Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBudowa dworca. Miał być trzeci kwartał, jest: do końca roku

Budowa dworca. Miał być trzeci kwartał, jest: do końca roku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budowa dworca. Miał być trzeci kwartał, jest: do końca roku

Rozpoczęcie budowy nowego dworca kolejowego może znów się opóźnić. PKP informuje już, że inwestycja ma się rozpocząć do końca bieżącego roku, a nie jak wcześniej: w trzecim kwartale.

Zarówno w lutym, jak i w maju, PKP S.A. podawały trzeci kwartał bieżącego roku jako moment rozpoczęcia budowy nowego dworca kolejowego w Koninie. Teraz jednak poszerzają ten okres. – Budowa dworca tymczasowego, przy założeniu, że wcześniejsze etapy inwestycyjne będą realizowane zgodnie z aktualnie obowiązującym harmonogramem, powinna rozpocząć się do końca bieżącego roku – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy publicznej spółki.

Konkretnej daty wciąż więc nie ma. Podobnie, jak wcześniej. Budowa nowego dworca kolejowego w Koninie nie może wystartować bowiem już od kilku lat. Najpierw zarząd PKP S.A. nie mógł podjąć decyzji o wniesieniu aportu do spółki celowej Xcity Investments. Gdy w końcu to się stało, dokumenty musiały być jeszcze rozpatrywane przez ministerstwa. Trudno już zliczyć, ile razy przesuwany był termin rozpoczęcia inwestycji.

Nie pomogła nawet ubiegłoroczna wizyta w Koninie Janusza Kowalskiego, ówczesnego sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, polityka Solidarnej Polski. – Dla mnie najważniejsze jest to, by tę wieloletnią dyskusję na temat formuły realizacji tej inwestycji zamknąć jak najszybszymi decyzjami, by jak najszybciej dworzec w Koninie został zrealizowany – deklarował. Zapowiadał podanie do publicznej wiadomości ścisłego harmonogramu realizacji inwestycji, a do dziennikarzy mówił: – Proszę, by państwo mnie rozliczali z moich zobowiązań.

Kilka miesięcy później został odwołany z funkcji sekretarza stanu. PKP S.A. deklaruje, że budowa dworca i galerii handlowej zakończy się w 2023 r.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole