Dzisiaj jest czwartek 28 maja 2020, imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18064) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Poseł uratował szkołę

Dodano: 21.06.2008 10:56
Źródło: LM.pl
Nie dopuścił do zamknięcia wiejskiej szkoły i pomógł kobiecie, która wzięła z urzędu pracy kredyt na uruchomienie działalności gospodarczej, ale nie zdążyła się z niego rozliczyć w bardzo krótkim, dwumiesięcznym terminie. Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Nowak podsumował na wczorajszej konferencji prasowej pierwsze siedem miesięcy swojej aktywności w Sejmie VI kadencji. Od listopada ubiegłego roku koniński poseł wystosował 35 interpelacji poselskich, 7 zapytań i 18 razy zabrał głos.

Interwencję w sprawie likwidowanej w Czerwonce szkoły podstawowej Tomasz Nowak podjął zaalarmowany przez rodziców i dyrekcję szkoły. Jest to jedyna szkoła we wschodniej część gminy Chodów, usytuowana w centrum obwodu gminy, z dogodnymi dojazdami i jedyne miejsce, gdzie dzieci korzystają z zajęć pozalekcyjnych. Jest to też szkoła z tradycjami, a za dwa lata będzie świętowała stulecie istnienia. Dzięki interwencji posła Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu wydał opinię sprzeciwiającą się likwidacji szkoły. w Czerwonce.

Druga z wymienionych interwencji została przez posła podjęta na prośbę kobiety dotkniętej zbyt restrykcyjnymi warunkami przyznawania środków na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Jeden miesiąc na wydanie przyznania środków, a dwa miesiące na rozliczenie się z całości to dla wielu osób, bardzo często nie znających się na sprawach finansowo-księgowych, zdecydowanie za mało, a dyrektorzy urzędów pracy nie mogą samodzielnie podejmować decyzji o zmianie tych terminów. Tomaszowi Nowakowi nie udało się zmienić nieżyciowych przepisów, ale zdołał pomóc choć tej jednej osobie, której ministerstwo przedłużyło termin realizacji przyznanego kredytu.

Poza wymienionymi wyżej sprawami poseł PO wystąpił o zwolnienie z konieczności składania opłaty planistycznej przez rolników przekazujących gospodarstwo następcy, wnioskował o podniesienia nakładów na utrzymanie w należytym stanie urządzeń melioracyjnych w Wielkopolsce, zgłosił interpelację w sprawie ochrony najsłabszych odbiorców po uwolnieniu cen energii od nowego roku, pytał Ministra Kultura o terminy w jakich zostanie przystosowany do potrzeb Liceum Plastycznego w Kole pałac w Kościelcu (remont i adaptacja zajmie około 3 lat) i zajmował się sprawą wyodrębnienia od Muzeum Okręgowego w Koninie muzeum obozu zagłady w Chełmnie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:poseł Tomasz Nowak,   Platforma Obywatelska,   Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

sie narobił trzeba przyznać...a ile kasy wyczesał w tym czasie z budzetu państwa ? ja bym pointerweniowala by jakies place zabaw dla dzieci pobudował w miescie bo urzędasy wszystko w markety zmieniają..gdzie to trzeba pisac ?
Dodano: 24.06.2011 11:50    Przez: ~ciocia klocia
A może niedopuści do likwidacji szkoły w Synogaci gm. Wierzbinek!!!!!!
Dodano: 24.06.2011 11:54    Przez: ~mieszkaniec
Urobił się po pachy. Jak się jest z PO to nawet takimi bzdurami wypełnią newsy. PO ma media i to jest święta prawda.
Dodano: 24.06.2011 12:08    Przez: ~ktoś kto widzi
A które to media w Koninie ma PO i w jaki sposób, skoro to są firmy prywatne?
Dodano: 24.06.2011 12:52    Przez: ~Więcej światła
Jaki dobry i pracowity ose. LM widze jest organem PO niczym Trybuna ludu
Dodano: 24.06.2011 13:02    Przez: ~wyborca
jak pisamki nic nierobia jada ciagle na ukladach to ja sie niedziwie ze wypisuja stek bzdur a wine zwalaja na media , powiem wam jedno kaczorki niech sie biora doroboty bo to co robia to robia tylko waly na przygotowaniach euro i na ludziach w imie , suwerennsci wiary a dobro jednostki mozna poswiecic na rzecz dobra partii a jakim byl T. Lipiec przed po wyborach a szkoda ze nie przed
Dodano: 24.06.2011 13:38    Przez: ~maniek
???? A co to za dialekt? Bo polsku to nie jest.
Dodano: 24.06.2011 13:42    Przez: ~mańka
OK, ale ja wolałbym, aby posłowie jednak zajmowali się przede wszystkim pracą w parlamencie.
Dodano: 24.06.2011 13:39    Przez: ~lion
Ale tytuł "Poseł uratował szkołę". Już myślałem, że to była akcja jak z Batmana.
Dodano: 24.06.2011 13:50    Przez: ~rozczarowany
Myślałem , że tylko TVN jest organem partyjnym PO. Okazuje się, że LM też. Przecież Nowak dostaje za niesienie takiej pomoc jakieś 15 tysięcy miesięcznie więc jak go ktos prosi to łaski nie robi,
Dodano: 24.06.2011 14:59    Przez: ~stump
LM nie napisał tutaj niczego, co nie byłoby prawdą
Dodano: 24.06.2011 20:51    Przez: ~POAtaturk
a osly moze spenil swoj obowiazek i misje , z wyksztalcenia jest polonista tak wiec szkola moze nie jest mu nie bliska. Do roboty kaczorki bo tylko potraficie kwakac i znosic jajka za posrednictwem tvp , trwam rp naszego dziennika i gazety polskiej
Dodano: 24.06.2011 18:08    Przez: ~maniek
Trzeba uczciwie przyznać, że Pan Poseł Nowak jest najaktywniejszym i najbardziej pracowitym posłem naszego regionu; na pewno najmniej pracowitym posłem regionu nie jest Pan Adam Hofman, bo On nigdy nie był i zapewne nie będzie reprezentantem naszego regionu; do Konina wpada w wolnej chwili a cały czas siedzi w Warszawie i interesy partyjne przedkłada nad obowiązki poselskie - widać to po frekwencji w głosowaniach. Panie Pośle - tak trzymać
Dodano: 24.06.2011 20:44    Przez: ~POAtaturk
caly czas siedzi w Warszawie i bzyka poslanke Muche swoim POA-tatłukiem.
Dodano: 24.06.2011 09:40    Przez: ~bzyk-bzyk
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.