Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17819) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w gminie Dąbie w powiecie kolskim . Dziś o godz. 7.00 poziom Neru wynosił 278 cm.

Dodano: 25.01.2011 09:35
Jeśli woda będzie przybierać w tak szybkim tempie, a wszystko na to wskazuje, rzeka może dziś wystąpić z brzegów.

We wsi Chruścin budynki gospodarcze stoją kilkanaście metrów od koryta rzeki. Na razie nie są zagrożone ale woda przedostała się już na pobliskie pola i łąki. Mieszkańcy wsi skarżą się na brak odpowiednich zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

W Dąbiu kilka dni temu powołany został komitet przeciwpowodziowy, kontrolowane jest koryto rzeki i stan wałów przeciwpowodziowych.

Niestety, zwiększa się też poziom Warty i jak poinformowała nas Elżbieta Borowska z Gminnego Komitetu Przeciwpowodziowego w Dąbiu , jeśli przybierze Warta - wtedy podniesie się też Ner i będzie powódź .

Jak mówią specjaliści, decydujące będą najbliższe dni. Jeśli woda będzie przybierała w tym tempie, rzeka wystąpi z brzegów, a w gminie Dąbie podtopionych zostanie wiele gospodarstw, a tysiące pól i łąk będzie zalanych.


 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Za komuny słowo "pogłębiane" nie było taką rzadkością jak za słusznego systemu. Obecnie nie słychać żeby którakolwiek z rzek była pogłębiana. Buduje się tylko wały i to tam, gdzie sytuacja jest podbramkowa. Niedługo wały będą pod niebo, a rzeka płynąca między nimi, miała metr głębokości.
Dodano: 24.06.2011 09:33    Przez: ~Olaf z Berlina
Żeby były wały budowane to by jeszcze było całkiem nieżle. Nie są naprawiane już istniejące i tylko w razie bezporedniego zagrożenia.
Dodano: 24.06.2011 12:10    Przez: ~WW
Ta informacja jest nieprawdziwa, takie pogotowia jeszcze nie ogłoszono.
Dodano: 24.06.2011 13:28    Przez: ~Gmina Dąbie

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.