Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSkarbnik Miasta Konina powołana. Swoją pracę rozpocznie jutro

Skarbnik Miasta Konina powołana. Swoją pracę rozpocznie jutro

Dodano: , Żródło: LM.pl
Skarbnik Miasta Konina powołana. Swoją pracę rozpocznie jutro

Ewelina Ostajewska-Szwankowska została powołana na stanowisko Skarbnika Miasta Konina. 21 radnych było za, dwóch wstrzymało się od głosu.

Kandydaturę Eweliny Ostajewskiej-Szwankowskiej na stanowisko miejskiego skarbnika zaproponował prezydent Piotr Korytkowski. We wcześniejszych dwóch naborach, w których Ostajewska-Szwankowska również brała udział, skarbnika nie udało się wyłonić. – Wypadła w tych naborach bardzo dobrze, więc przedstawiam jej kandydaturę szanownej Wysokiej Radzie – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Konina prezydent Piotr Korytkowski.

Radni bowiem musieli kandydaturę zatwierdzić i oficjalnie powołać kandydatkę na stanowisko. Wcześniej jednak Ewelinę Ostajewską-Szwankowską przepytali. Rady Krystian Majewski (PiS) prosił kandydatkę o informacje związane z jej pracą na stanowisku specjalistki ds. nadzoru właścicielskiego (więcej o jej doświadczeniu zawodowym TUTAJ). Jak opisywał bowiem w poniedziałek serwis Konin. Mam Prawo Wiedzieć, w czasie gdy Ewelina Ostajewska-Szwankowska pracowała na tym stanowisku zawarte zostały kontrakty menedżerskie z prezesami lub byłymi prezesami miejskich spółek, które dziś budzą sporo kontrowersji. – Te kontrakty menedżerskie są zawarte w sposób co najmniej niewłaściwy, np. zapisy dot. sześciokrotnego wynagrodzenia po zakończeniem kontraktu. Wielu chciałoby usłyszeć opinię przyszłej pani skarbnik, jak ta praca w tym wydziale wyglądała – dopytywał radny Krystian Majewski.

Eweliny Ostajewskiej-Szwankowskiej bronił Piotr Korytkowski. – Politykę nadzoru nad spółkami kreuje włodarz miasta – argumentował prezydent Konina.

O strategię i wizję miejskich finansów pytali natomiast radni Bartosz Małaczek (KO) oraz Jarosław Sidor (niezrzeszony). – Czy pani skarbnik będzie zaciskać pasa, jeśli chodzi o wydatki bieżące? Czy też będzie to szło dalej w tym kierunku, w którym idzie od lat? – dociekał radny Sidor.

Ewelina Ostajewska-Szwankowska powstrzymywała się od jednoznacznych odpowiedzi. – Gdy będę wdrożona w ścisłe struktury finansowe, gdy będę mogła się przyjrzeć nie tylko danym wtórnym, ale gdy będę u źródła, wtedy będę mogła dokonywać przyszłych analiz. To nie jest ten czas, by deklarować się, w którą stronę skarbnik miasta pójdzie.

Jak sobie usiądziemy do stołu, będzie to dzisiaj na krótko miało miejsce, będziemy dopiero rozmawiali na ten temat. To, że my musimy ograniczyć wydatki bieżące, jest rzeczą naturalną. Taką politykę uprawiamy – dopowiedział prezydent Korytkowski.

Ostatecznie 21 głosami za przy dwóch wstrzymujących się (radni Sławomir Lachowicz i Jacek Kubiak z klubu PiS) Ewelina Ostajewska-Szwankowska objęła funkcję Skarbnika Miasta Konina. Swoją pracę rozpocznie już jutro.

Skarbnik Miasta Konina powołana. Swoją pracę rozpocznie jutro
1627391860-_1xkck-_mg_3068.jpg
1627391860-monmuo-_mg_3082.jpg
1627391860-iz5a8a-_mg_3083.jpg
1627391860-zmtqoy-_mg_3089.jpg
1627391947-608y49-_mg_3071.jpg
1627391947-kakoke-_mg_3078.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole