Skocz do zawartości
LM.plWiadomościOsiecza Druga nagrodzona za aktywność podczas szczepień

Osiecza Druga nagrodzona za aktywność podczas szczepień

Dodano: , Żródło: LM.pl
Osiecza Druga nagrodzona za aktywność podczas szczepień

Trzy tysiące złotych od gminy Rzgów otrzymało sołectwo Osiecza Druga za największą aktywność podczas akcji szczepień w mobilnym punkcie w Rzgowie. W przeciągu dwóch dni zaszczepiony został co dwunasty mieszkaniec sołectwa.

W zeszły weekend przed Urzędem Gminy Rzgów stanął mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Z tej okazji wójt gminy Grzegorz Matuszak ogłosił konkurs dla sołectw. To sołectwo, które uzyska najwyższy odsetek zaszczepionych w trakcie lipcowej akcji mogło liczyć na specjalną nagrodę.

Najaktywniejszym sołectwem okazała się Osiecza Druga. W ciągu dwóch dni w mobilnym punkcie szczepień preparat firmy Johnson&Johnson przyjął co dwunasty mieszkaniec sołectwa (8,2%). Nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych od wójta Grzegorza Matuszaka odebrał sołtys Osieczy Drugiej Zbigniew Roszak. – Można ją wykorzystać na dowolny zakup związany z działalnością sołectwa – czytamy na stronie Urzędu Gminy Rzgów.

Akcja szczepień ma swój wymierny efekt – jeszcze w połowie lipca gmina Rzgów była jedną ze słabiej wyszczepionych gmin w powiecie konińskim (dziesiąte miejsce, 32,6%). Obecnie, choć wciąż nie jest liderem tego zestawienia, sytuacja jest lepsza. Odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców wzrósł w niecałe dwa tygodnie o niemal siedem procent. Po jednej dawce jest już natomiast 44,2% mieszkańców.

To nie ostatnia akcja masowych szczepień w gminie Rzgów. Na niedzielę 29 sierpnia planowana jest kolejna – w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie. W tym dniu zostanie również przygotowane miasteczko profilaktyczne, gdzie każdy będzie mógł zbadać m.in. poziom glikemii, ciśnienia, cholesterolu, skorzystać z porad dietetyka, czy okulisty. Akcja odbędzie się z przy okazji organizowanego pikniku i dożynek.

fot. gmina Rzgów

Osiecza Druga nagrodzona za aktywność podczas szczepień
Osiecza Druga nagrodzona za aktywność podczas szczepień
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole