Dzisiaj jest środa 24 stycznia 2018, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24291) SPORT FORUM FIRMY (5125) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 3oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
IMGW: Marznące opady i śliskie drogi. Od 00:00/24.01 do 06:00/24.01
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPij mleko! Będziesz bogaty (akt. 18:40)

Pij mleko! Będziesz bogaty (akt. 18:40)

Dodano: 14.12.2006 09:15
Źródło: LM.pl
Afera zabarwiona na biało czy po prostu plotki? Do LM’u dotarły niepokojące informacje na temat współpracy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej MONA w Koninie z OSM w Łowiczu.

O przejęciu OSM MONA mówi się w Koninie już od pewnego czasu. Chętnych było wielu. Wymieniano takie firmy jak Danone, Zott czy Bakoma. Jak się jednak okazuje konińscy mleczarze trafią pod skrzydło Łowiczan.

W połowie listopada, jak grom z jasnego nieba na pracowników konińskiej MONY spadła wiadomość, że od 1 stycznia 2007 roku zakład przejmuje Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Łowicza - mówi źródło LM’u, które pragnie pozostać anonimowym. - Każdy myślał, że to kolejna plotka. Jakież było zdziwienie pracowników, gdy w ostatnich dniach listopada przyjechała do konińskiej mleczarni delegacja z Łowicza z Prezesem na czele. Chodzili, patrzyli, oceniali.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie dalsza część informacji jaka do nas dotarła. Podobno w procesie przejęcia konińskiego zakładu zapomniano o udziale związków zawodowych, a sama umowa ma być bardzo niekorzystna dla MONY.

Tak naprawdę Łowiczowi nie chodzi o przejęcie zakładu tylko na przejęcie dostawców. W obecnej chwili mleczarnia płaci swoim dostawcom za litr mleka cenę będąca na krawędzi rentowności - mówi źródło LM’u. - Łowicz ma być odbiorcą mleka. Jeśli OSM MONA będzie chciała prowadzić produkcję czy to masła czy twarogów czy innych produktów, będzie musiała odkupywać mleko od Łowicza, który dość znacznie podniesie cenę tego surowca. To już prosta droga do upadku kolejnego zakładu pracy w naszym regionie.

Wizja bardzo pesymistyczna i dość daleka od tego co udało się nam dowiedzieć w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

Będziemy współpracować w ramach umowy o współpracę między dwoma podmiotami, ale OSM MONA utrzymuje pełną osobowość prawną - powiedział dla LM’u Jan Dąbrowski, prezes OSM w Łowiczu. - Trwa jeszcze precyzowanie umowy o współpracy gospodarczej - dodaje prezes wyjaśniając brak bardziej konkretnych informacji na temat formy i zakresu współpracy (nie przejęcia!) zakładów.

Niestety z Tadeuszem Wojdyńskim, prezesem OSM MONA, który mogł powiedzieć najwięcej na ten temat, nie udało nam się przez ostatni tydzień skontaktować.


Aktualizacja14.12.2006, 18:40

Po naszej porannej publikacji udało nam się skontaktować przedstawicielami OSM MONA.

Oczywiście prowadzimy rozmowy nie tylko z Łowiczem, ale z Kołem i Kaliszem - powiedział dziś prezes Wojdyński. - Rozmowy te trwają już dłużej niż rok i od czasu do czasu ktoś wypuszcza takie informacje jak te, które do państwa dotarły. Być może komuś to nie odpowiada i chce zablokować rozmowy. Podobne zdarzenie miało miejsce w lipcu, gdy rozmawialiśmy z Kołem.

Jak w takim razie może wyglądać współpraca dwóch zakładów, gdy (jeśli) do niej dojdzie?

Najprostszym rozwiązaniem byłoby przejęcie OSM Konin przez Łowicz. Taka możliwość w prawie spółdzielczym istnieje – mówi Wojdyński. Na takiej zasadzie połączył się Toruń z Łowiczem i nikogo tam nie zwolniono, a wręcz przeciwnie zakład ciągle się rozwija, zwiększa zatrudnienie i skup. Łowicz jest mleczarnią, ale z pierwszej ligi.

Zapytany o korzyści płynące dla konińskiej spółdzielni w przypadku przejęcie jej przez Łowicz, prezes wymienia w pierwszej kolejności znaną w całej Polsce, wycenioną na 100 milionów złotych markę.

Jeżeli Konin współpracowałby z Łowiczem w sferze handlu wprowadzając tylko swoje kanały dystrybucji to nasza produkcja by się podwoiła. Chodzi o to by produkcję w Koninie zwiększać, a co za tym idzie zwiększać zatrudnienie.

Konkretne informacje na temat współpracy zostaną podane po uzyskaniu porozumienia. Potrzebna będzie jednak spora dawka cierpliwości. Prezes Wojdyński zaznacza, że rozmowy mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze żadnych szczegółowych, ustaleń na piśmie czy w protokołach. Aktualnie trwają tylko normalne rozmowy między partnerami. Nie doszło jeszcze do konfrontacji szczegółów. Na tym etapie rozmów trudno jeszcze mówić o jakichś konkretnych ustaleniach.

Związki Zawodowe są na bieżąco informowane o decyzjach Rady Nadzorczej i Zarządu - czytamy w komentarzu do artykułu zamieszczonym przez zarząd OSM Konin. Potwierdza to Anna Sowińska, przewodnicząca związków zawodowych.

Sprawa współpracy dwóch zakładów nie jest jeszcze sfinalizowana. Pan prezes poinformował nas o trwających rozmowach i zapewnił, że w momencie finalizowania sprawy zasiądziemy wspólnie do stołu - powiedziała LM’owi pani Sowińska.


Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Może zamiast prowadzić rozmowy o przejęciu zmienić po prostu prezesa z partyjnego nadania zastepując go jakimś młodym, rzutkim menadżerem?? Widać wyraźnie, że prezes unika rozmów na ten temat....
Dodano: 24.06.2011 10:27    Przez: ~Hieronim Berbelek ®
Tak mała złośliwosc..widzę krową jeseś na mleku sie znasz,a już myślałem ze gustujesz w tylko w czerwonych kolorach.
Dodano: 24.06.2011 19:56    Przez: ~wyborca
Towarzyszom dziekujemy za ten "prezent" świąteczny. Berbelku, to przecież Wojdyński, Twój kolega partyjny. To w końcu Kazio Pałasz, Twój prezio, pompował miejską kasę w mleczarnię. Nie wierzę, że władze miasta nie wiedziały o tym "złotym" interesie... Koninowi gratulujemy SLD. Dlaczego tylko nie ujawniono tego przed wyborami samorzadowymi ?! Nieprawdaż ?!
Dodano: 24.06.2011 11:13    Przez: ~Q nr 2
prawdopodobnie berbelek wiedział o wszystkim,rył pod mleczarnią i namawiał łowicz do wrogiego przejęcia.
Dodano: 24.06.2011 19:03    Przez: ~czester
CZekalismy na aferkę z udziałem miejskiego SLD i proszę. Jak szybko...
Dodano: 24.06.2011 12:37    Przez: ~maksi kaz
Narazie maksi to nie potwierdzone plotki..Proponuje wytrzymać jeszcze troche bez rzucania oskarżeń..zobaczymy co powie prezes spółdzielni jak go już wreszcie dziennikarze dopadną :P
Dodano: 24.06.2011 12:45    Przez: ~Hieronim Berbelek ®
Kaziu hipermarketowy zrobi tam hipermarket :)
Dodano: 24.06.2011 12:42    Przez: ~:)
To jest skandal co ta świta wyrabia,kupowac mleko za wyzsza cene z mleczarni w Łowiczu jeszcze przyjdzie na was sprawiedliwosc sprzedawczyki, tylko za jakie pieniadze.
Dodano: 24.06.2011 12:42    Przez: ~robbob
Informacje przekazane dla Was przez anonimowe źródło są kłamliwe.Prowadzimy rozmowy na temat konsolidacji sektora mleczarskiego.Słuszność naszych działań potwierdza wczorajsza Rzeczpospolita w artykułe " Ciężkie czasy dla mleczarstwa " . Nie ma jeszcze żadnych konkretnych ustaleń odnośnie współpracy pomiędzy OSM Konin i OSM Łowicz i nie ma żadnych zagrożeń dla rozwoju naszej spółdzielni.Program inwestycyjny jest konsekwentnie realizowany a nasze sukcesy i osiągnięcia są niepodważalne.Związki Zawodowe są na bieżąco informowane o decyzjach Rady N ...
Dodano: 24.06.2011 13:17    Przez: ~Zarząd OSM Konin
To mi narazie wystarczy..ale sądzę, ze teraz cały Konin będzie patrzył na ręce zarządowi OSM......
Dodano: 24.06.2011 13:30    Przez: ~Hieronim Berbelek ®
Berebelku, pisząc o zmianie prezesa z partyjnego nadania, nie mogę uwierzyć! Działasz na niekorzyść swojego towarzysza z SLD??
Dodano: 24.06.2011 13:30    Przez: ~POAtaturk
Mam nadzieję, ze Twoje PO tam swojego prezesa nie wstawi jak do WORD.....
Dodano: 24.06.2011 13:33    Przez: ~Hieronim Berbelek ®
Kolego, zamiast dwrić z Hirka powinieneś wziać z niego przykład i odrzucić w kąt partyjne kolesiostwo.
Dodano: 24.06.2011 13:35    Przez: ~ufik
Poszła baba szukać owiec do gestego lasku lalalalalal siadła rzycią na jałowiec narobiła wrzasku lalalalalalala
Dodano: 24.06.2011 13:34    Przez: ~Jaskier
Berebelku, ty jesteś SLD wierniejszy, niż niejeden członek SLD; twierdzę tak, czytając Twoje wypowiedzi na forum
Dodano: 24.06.2011 14:55    Przez: ~POAtaturk
Gdy ja czytam Twoje posty to obawiam się żeś po znajomości w WORD zatrudniony :P
Dodano: 24.06.2011 15:15    Przez: ~Hieronim Berbelek ®
Nie jestem i najprawodopodobniej nigdy nie będę zatrudniony w WORD
Dodano: 24.06.2011 15:30    Przez: ~POAtaturk
Ufiku: Ja potrafię wznieść się ponad interes partyjny; dziwi mnie tylko, że przedstawiciel (tak Go nazwę) partii, która doprowadziła do totalnego upartyjnienia urzędów w Koninie, nagle wypowiada się o odpartyjnianiu
Dodano: 24.06.2011 14:56    Przez: ~POAtaturk
1 z 5
12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.