Skocz do zawartości
LM.plWiadomościŚlesin. Środki na zadania remontowe w Domu Pomocy Społecznej

Ślesin. Środki na zadania remontowe w Domu Pomocy Społecznej

Dodano:
Ślesin. Środki na zadania remontowe w Domu Pomocy Społecznej

Powiat koniński pozyskał środki na zadania remontowe w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Dodatkowe 58 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na poprawę warunków sanitarnych w trzech łazienkach oraz remont tarasu i balkonu w placówce. Starosta Stanisław Bielik i wicestarosta Władysław Kocaj podpisali z wojewodą wielkopolskim umowę na dofinansowanie dwóch zadań remontowych w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Realizowane w jednostce prace kosztować będą łącznie 126.277,26 zł. Wkład własny powiatu (zabezpieczony w budżecie DPS) wyniesie 68.189,72 zł, a pozostałą kwotę – 58.087,54 zł – stanowić będą środki wnioskowane z budżetu państwa.

Remonty prowadzone będą w trzech łazienkach, a także na tarasie i na balkonie znajdującym się na I piętrze starej części Domu. Prace wewnątrz budynku służyć mają poprawie warunków sanitarnych i polegać będą na wymianie podłączeń hydraulicznych, glazury, terakoty oraz armatury łazienkowej. Zakres prac na tarasie i na balkonie obejmie likwidację przecieków, skucie starej i wylanie nowej posadzki, wykonanie instalacji zapobiegającej wilgoci i malowanie balustrad. Dzięki temu poprawi się stan techniczny remontowanych części budynku, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ich użytkowania.

- Umowa została podpisana, kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy. Chcemy zrealizować to zadanie jeszcze w tym roku – mówi Joanna Wołyńska dyrektor DPS w Ślesinie – Poza tym, w placówce jak zawsze dużo się dzieję. Obecnie realizujemy nowy, autorski projekt „Naucz się pomagać, będziesz mógł pracować". Jest on skierowany do najbardziej aktywnych mieszkańców i ma stworzyć im możliwości rozwoju oraz ewentualnego usamodzielnienia się w przyszłości. Do projektu zgłosiło się 12 podopiecznych chętnych do wykonywania prac pomocowych na rzecz Domu. 19 lipca przeszli szkolenie BHP. 

Ĺąródło: Powiat Koniński 

 

 

Czytaj więcej na temat:
powiat koniński, DPS Ślesin,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole