-Marko z Jarocina. Kwota niemal 2,3 mln zł nie była najniższa, ale w przetargu pod uwagę brana była nie tylko cena, ale również okres gwarancji i doświadczenie kierownika budowy. Jarocińskie przedsiębiorstwo otrzymało najwyższą ocenę. W zeszłym tygodniu podpisana została umowa na realizację inwestycji pomiędzy wójtem gminy Wilczyn Grzegorzem Skowrońskim, skarbnikiem Ewą Derendą oraz prezesem Hydro-Marko Marią Plutą.

Na wykonanie przebudowy i rozbudowy stacji uzdatniania wody firma ma dziewięć miesięcy. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 mln zł.

fot. gmina Wilczyn

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole