Dzisiaj jest niedziela 21 lipca 2019, imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18986) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
20 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (6)

Firma Elektrim S.A. złożyła nowe propozycje wykupu akcji od pracowników i emerytów Grupy kapitałowej ZE PAK S.A.

Dodano: 30.01.2002 00:00
25 stycznia zarząd Elektrimu wspólnie z nadzorcą sądowym oraz pełnomocnikiem akcjonariuszy firmą Penetrator z Krakowa prowadzili wielogodzinne rozmowy aby wypracować kompromisowe rozwiązanie, które będzie najbezpieczniejszym sposobem spełnienia oczekiwań akcjonariuszy. Przypomnijmy: spółka Elektrim na wniosek jest aktualnie w trudnej sytuacji finansowej. Trwa proces układu z wierzycielami. Odbywa się to pod okiem nadzorcy bankowego, który ostatecznie akceptuje decyzje finansowe zarządu Elektrimu.

Nowa propozycja Elektrimu to anulowanie umowy przedwstępnej, która rodzi zobowiązanie podatkowe od pełnej kwoty tj. blisko 10 tys. zł podatku, który musieliby zapłacić pracownicy i emeryci w tym roku. Podpisanie nowej umowy na sprzedaż faktycznie 20 % akcji, za które pracownicy otrzymali już pieniądze i zapłatę podatku od kwoty 10 tys. zł tj. ok. 2 tys. zł. Najwięcej emocji wśród pracowników i emerytów, którzy dzwonili do naszego Radia budzi sprawa przyznania prawa kupna tzw. ?Opcji? pozostałych 80% akcji Elektrimowi za kwotę 12,5 zł. za każdą akcję objętą ?opcją?. Pracownicy obawiają się, że ta nowa umowa pozbawi ich prawa do pieniędzy jakie były przyrzeczone w umowie prywatyzacyjnej.

Według Zbigniewa Jachimskiego ze Związku Zawodowego Solidarność, sprawa sprzedaży ?opcji? jest bardzo bezpieczna , gdyż będą one zobowiązywały Elektrim do zakupu do końca 2002 r. pozostałej części akcji po cenie wynegocjowanej w pakiecie socjalnym. Jeśli tego nie zrobi, straci 10 mln zł.


Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wypłacane akcji pracowniczych na obecnym etapie organizacji państwa, gdzie dziura budżetowa jest większa od Czomolungi - powinno być zaniechane. Sami zainteresowani "obdarowanii" powinni się dobrowolnie zrzec.
Dodano: 24.06.2011 04:39    Przez: ~Obseratore Romano
tyż prawda, ja cały czas się zastanawiam dlaczego pracownikom się akcje przyznaje i w imię czego, czym się taki młotkowy zasłużył by mu dać 100 000 zł w akcjach ?
Dodano: 24.06.2011 06:55    Przez: ~pan marchewa
Pięknie się porobilo w panstwie polskim....pracownicy otrzymuja forse za to ze pracowali w PAK a nie indziej. Zapewnie Ci sami ludzie maja za zle...rzadzacym ze niesprawiedliwie dziela kasą a tak naprawde to sa tacy sami poniewaz na majatek polskiej gospodarki pracowali wszyscy i szlo to do jednej kasy !!!!! ale z tej kasy biora tylko NIeliczni i to jak na dzisiejsze warunki —obrzydliwie duza pieniedzy—beda nosic zadarty nos , sloma z butow niejednym bedzie wystawac i nazekac beda ze ZA KOMUNISTOW TO BYLY CZASY !!!...ot prywatyzacja
Dodano: 24.06.2011 08:55    Przez: ~adam i ewa
zdaje się, że niektórzy komentatorzy pomylili pojęcia. Akcje danego zakładu dla pracowników to jedno, a pieniądze za nie to drugie.Jakoś nikt nie komentował podziału akcji w hucie, czy telekomunikacji. W tych zakładach przynajmniej pracownik deydował o tym czy sprzedać, kiedy i za ile.W PAK-u tak naprawdę to nikt tej wielkiej kasy tak naprawdę nie widział.(a może jednak ktoś ? Czekam na informację)
Dodano: 24.06.2011 09:18    Przez: ~szary robotnik PAK-u
Powtorze to co juz kiedys napisalem. Wydymali elektrowniarzy wzorowo. Patrzcie wszyscy i uczcie sie jak sie robi w konia szara mase. Co do kasy to tp-siarze wzieli, hutnicy tez, gornicy odchodzac z kopaln tez nie protestowali przed braniem kasy. Mam wymieniac dalej? Teraz sa takie czasy, ze jak ktos daje to sie bierze i tyle. Co do zazdrosnikow pokroju pana m., Obserwatore Romano i im podobnych to gratuluje. Domyslcie sie czego... Jesli was na to stac oczywiscie. Najlepiej dac wszystkim po rowno, co nie?
Dodano: 24.06.2011 10:12    Przez: ~sam
tu nie chodzi o żadną zazdrość. tylko wytłumacz cwaniaku dlaczego górnikom, hutnikom, energetykom, pocztowcom, pracownikom telekomunikacji i innych pzu należą się pieniądze w wyniku wyprzedaży narodowego majątku i łatania dziur budżetowych po nieudacznikach typu lewandowki, kaczmarek, sowińska i inni. a dlaczego kasy nie dostaną lekarze, kolejarze, gliniarze, nauczyciele i inni pracujący po 40 lat w imię komunistycznych i demokratycznych poglądów naszej władzy ? otóż ci powiem, że miliony ludzi w kraju żałuje, iż pracują dla budżetówki, gdzie nie da sie niczego sp ...
Dodano: 24.06.2011 11:29    Przez: ~pan marchewa
Całkowicie popieram Pana o ksywie pan marchewa.
Dodano: 24.06.2011 14:27    Przez: ~Kaliszewski
oczywistym jest że większość krytycznych wypowiedzi pod adresem energetyków spowodowana jest zazdroscią zapomniano natomiast że pracownicy,emeryci budowali elektrownie od podstaw i czują się oszukani decyzja o prywatyzacji PAK-u i sprzedarzy akcji zapadła w Warszawie i pracownicy nie mieli wpływu na to że pan Wąsacz postanowił nas sprzedać