Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (14973) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Prawie 45% koninian w pełni zaszczepionych. W Słupcy więcej

Dodano: 20.07.2021 12:46
Źródło: LM.pl

44,3% mieszkańców Konina jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jeszcze lepiej jest w Słupcy, najgorzej szczepienia w regionie idą zaś w powiatach tureckim i kolskim.

W Koninie dwie dawki szczepionki (lub jedną w przypadku preparatu J&J) przyjęły już 32 183 osoby, co daje 44,3% populacji miasta. To 35. wynik spośród wszystkich gmin w Wielkopolsce. Konin wyprzedzają m.in. Poznań (trzecie miejsce w całym kraju: 57,8%), Ostrów Wlkp. (46,3%), Piła (45,2%), Gniezno (44,7%), czy Leszno (44,6%). Gorzej jest natomiast np. w Kaliszu (43,3%), Wągrowcu (43,3%), czy Jarocinie (42,3%).

Spośród większych miast w naszym regionie największy odsetek wyszczepionych mieszkańców jest w Słupcy (46,4%). Wysokie wskaźniki są też w Turku (43,8%) i w Kole (42,8%). Ale już w powiatach kolskim i tureckim jest sporo gmin ciągnących się w ogonie wielkopolskiej stawki. W gminie Malanów zaszczepionych jest zaledwie 25,9% mieszkańców, co jest przedostatnim wynikiem w całym województwie. Niewiele lepiej jest w Olszówce w powiecie kolskim (26,3%), w Przykonie w powiecie tureckim (27,6%), czy w Babiaku w powiecie kolskim (28,9%).

Jeśli chodzi o powiat koniński to najmniejszy odsetek zaszczepionych osób jest w gminie Wierzbinek – 31,5%. Niewiele lepiej jest w gminie Krzymów (31,8%), czy w gminie Grodziec (32,4%). Próg 40% przekroczyła natomiast gmina Kazimierz Biskupi (40,9%), znacznie wzrosła też dynamika szczepień w gminie Ślesin (38,6%).

Wolnych terminów na szczepienia w regionie nie brakuje. W powiecie konińskim na najbliższy tydzień jest ponad 700 miejsc, w samym Koninie – ponad 1200. Najmniej wolnych terminów jest w powiecie słupeckim, zaledwie 94. W Koninie w punkcie szczepień przy ulicy Popiełuszki 2a (hala MOSiR) w najbliższe dwa piątki, 23 i 30 lipca, od godz. 17.00 do godz. 20.00 będzie możliwość zaszczepienia się preparatem firmy Pfizer bez rejestracji.

Odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców:

Konin – 44,3%
Słupca – 46,4%
Turek – 43,8%
Koło – 42,8%

Kazimierz Biskupi – 40,9%
Ślesin – 38,6%
Golina – 38,3%
Kleczew – 37%
Rychwał – 35,9%
Sompolno – 35,7%
Stare Miasto – 35%
Wilczyn – 34,5%
Skulsk – 34,3%
Kramsk – 32,8%
Rzgów – 32,6%
Grodziec – 32,4%
Krzymów – 31,8%
Wierzbinek – 31,5%.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szczepienia,   COVID-19,   Konin,   Słupca,   Konin,   Turek,   koronawirus,   szczepionka,   punkt szczepień,   pandemia,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Całe szczęście, że jeszcze większość ma rozum i nie bierze szczypawek.
Dodano: 21.07.2021 10:50    Przez: Jan
Jakimś dziwnym trafem, są to ciągle Ci sami profesorowie. Jakoś głosów innych profesorów, jak choćby największy w tej dziedzinie autorytet w Polsce, prof. Ryszarda Chazan są pomijane. Ciekawe dlaczego ?
Dodano: 21.07.2021 14:35    Przez: Tomaszek55
Podoba mi się ten wykaz ilości zaszczepionych osób w naszym regionie zamieszczony na LM-ie i tu muszą pochwalić rozsądek mieszkańców Gminy Wierzbinek, otóż mieszkańcy tej gminy nie ulegli natrętnej propagandzie polityczno-medialnej i nie rzucili się masowo do szczepień jak sępy na padlinę. Gdyby ta pseudo-szczepionka była prawdziwą szczepionką albo lekiem, który mnie uchroni przed tym wirusem, to i ja bym z niej skorzystał, chroniąc swoje zdrowie.
Dodano: 20.07.2021 15:44    Przez: Tak ?
Konin jest lewicowy, mieszkańcy w zdecydowanej większości to ludzie "niewierni", a więc nie ufają Bogu a szczepionkom i dlatego się gremialnie szczepią, pokładając nadzieję w szczepionkach, bo uważają że jeżeli umrą, to ich życie się definitywnie skończy na cmentarzu. Wierzący zaś w Boga ma pewność, że to życie na ziemi jest tylko chwilą, a cała wieczność przed nim w niebie, u Boga i dlatego się nie szczepi.
Dodano: 20.07.2021 18:49    Przez: Maranatha
Zakupili tyle szczepionek, że teraz muszą je " upłynnić"...!!! Dlaczego My którzy nie chcemy się szczepić jesteśmy tak usilnie namawiani do szczepień...??!! Nachalna propaganda szczepienna, loterie, bonusy, namawianie do szczepień przez Kościół... organizowanie szczepień w kontenerach( złowieszczo coś na kształt komór gazowych), aptekach, punktach przy Kościołach...!!! A kiedy w konfesjonale, na zakrystii czy plebani oraz w bur**lu ( jeden numerek gratis)...??!! Światowy Rząd Czarne Słońce planowało to od dawna i teraz realizują swój plan punkt po punkcie- depopulacja, bankructwa ludzi na całym Świecie oraz ubezwłasnowolnienie i zniewolenie Nas jako Ludzkości i zrobienie z Nas posłuszne " istoty- roboty" myślące i robiące tak jak Oni będą chcieli.To jest eksperyment medyczny, nawet firmy farmaceutyczne produkujące je nie biorą odpowiedzialności za ich skutki uboczne poszczepienne. Ludzkość myślmy samodzielnie i logicznie, nie dajmy się systemowi i nachalnej propagandzie szczepiennej!!!
Dodano: 20.07.2021 15:51    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Jestem przeciwnikiem szczepień i sam się nie szczepię czymś co firmy farmaceutyczne nazywają szczepionką, a tak naprawdę ani szczepionką toto nie jest, ani lekiem i tak naprawdę przed zarażeniem korona-wirusem nie chroni, a tylko łagodzi ewentualne objawy zachorowania, jak oni twierdzą.
Dodano: 20.07.2021 15:29    Przez: Tak ?
Coraz więcej jest powikłań poszczepiennych. Jeszcze nie wiadomo, jak zareaguje organizm na szczepionkę w czasie okresu infekcyjnego na jesień. Szczepionka lekiem na całe zło... a ludzie umierają, bo nie mogą się dostać do lekarza z innymi chorobami. Wzrosła bardzo mocno ilość "przenoszonych" nowotworów u dzieci. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadom
Dodano: 20.07.2021 15:51    Przez: Tomaszek55
ludzie umierają bo się nie szczepią! Szczepionki od lat pomagają zwalczać choroby, niektóre udało się wręcz wyeliminować. Skąd te teorie spiskowe się biorą?
Dodano: 21.07.2021 11:16    Przez: Ropuch
Jeśli komuś nie zależy na zdrowiu i życiu niech się szczepi, ja chciałbym umrzeć w naturalny sposób, a nie przy pomocy jakiegoś specyfiku, w którym nie wiem co jest i co on spowoduje ujemnego w moim organizmie za jakiś czas, za rok, dwa czy trzy lata np. a prowadzone były badania, że zaszczepieni będą żyli kilka lat krócej i że młodzi ludzie będą mieli problemy z mięśniem sercowym.
Dodano: 20.07.2021 15:37    Przez: Tak ?
rozumiem, że skoro tak łatwo krytykujesz opinie profesorów, którzy poświęcili całe życie badając wirusy, Twoje mądrości podpierasz wieloletnim doświadczeniem i karierą naukową, skończonymi studiami i tytułem naukowym? Czy siejesz zamęt bo ktoś Ci powiedział albo wyczytałeś w Internecie? Boisz się tego co może będzie za kilka lat, a nie tego, że teraz udusisz się pod respiratorem?
Dodano: 21.07.2021 11:21    Przez: Ropuch
Jakimś dziwnym trafem, są to ciągle Ci sami profesorowie. Jakoś głosów innych profesorów, jak choćby największy w tej dziedzinie autorytet w Polsce, prof. Ryszarda Chazan są pomijane. Ciekawe dlaczego ?
Dodano: 21.07.2021 14:35    Przez: Tomaszek55
Podoba mi się ten wykaz ilości zaszczepionych osób w naszym regionie zamieszczony na LM-ie i tu muszą pochwalić rozsądek mieszkańców Gminy Wierzbinek, otóż mieszkańcy tej gminy nie ulegli natrętnej propagandzie polityczno-medialnej i nie rzucili się masowo do szczepień jak sępy na padlinę. Gdyby ta pseudo-szczepionka była prawdziwą szczepionką albo lekiem, który mnie uchroni przed tym wirusem, to i ja bym z niej skorzystał, chroniąc swoje zdrowie.
Dodano: 20.07.2021 15:44    Przez: Tak ?
Słuchaj nie chcesz to się nie szczep, Twój wybór i wolna wola. Ale nie musisz namawiać innych do takiego działania. Każdy odpowiada za siebie. Ja jestem po drugiej dawce i czuje się znakomicie, co więcej nie dotkną mnie obostrzenia które prawdopodobnie pojawia się jesienią. Będę cieszył się życiem towarzyskim w pubie czy restauracji lub kinie a Ty siedź sobie w domku!
Dodano: 21.07.2021 11:23    Przez: Ropuch
Trzeba być durnym, aby się zaszczepić tylko z powodu wyjazdu na urlop lub możliwości pójścia do pubu. Na razie tylko zwolennicy szczepionek agitują i straszą. To może niezaszczepieni przestaną płacić podatki lub łożyć na służbę zdrowia? Nie będziesz się cieszył życiem towarzyskim, będziesz siedział na du...ku w czasie lockdownu, jak wszyscy.
Dodano: 21.07.2021 14:39    Przez: Tomaszek55
Zakupili tyle szczepionek, że teraz muszą je " upłynnić"...!!! Dlaczego My którzy nie chcemy się szczepić jesteśmy tak usilnie namawiani do szczepień...??!! Nachalna propaganda szczepienna, loterie, bonusy, namawianie do szczepień przez Kościół... organizowanie szczepień w kontenerach( złowieszczo coś na kształt komór gazowych), aptekach, punktach przy Kościołach...!!! A kiedy w konfesjonale, na zakrystii czy plebani oraz w bur**lu ( jeden numerek gratis)...??!! Światowy Rząd Czarne Słońce planowało to od dawna i teraz realizują swój plan punkt po punkcie- depopulacja, bankructwa ludzi na całym Świecie oraz ubezwłasnowolnienie i zniewolenie Nas jako Ludzkości i zrobienie z Nas posłuszne " istoty- roboty" myślące i robiące tak jak Oni będą chcieli.To jest eksperyment medyczny, nawet firmy farmaceutyczne produkujące je nie biorą odpowiedzialności za ich skutki uboczne poszczepienne. Ludzkość myślmy samodzielnie i logicznie, nie dajmy się systemowi i nachalnej propagandzie szczepiennej!!!
Dodano: 20.07.2021 15:51    Przez: Wiedźma
Ty Wiedźmo nawet bez szczepień będziesz żyła dłużej niż inni ponieważ w twojej głowie coś się poprzestawiało. Ale ty tego nie pojmujesz i ględzisz co ci żołądek na język wydali.
Dodano: 20.07.2021 17:42    Przez: minister od zdrowia
Konin jest lewicowy, mieszkańcy w zdecydowanej większości to ludzie "niewierni", a więc nie ufają Bogu a szczepionkom i dlatego się gremialnie szczepią, pokładając nadzieję w szczepionkach, bo uważają że jeżeli umrą, to ich życie się definitywnie skończy na cmentarzu. Wierzący zaś w Boga ma pewność, że to życie na ziemi jest tylko chwilą, a cała wieczność przed nim w niebie, u Boga i dlatego się nie szczepi.
Dodano: 20.07.2021 18:49    Przez: Maranatha
Ja ufam sobie i swojemu osądowi. Nie obchodzi mnie religia, poglądy polityczne też nie miały wpływy na moją decyzję o szczepieniu. Natomiast bardziej trafiają do mnie argumenty Profesora - osoby wykształconej, niż foliarzy którzy przeczytali w necie, że szczepiona jest z płodów i po niej przełączasz kanały w TV oczami (HaHa!)
Dodano: 21.07.2021 11:27    Przez: Ropuch
Jaka to różnica, czy ja będę żył na ziemi 50, 60, 70, czy 80-siąt lat, przecież to nasze życie sprawia nam ciągłe problemy, a "Uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga". Bóg dla nas przygotował w niebie to, "Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało i co do serca ludzkiego nie wstąpiło", czyli coś niewyobrażalnie dobrego, co się nam nawet w głowach nie mieści, a więc nie zabiegajmy za wszelką cenę o nasze zdrowie i życie, tym bardziej że to Bóg decyduje, kiedy nas z tego świata zabierze, a jakaś niby szczepionka nam życia nie przedłuży nawet o jeden dzień.
Dodano: 20.07.2021 18:59    Przez: Maranatha
Prawdziwy chrześcijanin nie szczepi się, jeśli ktoś się zaszczepił nie jest chrześcijaninem i tak jak z ochotą przyjął szczepionkę, tak też chętnie da sobie wszczepić pod skórę, w prawą rękę albo na czoło znamię antychrysta 666, w postaci mikro-czipu, bo to co Bóg zaplanował musi się wypełnić do końca i wtedy się okaże prawdziwe oblicze ludzi, którzy należą do diabła, a którzy do Boga. Jeśli się zaszczepiłeś a potem dasz sobie wszczepić pod skórę czipa idziesz na zatracenie, do piekła, czy tego chcesz ?
Dodano: 20.07.2021 19:15    Przez: Maranatha
Całe szczęście, że jeszcze większość ma rozum i nie bierze szczypawek.
Dodano: 21.07.2021 10:50    Przez: Jan