Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17887) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Po olimpiadzie

Dodano: 19.03.2008 14:15
Tegoroczna edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej już za nami. W finale, który odbył się 18 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie wzięło udział 28 uczniów szkół ponadgminazjalnych z miasta i powiatu konińskiego wyłonionych w eliminacjach wstępnych.

Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli Starosta Koniński i Prezydent Miasta Konina.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy konsumenckiej wśród młodzieży i zachęcenie jej do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Olimpiada jest także zwieńczeniem procesu edukacji konsumenckiej prowadzonej w szkołach ponadgimnazjalnych miasta i powiatu konińskiego

Nad przebiegiem tegorocznego konkursu czuwała komisja w składzie: Jan Kuźniacki - Miejski i Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koninie, Bernadeta Szmytka - Kierownik Biura Rzecznika Konsumentów w konińskim Starostwie, Marta Bagrowska Rzecznik Prasowy Starostwa oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Koninie: Barbara Strzykalska z Wydziału Oświaty oraz Ewelina Fleśman z Biura Rzecznika.

Uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem zawierającym 30 pytań. Młodzież wykazała się dużą wiedzą w dziedzinie praw i obowiązków, tak sprzedawcy jak i klienta. Bardzo wyrównany poziom sprawił, że wyłonienie laureatów poszczególnych miejsc wymagało od Komisji Konkursowej przeprowadzenia dodatkowego testu oraz egzaminu ustnego.

Najlepszy w eliminacjach powiatowych 'Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej' okazał się Jarosław Bućkowski z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie. Do grona laureatów dołączyli również: Aneta Walczak i Kinga Pawłowska z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie, Ewelina Ćwiek z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, Adam Szaszkowski i Paulina Rosocka z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie oraz Joanna Jąkalska z Zespołu Szkół Górniczo - Energetycznych w Koninie.

Tradycyjnie, zwycięzcy Olimpiady otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Konińskiego oraz Prezydenta Miasta Konina. W tym roku do rąk laureatów trafiły 3 telewizory, cyfrowy aparat fotograficzny, dwa radiomagnetofony oraz miniwieża.

  • Po olimpiadzie
  • Po olimpiadzie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:olimpiada konsumencka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.