Skocz do zawartości
LM.plWiadomościOgólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej przerwie

Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej przerwie

Dodano:
Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej przerwie

Pod hasłem „Ożywieni słowem” w najbliższy weekend (23-25 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do Lichenia przyjadą osoby uzależnione i współuzależnione, aby się spotkać i wymienić doświadczeniami życia bez nałogu. Licheńskie Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe trwać będą tradycyjnie 3 dni – rozpoczną się w piątek 23 lipca o godz. 15.00 spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim i społecznością „Ocalonych” pod hasłem „Jak kochać osobę uzależnioną”. Spotkanie poprowadzi Rafał Porzeziński.

Sobota rozpocznie się uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przy dzwonnicy o godz. 9.00. Modlitewnemu spotkaniu z Bogiem będzie przewodniczył ks. Stanisław Kowalski.

Otwarcie Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych nastąpi przed licheńską bazyliką o godz. 11.30. W trakcie inauguracji po raz kolejny zostanie wręczona nagroda Pelikan, dla osoby zasłużonej dla ruchów AA. Od 13.00 na scenie przed bazyliką trwać będzie spotkanie przy muzyce, a na 14.00 organizatorzy zapraszają do licheńskiej bazyliki na wspólną modlitwę za osoby ze środowisk trzeźwościowych, które odeszły na „wieczny mityng”. Od godziny 17.00 rozpoczną się mityngi tematyczne w różnych punktach zlokalizowanych na terenie licheńskiego sanktuarium.

Centralnym momentem dnia będzie msza w bazylice pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. O godz. 21.00 mityngi zostaną wznowione.

28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zakończą się w niedzielę, 25 lipca, mszą o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim („Nie ma końca, czyli o tym, że zawsze jest nadzieja na zmianę”). W tym dniu do Lichenia można także dojechać z Konina korzystając z linii 67 MZK.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole