Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPłonące fortepiany, piękna Żydówka, mówiące obrazy - Teatr Polska wraca do Konina!

Płonące fortepiany, piękna Żydówka, mówiące obrazy - Teatr Polska wraca do Konina!

Materiał promocyjny

Dodano:
Płonące fortepiany, piękna Żydówka, mówiące obrazy - Teatr Polska wraca do Konina!

Tęsknicie za spotkaniami kulturalnymi? Brakuje Wam kontaktu z artystami i publicznością? Kochacie teatr i szukacie scenicznych wrażeń? Jeśli tak - mamy dla Was nie lada gratkę! Do Konina wraca projekt Teatr Polska, a Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w jego ramach zaprasza Was aż na 9 spektakli. Z teatralnym rozkładem jazdy ruszamy już w sierpniu!

Celem programu Teatr Polska jest ułatwienie dostępu do najlepszych i najciekawszych spektakli teatralnych mieszkańcom tych miast i miejscowości, w których nie działają teatry instytucjonalne. Pomysłodawcy projektu chcą w ten sposób popularyzować wydarzenia kulturalne w miejscach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych. Bardzo istotny jest fakt, że spektakle adresowane są do bardzo zróżnicowanej publiczności. Do świata scenicznych emocji i przeżyć zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych widzów.

Z teatralnym kalendarzem odjeżdżamy już we wtorek 10 sierpnia o godzinie 18. Słowo „odjeżdżamy” nie jest tu przypadkowe, bowiem na pierwszy spektakl zapraszamy Was… na dworzec kolejowy
w Koninie. Wszystko za sprawą artystów Teatru Nowszego i ich przedstawienia „Odyseja”. Tancerze przywołują nie tylko motyw podróży Odyseusza, ale pokazują także artystyczną drogę od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Dworzec kolejowy jest miejscem, w którym widzowie doświadczą wspólnie wyprawy w różnych jej momentach i aspektach. Performerzy, wykorzystując język teatru i tańca badają, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka. Uczestnikiem tej niezwykłej podróży może być każdy – udział w spektaklu jest bezpłatny, wystarczy wcześniej zarejestrować się poprzez platformę evenea.pl.  Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą słuchawki z wejściem mini jack.

Choć emocje związane z „Odyseją” nadal będą żywe, my nie zamierzamy zwalniać tempa. Już następnego dnia, w środę 11 sierpnia o godz. 19 zabierzemy Was do świata inspirowanego malarstwem i street art’em. Głównymi bohaterami spektaklu „Gallery of Modern heArt” Teatru Papahema są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać.  I to niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, wertujemy albumy, czy – jak to coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Obrazy te, bez względu na okoliczności, zwracają naszą uwagę. Możemy zapytać - dlaczego akurat one? Powstały przecież w różnych epokach i technikach, ich tematyka często jest również bardzo różnorodna. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. Mimo to czujemy, że coś je ze sobą łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. W performansie widzowie spotkają się z twórczością Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i… Banksy’ego. Spektakl pokazany zostanie w CKiS – Domu Kultury Oskard. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Oskardu i na stronie internetowej www.ckis.konin.pl.

Kolejne spektakle w ramach Teatru Polska zaprezentujemy we wrześniu i październiku. Już 14 września z przedstawieniem plenerowym „Skarb wdowy Schadenfreude” wystąpią aktorzy Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Z kolei 16 września stołeczny Teatr Dramatyczny pokaże u nas spektakl „Kruk z Tower”. 21 września przyjadą do Konina artyści Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina
z przedstawieniem „Bambi. Opowieść leśna”. Natomiast tydzień później, 28 września to my odwiedzimy poznański Teatr Muzyczny, aby tam podziwiać „Koziołka Matołka i zagadkę ratuszowej wieży”. Kalendarz tegorocznej edycji Teatru Polska zwieńczą prezentacje październikowe: „Schulz: Pętla” Teatru Chorea (6 października), „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” Teatru Łaźnia Nowa
w Krakowie (10 października) i „Gradient” Fundacji Sztukmistrze z Lublina (13 października). Szczegóły dotyczące spektakli i biletów przekażemy już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru. Do zobaczenia!

Czytaj więcej na temat:
ckis, teatr polska
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole