Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPożar w hucie. Strażacy sześć godzin gasili filtry pieca topielnego

Pożar w hucie. Strażacy sześć godzin gasili filtry pieca topielnego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pożar w hucie. Strażacy sześć godzin gasili filtry pieca topielnego

Od godz. 14.00 we wtorek trwała na terenie Huty Aluminium Konin walka z pożarem filtrów pieca topielnego. Nikt nie został poszkodowany, a strażakom udało się opanować pożar.

Zgłoszenie do KM PSP w Koninie wpłynęło przed godz. 14.00 we wtorek. Palił się filtry pieca topielnego w hali produkcyjnej Huty Aluminium Konin. W środku panowało zadymienie, ale dziewięciu pracowników zdołało się samodzielnie ewakuować. Wcześniej próbowali sami gasić pożar za pomocą gaśnic proszkowych, ale nie przyniosło to rezultatu.

Działania strażaków polegały najpierw na podaniu prądu gaśniczego w proszku. Przez kamery termowizyjne kontrolowana była temperatura maszyny. – Po jej spadku podano pianę gaśniczą do środka urządzenia – informuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski, oficer prasowy KM PSP w Koninie. Następnie strażacy za pomocą podnośnika koszowego będącego na wyposażeniu zakładu oraz sprzętu wysokościowego wydobyli filtry i dogasili je na zewnątrz budynku.

W akcji uczestniczyły JR-G Nr 1 i JR-G Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Konin-Chorzeń. Działania trwały niemal sześć godzin.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole