LM.plSportPróbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko przez połowę

Próbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko przez połowę

Pierwsze starcie Olimpii Koło z Górnikiem Konin w tym sezonie zakończyło się wygraną kolan 2:0. Biało-niebiescy byli w stanie odpierać ataki rywali tylko przez pierwszą połowę.

Inauguracja IV ligi drużynom z Koła i Konina przyniosła wewnątrzregionalne starcie. Choć na papierze to Górnik był spadkowiczem z III ligi to jednak atuty piłkarskie po swojej stronie miała Olimpia. Świetna końcówka poprzedniego sezonu i letnie wzmocnienia spowodowały, że to zespół Łukasza Kujawy wydawał się faworytem niedzielnego meczu. Budowany dopiero co Górnik był prędzej dużym znakiem zapytania.

Pierwsza połowa te przewidywania potwierdziła. Kolanie napierali od pierwszych minut, dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale przez pierwsze 45 minut gola nie zdobyli. Okazje bramkowe owszem, były, ale nie stuprocentowe. Obok bramki uderzali Aleks Sieradzki, czy Bartosz Andrzejewski. Górnik dawał radę się bronić i czyhał na kontrataki. Mało który jednak kończył się jakąkolwiek akcją pod bramką Olimpii.

Po zmianie stron kolanie w końcu dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Po dograniu Patryka Olczyka z prawego skrzydła piłkę w siatce gości umieścił Mikołaj Makarowicz. Kilkanaście minut później z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Andrzejewski, a głową celnie uderzył były piłkarz Górnika – Dawid Śnieg. I było po meczu. Co najwyżej podwyższyć jeszcze mogli kolanie, dwukrotnie piłka jednak trafiała w słupek bramki gości. Górnik najlepszą sytuację miał w 71. minucie, ale z najbliższej odległości nie trafił Skupiński.

Olimpia wygrała 2:0, a swoje zwycięstwo mogła celebrować przed licznie zgromadzoną na inaugurację sezonu publicznością – tak z Koła, jak i z Konina. Kolejne spotkania w przyszłą sobotę. Górnik podejmie Huragan Pobiedziska, a Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

Olimpia Koło – Górnik Konin 2:0 (49' Mikołaj Makarowicz, 63' Dawid Śnieg)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg (80' Dawid Zawadzki), Damian Siek, Bartosz Andrzejewski (90'+ Kacper Gatrzkie), Mikołaj Czajka, Michał Rutkowski, Aleks Sieradzki, Adam Kozajda (89' Olaf Ossowski), Patryk Olczyk (80' Konrad Mechowski), Mikołaj Makarowicz (90'+ Maksymilian Szymczak).

Górnik Konin: Bartosz Kubacki – Mateusz Jurków, Jakub Pluciński, Jakub Grzybek (74' Mikołaj Karbowy), Dawid Raczyński, Adrian Górecki, Marcel Woszczyński (65' Igor Ludwiczak), Adrian Pytlik, Tomasz Słowiński, Przemysław Jurków, Szymon Szczęsny (46' Safian Skupiński).