Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17020) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Wyborcza samowola

Dodano: 22.05.2009 17:00
Źródło: LM.pl
W ciągu minionej doby okolice największych rond w Koninie zostały oplakatowane przez komitety wyborcze kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem władz miasta to nielegalne działanie.

Wokół ronda Solidarności, na stojakach i na latarniach, a w pobliżu ronda Miasta Partnerskich, na barierkach, pojawiały się wizerunki dwóch kandydatów z PiS. Zadnim władz miasta jest to nielegalne działania. Jeden z rowerzystów przypłacił już to zdrowiem bowiem uderzył w stojącą przy drodze reklamę kandydata.

Specjalnie na kampanię wyborczą do europarlamenu na terenie Konina pojawiło się 15 słupów ogłoszeniowych, na których kandydaci, za darmo, mogą umieszczać swoje plakaty. Jak dotychczas żaden z nich nie skorzystał z tej możliwości. Wizerunki kandydatów, oprócz oficjalnych bilbordów, zaczęły natomiast „wyrastać”; na drzewach i wokół ruchliwych punktów miasta, jak chociażby ronda. Przybywa ich jak grzybów po deszczu.

- To jest samowola – mówi Andrzej Sybis, zastępca prezydenta Konina. - Umieszczenie reklam w pasie drogowym wymaga bowiem zgody zarządcy drogi i zgody właściciela urządzenia. Latarnie są akurat własnością spółki: oświetlenie uliczne i drogowe.

Według gospodarzy miasta, inicjatorzy kampanii wyborczej nie otrzymali zgody na umieszczanie reklam w pobliżu jezdni.

- Kandydat do Parlamentu Europejskiego, który ma pilnować zgodności prawa europejskiego z naszym, udaje, że nie wie o co chodzi – mówi zastępca prezydenta. - Może komitety nie zadały sobie trudu, żeby odnaleźć postawione na kampanię słupy ogłoszeniowe, nie potrafiły ich umiejscowić, a może poszły trybem sprawdzonym w poprzednich kampaniach wyborczych.

  • Wyborcza samowola
  • Wyborcza samowola

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rodno,   europarlament

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

niech sobie przypomni Sybis jak wyglądało to rondo podczas każdych jednych wyborów! a ile tam stało plakatów Pałasza, czy Sybisa jak kandydowali na prezydenta, czy radnego!
Dodano: 24.06.2011 17:17    Przez: ~anonim
nno to już wiemy na kogo LM-y głosują, reklama jak się patrzy!!!
Dodano: 24.06.2011 09:12    Przez: ~koninianin
Umieszczanie i treść plakatów przekonuje za wprowadzeniem zakazu tej formy prezentacji, bo oprócz ładnie obrobionego zdjęcia, partii i numeru na liście, może z jakimś banalnym hasłem, to nic taki plakat wyborcy nie mówi. To że ktoś się ładnie uśmiecha albo ma ładne hasło ma mnie przekonać na zagłosowaniem na niego. To za mało i pokazuje, że politycy traktują ludzi jak bezmyślne maszynki do głosowania, które zapewnią im dobrze płatną posadę...
Dodano: 24.06.2011 14:23    Przez: ~wlkp
plakaty Streker Dembińskiej tez tam stały, zresztą to rondo jeśli chodzi o plakaty to było apolityczne, wszystkie partie tam się zawsze reklamowały i nie tylko tam!
Dodano: 24.06.2011 17:18    Przez: ~anonim
Na kilku tzw/ wyborczych/słupach są od kilku dni plakaty Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka.
Dodano: 24.06.2011 17:22    Przez: ~jachu
Sybis chce zlikwidować konkurencje dla Pałasza! To skandal! Ten rowerzysta, niech dziękuje kandydatowi, bo reklama zamortyzowała upadek.
Dodano: 24.06.2011 17:40    Przez: ~cet
Czy słyszał ktoś o wczorajszej sesji w Kazimierzu. Podobno odwołali Piasecznego? Dlaczego media nic nie piszą na ten temat?
Dodano: 24.06.2011 17:44    Przez: ~lolka
a przy LIDL na 5osiedlu to pewnie konkurencja ustawila wizerynek Malego Kazia ;-).hahaha w rejonie drogi hahaah ale sie usmialem !!!! pewnie to wrogowie polityczni poczynili zeby kazia pograzyc hahahahaah!!!!! wszyscy politycy to korwy i zlodzieje bez honoru i godnosci !!!!!
Dodano: 24.06.2011 18:09    Przez: ~anonim
Ty, anonin. Nie obrażaj mi tu krów.
Dodano: 24.06.2011 20:08    Przez: ~chodowca
Główny specjalista od samowoli Sybis powinien wiedzieć co jest samowolą a co nie jest! Sam buduje samowolnie drogi (w dodatku za nasze pieniądze), parkingi, sadzi w nocy drzewa na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, więc niech się nie dziwi, że inni biorą z niego przykład. Sam mówił z ekranu, że coś co nie jest budowlą nie jest żadną samowolą? Czyż tak nie było? PRECZ Z CZERWONYMI AGENTAMI SIWCEM I PAŁASZEM !!! Pałasz doprowadził do ruiny miasto, a Siwiec siedzi w UE i dba tylko o niemieckie stocznie, cukrownie, elektrownie atomowe i gazociąg północny. Czy takich ...
Dodano: 24.06.2011 18:54    Przez: ~konserwatysta
ten pan konserwatysta to chyba nie jest z Konina, albo zatrzymał się w miejscu o ładne parę lat skoro pisze, że prezydent Pałasz doprowadiził miasto do upadku.Radzę panu założyć dobre okulary i zobaczyć jak się Konin zmienił i jak ładnie wygląda. To ,że pan tak pisze to ja myślę,że to jest złośliwość albo zazdrość w panu siedzi.
Dodano: 24.06.2011 23:38    Przez: ~lidka
LIBERTAS -NEOFASZYSCI!!!!! PRECZ
Dodano: 24.06.2011 14:55    Przez: ~ANTI
Pan Siwiec to najlepszy kandydat.
Dodano: 24.06.2011 20:33    Przez: ~wyborca
To mówiłem ja, trener Jarząbek.
Dodano: 24.06.2011 20:52    Przez: ~wyborca
Można na te wybory nie pójść wcale. Jak się nie uznaje Unii i rządzenia nami przez brukselskich urzędasów typu agent Siwiec i hrabina Róża, to dlaczego mamy chodzić na te wybory?
Dodano: 24.06.2011 20:55    Przez: ~Białas
1 z 6
123456>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.