Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWindy przy tunelu zepsute od miesiąca. Czekają na podzespoły

Windy przy tunelu zepsute od miesiąca. Czekają na podzespoły

Dodano: , Żródło: LM.pl
Windy przy tunelu zepsute od miesiąca. Czekają na podzespoły

Od niemal miesiąca nie działają windy przy peronie na konińskim dworcu kolejowym. PKP PLK zapowiada naprawę najszybciej, jak to możliwe. Problemem jest sprowadzenie odpowiednich podzespołów.

Windy pozwalające podróżnym w łatwy sposób pokonywać tunel przy dworcu kolejowym lub dostawać się na peron nie działają od ponad miesiąca. Zepsuły się po intensywnych opadach deszczu, które miały miejsce na początku lipca. – Konieczne było wypompowanie wody z szybów windowych i inwentaryzacja urządzeń – wyjaśnia Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK S.A., zarządcy infrastruktury kolejowej, która odpowiada za tunel i perony w Koninie.

Od tego czasu na drzwiach wind przyklejone są kartki z informacją, że urządzenie jest nieczynne. Taka sytuacja to duże utrudnienie dla niepełnosprawnych pasażerów i koninian, którzy chcą pokonać tunel, ale również dla tych osób, które przemieszczają się z wózkiem, czy rowerem. Na schodach prowadzących do tunelu nie ma bowiem pochylni, tak jak to było przed remontem.

Kiedy windy zostaną naprawione? – Po stwierdzeniu awarii wind natychmiast poinformowano serwis techniczny. Naprawa wymaga sprowadzenia odpowiednich części, m.in. podzespołów. Zgodnie z deklaracją serwisu działanie wind zostanie przywrócone najszybciej, jak to możliwe – informuje Radosław Śledziński.

Do tego czasu, jak sugeruje Radosław Śledziński, podróżni mający trudności z poruszaniem się mogą korzystać z asysty uprawnionego pracownika, który zapewnia pomoc w czasie podróży. – Zgodnie z procedurą zamiar skorzystania z asysty należy zgłosić na 48 h przed planowaną podróżą telefonicznie (nr tel. 22 474 13 13) lub mailowo (pomocprom@pkp.pl).

Windy przy tunelu zepsute od miesiąca. Czekają na podzespoły
Windy przy tunelu zepsute od miesiąca. Czekają na podzespoły
Czytaj więcej na temat:
dworzec kolejowy, tunel, winda, PKP PLK, peron, deszcz, zalana winda,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole