Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Druga "Różowa skrzyneczka" dostępna w "Restart Lab"

Konin. Druga "Różowa skrzyneczka" dostępna w "Restart Lab"

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Druga "Różowa skrzyneczka" dostępna w "Restart Lab"

Druga „Różowa skrzyneczka” została zainstalowana w Koninie. Tym razem trafiła do „Restart Lab” w starej części miasta.

Pomysłodawczynią konińskiej akcji jest 21-letnia Berenika Żeworonek, którą poruszyła informacja związana z ubóstwem menstruacyjnym. Jak podkreśla studentka, w Polsce ponad 500 tysięcy kobiet nie ma dostępu do środków higienicznych.

- To mnie zmobilizowało, żeby zacząć działać – mówi Berenika Żeworonek.

Koninianka wpadła na pomysł tworzenia sojowych świec w kształcoe kobiecych ciał. Dochód z ich sprzedaży przeznaczyła na zakup „Różowej skrzyneczki”. Pierwsza trafiła w połowie lipca do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej. Udało się kupić kolejną. Druga „Różowa skrzyneczka” trafiła do miejsca przyjaznego młodzieży, czyli „Restart Lab” przy ul. Dąbrowskiego.

- Różowa Skrzyneczka walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega ona o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach znajdziesz darmowe podpaski i tampony. Działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! - informuje Restart Lab. 

To nie koniec. Berenika Żeworonek w planach na sierpień ma zakup kolejnych dwóch „Różowych skrzyneczek”. Nie wiadomo jeszcze gdzie zostaną one zamontowane.

 

fot. Berenika Żeworonek

Konin. Druga
Konin. Druga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole