Dzisiaj jest czwartek 19 października 2017, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23998) SPORT FORUM FIRMY (5087) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
13 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ćwierćfinały MMP: Trzech koninian w strefie medalo ... (7)Konin. Bójka przy bulwarze i na Chorzniu. Czy to p ... (45)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościEgzotyczne i sympatyczne

Egzotyczne i sympatyczne

Dodano: 10.05.2008 08:00
Państwo Pietrzykowscy z Szyszyńskich Holendrów koło Ślesina prowadzą pierwszą w Polsce hodowlę alpak z prawdziwego zdarzenia. Te pochodzące z Ameryki Południowej zwierzęta są niezwykle rzadkie. Pietrzykowscy mają ich 90.

Każde zwierze ma imię i na nie reaguje. Za parę trzeba zapłacić około 10 tysięcy złotych. Z alpak pozyskuje się najlepszą na świecie wełnę, która nie gryzie i świetnie nadaje się dla alergików. Państwo Pietrzykowscy czekają teraz na specjalną maszynę do prania wełny, pracują nad tym naukowcy. Wtedy zaczną ją sprzedawać.

Wg Piotra Pietrzykowskiego, alpaki są małowymagające.Świetnie znoszą nasz klimat, żywią się trawą. Potrzebują jednak sporo przestrzeni.

Jak ostrzegają specjaliści zwierzęta te bywają bardzo nieprzyjemne. Kiedy się boją -plują cuchnącą mazią. Jednak alpaki państwa Pietrzykowskich zachowują się w stosunku do ludzi przyjażnie. Jak dotąd żadna nie potraktowała w ten sposób człowieka- podkreśla pan Piotr.



  • Egzotyczne i sympatyczne
  • Egzotyczne i sympatyczne
  • Egzotyczne i sympatyczne
  • Egzotyczne i sympatyczne
  • Egzotyczne i sympatyczne
  • Egzotyczne i sympatyczne
  • Egzotyczne i sympatyczne

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:alpaki,   hodowla,   egzotyka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

"Każde zwierze ma imię i na nie reaguje" No to podziwiam. 90 imion. Oczywiście hodowców podziwiam no bo jak rozpoznać 90 zwierząt i wiedzieć które jak ma naimię?
Dodano: 24.06.2011 08:28    Przez: ~siprawa
A co ty w "bajki" wierzysz?
Dodano: 24.06.2011 12:52    Przez: ~anonim
Alpaga to rozumiem, a jesli ci wynajeci naukowcy ( rozumiem ze jest to pan magister licencjat Zlotarączka ) nie wymysli maszyny do prania welny ( ktorej jak do tej pory przez tysiaclecia istniania alpak niekt nie dal rady wymyslic ) to bedzie klapa niestety - ewentualnie upierze sobie klient.
Dodano: 24.06.2011 08:52    Przez: ~rokmen
To zwierzę może być symbolem - maskotką regionu, bo w swojej nazwie ma zarówno Al, czyli symbol aluminium jak i PAK, czyli Pątnów-Adamów-Konin.
Dodano: 24.06.2011 11:14    Przez: ~pomysłowy Dobromir
Całkowita zgoda z Tobą. Widziałem już te zwierzatka w telewizji-bodajże w Teleskopie.
Dodano: 24.06.2011 12:53    Przez: ~Olek
Hehe dobry pomysł;) swoją drogą śmieszne i bardzo fajne te zwierzątka ;)
Dodano: 24.06.2011 12:34    Przez: ~anonim
Ciekaw jestem w jakim celu je trzymają?
Dodano: 24.06.2011 14:46    Przez: ~anonim
przedewszystkim dla welny a nierozumiejący tekst moga"anonimowo"PO-bzy
Dodano: 24.06.2011 07:17    Przez: ~bzyk-bzyk
mieszkałam w Ślesinie i wiem jak to jest mieć zwierzeta wiem ja wazne sa zwierzeta dla swojego pana wiec nie śmiejcie sie z tych ludzi którzy je choduja bo być może że oni z tego żyja i oddaje się całkowicie tej pracy Zwierzęta tez potrafia kochać!!!
Dodano: 24.06.2011 16:06    Przez: ~kochająca zwierzęta
Jak tak kochasz zwierzęta, to musi być mowa o hodowli, a Ty jaktą hodowlę piszesz? Zajrzyj do słownika-Oslico!
Dodano: 24.06.2011 23:23    Przez: ~hoduje zwierzęta
SZCZERZE GRATULUJE INNOWACYJNOŚCI. Dzięki takim ludziom jak Państwo Pietrzykowscy zachowują się jeszcze we mnie resztki nadziei rozsądnego wykorzystania środków funduszy strukturalnych. Ze swojej strony życzę Państwu Pietrzykowskim wiele szczęścia i pomyślności w powiększaniu tego ślicznego stadka. Pozdrawiam
Dodano: 24.06.2011 16:12    Przez: ~Piotr
Mam nadzieje że każdy powinien pochwalić tych ludzi za pomysłowość i pomysłowość a zadawac takie głupie pytania jak: w jakim celu je trzymaja? Gratulacje dla Panstwa Pietrzykowskich
Dodano: 24.06.2011 16:20    Przez: ~kochająca zwierzęta
Ale nadal nie ma odpowiedzi w jakim celu to trzymają.
Dodano: 24.06.2011 11:11    Przez: ~anonim
a wymieńcie te 90 imion-ha, ha, ha............................ ale ciemnota. 3majcie je!
Dodano: 24.06.2011 13:12    Przez: ~3maja
Wkurzają mnie takie komentarze i wypowiedzi ludzi nie mających pojęcia w danej dziedzinie. Przemawia przez nich czysta zazdrość i brak pomysłu na własne życie. Najlepiej krytykować innych a samemu nie umić nic zdziałać. Gratuluję pomysłowości... Kto nie kocha zwierząt ten nie kocha ludzi jak mówi stare przysłowie!!!!
Dodano: 24.06.2011 08:52    Przez: ~koninianka
Co ty w ogóle tu pierdzielisz? ty masz pojęcie o hodowli? Jesteś pusta!
Dodano: 24.06.2011 09:11    Przez: ~anonim
1 z 2
12>>