Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15010) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej przerwie

Dodano: 21.07.2021 12:16

Pod hasłem „Ożywieni słowem” w najbliższy weekend (23-25 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do Lichenia przyjadą osoby uzależnione i współuzależnione, aby się spotkać i wymienić doświadczeniami życia bez nałogu. Licheńskie Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe trwać będą tradycyjnie 3 dni – rozpoczną się w piątek 23 lipca o godz. 15.00 spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim i społecznością „Ocalonych” pod hasłem „Jak kochać osobę uzależnioną”. Spotkanie poprowadzi Rafał Porzeziński.

Sobota rozpocznie się uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przy dzwonnicy o godz. 9.00. Modlitewnemu spotkaniu z Bogiem będzie przewodniczył ks. Stanisław Kowalski.

Otwarcie Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych nastąpi przed licheńską bazyliką o godz. 11.30. W trakcie inauguracji po raz kolejny zostanie wręczona nagroda Pelikan, dla osoby zasłużonej dla ruchów AA. Od 13.00 na scenie przed bazyliką trwać będzie spotkanie przy muzyce, a na 14.00 organizatorzy zapraszają do licheńskiej bazyliki na wspólną modlitwę za osoby ze środowisk trzeźwościowych, które odeszły na „wieczny mityng”. Od godziny 17.00 rozpoczną się mityngi tematyczne w różnych punktach zlokalizowanych na terenie licheńskiego sanktuarium.

Centralnym momentem dnia będzie msza w bazylice pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. O godz. 21.00 mityngi zostaną wznowione.

28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zakończą się w niedzielę, 25 lipca, mszą o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim („Nie ma końca, czyli o tym, że zawsze jest nadzieja na zmianę”). W tym dniu do Lichenia można także dojechać z Konina korzystając z linii 67 MZK.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium,   spotkania trzeźwościowe 2021,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kiedy słyszę sanktuarium maryjne, to mnie to przeraża, gdyby to było Sanktuarium Boże, to bym się cieszył. Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, a kościołem maryjnym, kościołem zmarłego człowieka, pochowanego w Efezie /obecne tereny Turcji/, który jak wszyscy śmiertelnicy czeka na zmartwychwstanie, a zmartwychwstanie nastąpi przy powtórnym przyjściu Pana Jezusa.
Dodano: 21.07.2021 13:33    Przez: Maranatha
Jak można sobie czynić z prostej, wiejskiej dziewczyny z Nazaretu, boginię Maryję, do której miliony błądzących katolików, paplają w kółko jakieś zdrowaśki ? Nie wolno modlić się do człowieka ani do anioła, gdyż jest to grzechem. Katoliku przestań grzeszyć, módl się do Boga i do Syna Bożego.
Dodano: 21.07.2021 13:37    Przez: Maranatha
Co ci do tego,popaprańcu religijny,co robią inni ludzie.
Dodano: 22.07.2021 22:13    Przez: as
"Cudowny obraz matki bożej licheńskiej", to jakieś kpiny z Boga, Bóg nie ma matki, a obrazy do których modli się ciemnogród, to zwykłe bałwochwalstwo, a bałwochwalstwo to grzech przeciwko Bogu, czyim zatem jest kościołem Kościół Katolicki ?
Dodano: 21.07.2021 13:42    Przez: Maranatha
Wiedżmę wyzywasz, mnie, który pisze prawdę o Bogu, też wyzywasz, a Pan Bóg nakazuje kochać ludzi.
Dodano: 21.07.2021 16:19    Przez: Co Ty na to ?
avatar Mam niebieskie papiery i żółtą karte,chodzi o to ze po co wjezdzasz na koscioł,na bazylike jak to nie o to chodzi,tam sa ogolno Polskie spotkania ludzi uzaleznionych wiec piekna inicjatywa,a ze akurat tam polaczone z wiara cos pieknego.
Dodano: 21.07.2021 16:38    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi
Takimi słowy jak Ty używasz na tym portalu, chyba nikt się nie posługuje, obrażasz i blużnisz, bo gdybyś krytykował to ja rozumiem, ale wyzywać ludzi ? Rozumiem, że jesteś typowym katolikiem, który się spowiada i przyjmuje Pana Jezusa w komunii ?
Dodano: 21.07.2021 17:41    Przez: Proboszcz
Marantha jakiego jesteś wyznania?
Dodano: 22.07.2021 07:25    Przez: Rafał

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.