Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16557) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 19oC
Jutropogoda
27 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbyt niska frekwencja w referendum. Burmistrz Tuli ... (0)Ślesin. Nielegalne papierosy i tytoń „spod lady“ w ... (0)

Gypsy jazz w ratuszu

Dodano: 6.10.2008 10:44
Źródło: LM.pl
Znakomicie bawiła się publiczność kolejnego koncertu z cyklu "Muzyka w ratuszu - Prezydent Konina zaprasza". Tym razem na scenie ratuszowej sali zagrał zespół "Joscho Stephan Quartet" z Niemiec, którego lider uważany jest nie tylko przez krytyków muzycznych za… najszybszego gitarzystę świata.

Joscho Stephen - gitara solowa, Gunter Stephen - gitara rytmiczna oraz Sebastian Reimann - skrzypce i Max Schaff - kontrabas dali koncert, jakiego w Koninie chyba jeszcze nie było. Zaprezentowali się brawurowo w kompozycjach nazywanych "gypsy jazz", co w dowolnym tłumaczeniu oznacza "jazz cygański", który czerpie z muzyki cygańskiej, bardzo dobrze znany bywalcom paryskich kawiarni w latach 30. ubiegłego wieku.

Światową rangę nadał temu gatunkowi słynny duet: Django Reinhardt - gitara i Stephane Grappelli - skrzypce, grający w słynnym zespole "Hot Club de france". Bardzo krótkie podziały rytmiczne, zapis nutowy, w którym roi się od "16", a nawet "32", precyzja i niezwykła barwa muzyki połączonej z dźwięków skrzypiec i gitary dają zawsze piorunującą mieszankę, gwarantującą najwyższe klasy przeżycia estetyczne. Tak było i tym razem, w sobotę 4 października, w ratuszowej sali.

Ponad 150 słuchaczy gromkimi brawami nagradzało niemal każdy popis znakomitych muzyków z Niemiec, którzy przyjechali na zaproszenie Konińskiego Towarzystwa Muzycznego i Prezydenta Konina.

  • Gypsy jazz w ratuszu
  • Gypsy jazz w ratuszu
  • Gypsy jazz w ratuszu
  • Gypsy jazz w ratuszu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin,   muzyka w ratuszuDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To musiało być naprawdę meczące dla zgromadzonych tam snobów udających iż znają się na muzyce . Po minach widzę iż publiczność bardziej zadowolona by była z kawałków biesiadnych..No cóż taka mamy strukturę mieszkańców......
Dodano: 24.06.2011 12:50    Przez: ~Tomasz Kobrzycki
Hahahaha!;) Jednak się na coś przydajesz! Umiesz rozśmieszać! A ty tam byłeś?
Dodano: 24.06.2011 18:04    Przez: ~Konrad_A_W_W
Zdjęcie publiczności zrobione jeszcze przed rozpoczęciem się koncertu :)
Dodano: 24.06.2011 18:05    Przez: ~PS

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.