Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDelegacja z ukraińskiego miasta partnerskiego odwiedziła Koło

Delegacja z ukraińskiego miasta partnerskiego odwiedziła Koło

Dodano:
Delegacja z ukraińskiego miasta partnerskiego odwiedziła Koło
Delegacja z ukraińskiego miasta partnerskiego odwiedziła Koło. 
 
Zawiązane w 2003 roku partnerstwo między miastami Koło i Ładyżyn było kontynuowane w nowych obszarach tematycznych podczas ostatniej wizyty delegacji z Ukrainy. Przez minione trzy dni na zaproszenie burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, w Kole przebywała delegacja w składzie: Valery Kolomeytsev – mer miasta Ładyżyna, Pavel Anushchenko - pierwszy zastępca mera miasta Ładyżyna oraz Sergey Balamut– kierownik Centrum Medycznego.
 
Ze względu na fakt, iż Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w bieżącym roku obchodzi jubileusz 45-lecia zorganizowanego ciepłownictwa na terenie Koła i przystępuje do budowy ciepłowni geotermalnej w mieście, jak również Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji obchodzi 30-lecie swojego funkcjonowania, zatem wiodącym tematem wizyty była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie ekologii, zielonej energii, wpływu systemu ogrzewania na jakość powietrza oraz nowoczesnych systemów technologicznych zastosowanych przy modernizacji kolskiej oczyszczalni ścieków. 
 
Goście zwiedzili miejskie spółki i poznali szczegóły inwestycji. Byli pod wrażeniem skuteczności w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Zaprosili burmistrza wraz z kolską delegacją na rewizytę związaną tematycznie z uroczystymi obchodami rocznicy lokacji ich ośmiowiekowego miasta. 
 
Ĺąródło: Miasto Koło 
Delegacja z ukraińskiego miasta partnerskiego odwiedział Koło
Czytaj więcej na temat:
Koło, delegacja z Ukrainy, ciepłownia,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole