Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19281) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (0)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (5)

Bez podtopień

Dodano: 19.05.2008 20:47
Źródło: LM.pl
11 milonów złotych - tyle kosztowało pogłębienie koryta Neru, wybudowanie mostu w Rzuchowie i budowa tamy. Mieszkańcy czekali na tę inwestycje od wielu lat. Zamulony Ner kilka razy do roku wylewał i podtapiał łąki i pola a drewniany most się rozlatywał, groził zawaleniem. Wreszcie w ubiegłym roku pojawiła się możliwość skorzystania z unijnych funduszy. Koniński WZIR złożył wniosek i udało się.

Prace ruszyły pełną parą. Wydobyty z koryta rzeki muł trafił na brzeg i w ten sposób powstały nowe tereny zielone. Ner nie był regulowany od kilkudziesięciu lat. Wystarczyło, że popadało i rzeka występowała z koryta. Woda zalewała setki hektarów łąk i pól. Teraz kapryśny Ner został ujarzmiony, nie powinien już robić mieszkańcom takich niespodzianek.Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ner,   regulacja,   podtopienia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szczerze gratuluje wysiłkom i wkładzie pracy osób którzy przyczynili sie do zrealizowania tej inwestycji. Żałuję ze tak mało informacji jest na ten temat np. skad pozyskano środki na inwestycje jest głównym inwestorem
Dodano: 24.06.2011 07:12    Przez: ~euro

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.