Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGrupowe ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

Grupowe ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

Materiał promocyjny

Dodano:
Grupowe ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

Grupowe ubezpieczenie na życie to produkt, z którym na pewno niejednokrotnie się spotkałeś. W tym tekście postanowiliśmy jednak opowiedzieć o istocie oraz zasadach działania tego typu polisy. Dzięki temu lepiej ją zrozumiesz i podpiszesz ewentualną umowę z o wiele większą świadomością.

Grupowe ubezpieczenie na życie, czyli co?

Jak sama nazwa wskazuje, grupowe ubezpieczenie na życie dotyczy więcej niż jednej osób. To sprawia, że polisa jest najczęściej wykupowana w miejscach pracy, biurach podróży oraz wszystkich innych miejscach, w których mamy do czynienia ze zbiorowością osób złączonych wspólnym celem (praca, wycieczka itp.). Dowiedz się, jak wygląda odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego (na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/).

Jaki zakres ochrony gwarantuje ubezpieczenie grupowe?

Najłatwiej powiedzieć o zakresie ochrony tego typu polisy, że jest umiarkowany. Wynika to z faktu, że ubezpieczyciel nie zna sytuacji każdego klienta, a to oznacza, że musi przygotować ofertę w taki sposób, by spełniała oczekiwania największej liczby zainteresowanych. Zazwyczaj więc polisa chroni finansowo na wypadek:

  • śmierci ubezpieczonego (pieniądze trafiają do rodziny),
  • śmierci osób bliskich,
  • choroby,
  • pobytu w szpitalu,
  • nieszczęśliwego wypadku.

A co z sumą ubezpieczenia?

Z racji na trudne do sprecyzowania potrzeby osób ubezpieczonych zazwyczaj suma polisy grupowej nie należy do najwyższych. Jest to kwota od 50 000 zł do 100 000 zł. Standardowa jest procedura, gdy osoba, która chce przystąpić do ubezpieczenia, może wybrać spośród dwóch lub trzech wariantów cenowych, by bardziej dopasować produkt do oczekiwań.

Ile trwa ubezpieczenie grupowe?

Wiele zależy od miejsca, w jakim je wykupisz. Jeśli zostaniesz objęty polisą w miejscu pracy, to jej czas trwania będzie wynosił dokładnie tyle, ile będzie zatrudniony. W przypadku wycieczki chodzi o czas wyjazdu, a w banku 5 lat. Jak więc widzisz, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Zazwyczaj chodzi o rok z możliwością przedłużenia, ale wiedz, że jest to bardzo płynne i zależy od konkretnej sytuacji.

Uważaj na wyłączenia od odpowiedzialności

Ubezpieczenie grupowe, jak każde inne, ma swoje wyłączenia od odpowiedzialności. Chodzi o sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić pomocy i nie wypłacić odszkodowania. Zazwyczaj chodzi o udział w wypadku lub opisanym w umowie zdarzeniu pod wpływem alkoholu. Jeśli chcesz poznać wszystkie wyłączenia i podejść do polisy świadomie, zajrzyj do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Znajdziesz w nich szczegółowo opisany zakres ochrony.

Czy warto dołączyć?

Z całą pewnością tak! Każda okazja do zabezpieczenia swojej sytuacji finansowej jest dobra. Jeśli zależy Ci, by nie pozostać na lodzie po wypadku lub ochronić swoją rodzinę przed konsekwencjami Twojego wypadku, to znaczy, że powinieneś już dzisiaj zainteresować się ubezpieczeniem grupowym w miejscu pracy. Składka zazwyczaj jest pobierana z wypłaty i nie wynosi więcej niż kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Nie musisz więc obawiać się wysokich kosztów.

Ubezpieczenie grupowe daje poczucie spokoju i pewności w sytuacjach, gdy mierzysz się z sytuacjami kryzysowymi. Jeśli szukasz sposobu do zabezpieczenia się również w życiu prywatnym, wejdź na tą stronę z rankingiem polis na życie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html i poznaj lepiej oferty ubezpieczeń na życie.

Czytaj więcej na temat:ubezpieczenia, odszkodowania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole