Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGmina z rządowym wsparciem. Przy szkołach powstaną boiska

Gmina z rządowym wsparciem. Przy szkołach powstaną boiska

Dodano: , Żródło: LM.pl
Gmina z rządowym wsparciem. Przy szkołach powstaną boiska

Ponad 1,3 mln zł na budowę boisk sportowych przy szkołach w Królikowie i Grodźcu z rządowego programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Gmina Grodziec otrzyma wsparcie jako jedyna w powiecie konińskim.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naboru wniosków do programu, którego celem jest wsparcie inwestycji dotyczących obiektów sportowych. Ze złożonych 710 wniosków z całego kraju, tylko 156 wniosków otrzymało dofinansowanie. Wśród nich jest gmina Grodziec, która na budowę boisk przy dwóch szkołach otrzymała w sumie 1 353 210 zł.

- Środki te pozwolą nam nie tylko na poprawę ogólnych warunków dla rozwoju dyscyplin sportowych na terenie gminy, ale przede wszystkim sprawią, że uprawianie sportu w gminie Grodziec będzie w końcu atrakcyjne i bezpieczne – informuje Mariusz Woźniak, wójt Grodźca.

Z naszego subregionu, dofinansowanie otrzymał jeszcze samorząd powiatu tureckiego na „Budowę sali gimnastycznej wraz z towarzyszącą infrastrukturą oraz łącznikiem komunikacyjnym z istniejącym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Turku” - 3 501 978 zł oraz „Przebudowę szkolnej infrastruktury lekkoatletycznej. Przebudowa bieżni lekkoatletycznej naturalnej na syntetyczną wraz z rozbiegami do skoku w dal i trójskoku w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku” - 1 084 346 zł. Z powiatu tureckiego na wsparcie liczyć może również gmina Malanów, która za 1 489 511 zł zamierza wybudować salę gimnastyczną z zapleczem sportowym, w ramach inwestycji "Rozbudowa szkoły w Dziadowicach". Natomiast gmina Dobra w powiecie kolskim otrzyma 1 797 471 zł na „Budowę sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach”.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole