Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18585) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Bez podtopień

Dodano: 19.05.2008 20:47
Źródło: LM.pl
11 milonów złotych - tyle kosztowało pogłębienie koryta Neru, wybudowanie mostu w Rzuchowie i budowa tamy. Mieszkańcy czekali na tę inwestycje od wielu lat. Zamulony Ner kilka razy do roku wylewał i podtapiał łąki i pola a drewniany most się rozlatywał, groził zawaleniem. Wreszcie w ubiegłym roku pojawiła się możliwość skorzystania z unijnych funduszy. Koniński WZIR złożył wniosek i udało się.

Prace ruszyły pełną parą. Wydobyty z koryta rzeki muł trafił na brzeg i w ten sposób powstały nowe tereny zielone. Ner nie był regulowany od kilkudziesięciu lat. Wystarczyło, że popadało i rzeka występowała z koryta. Woda zalewała setki hektarów łąk i pól. Teraz kapryśny Ner został ujarzmiony, nie powinien już robić mieszkańcom takich niespodzianek.Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ner,   regulacja,   podtopienia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szczerze gratuluje wysiłkom i wkładzie pracy osób którzy przyczynili sie do zrealizowania tej inwestycji. Żałuję ze tak mało informacji jest na ten temat np. skad pozyskano środki na inwestycje jest głównym inwestorem
Dodano: 24.06.2011 07:12    Przez: ~euro

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.