Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17438) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 3oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
2 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)Zmarł Janusz Gulczyński - koniński regionalista, b ...

W Łodzi odbędzie się zgromadzenie obwodowe świadków Jehowy dla mieszkańców Turku, Koła i Konina.

Dodano: 2.04.2002 00:00
Zgromadzenia Obwodowe organizowane są od 1938. Podczas wojny ich organizowanie było trudniejsze, dlatego w 1941 roku zostały zawieszone. W Polsce po 40-letniej przerwie spowodowanej zakazem działalności Świadków Jehowy zgromadzenia zaczęto organizować ponownie od 1989 roku. Świadkowie Jehowy z Konina i okolic organizowali zgromadzenia głównie w Hali Sportowej KWB "Konin". Od jesieni 1999 roku spotykają się w Sali Zgromadzeń w Łodzi, gdzie w dniach 6 i 7 kwietnia odbędzie się najbliższe spotkanie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ciekawe, czy pani senator Sienkiewicz ich też opodatkuje... Warto zobaczyć jakim dysponują majątkiem, choć to nie takie proste, bo wszystko jest odpowiednio strzeżone.
Dodano: 24.06.2011 14:51    Przez: ~xyxy
Akurat chciałbym, aby wszystkie kościoły i związki wyznaniowe na świecie działały tak, jak organizacja świadków Jehowy. Swego czasu pracując dla jednej z gazet miałem okazję dokładniej przyjrzeć się ich działalności i zorganizowaniu. Organizacja działa perfekcyjnie w granicach prawa, ale oczywiście nie należy mylić tego z postawami niektórych wyznawców. Życzyłbym sobie mimo wszystko, aby Kościół Katolicki choć w części postępował tak zgodnie z przykazaniami, których naucza.
Dodano: 24.06.2011 19:16    Przez: ~Janusz R.
Nie przecze, ze ta organizacja, jak to Januszu R. napisałeś, dobrze zorganizowana. Jasne, ze świat byłby fajny, gdyby tak wszyscy przestrzegali przykazań. I w ogóle nie przeszkadza mi, że co niedzielę podczas obiadu odrywaja stukaja do moich drzwi, chcąc porozmawiac _ raz spróbowałam _ cóż powiedzieli tylko tyle, ze muszą się w dyskutowanej kwestii poradzić kogos mądrzejszego ze swego zboru. Ale nie o to chodzi. Wiesz Januszu, czy jest miejsce wśród nich dla złoczyńców? Ja wiem, że nie _ a w kościle powszechnym _ jest ,sporz wokół ilu nas jest, często takich złoczy ...
Dodano: 24.06.2011 23:38    Przez: ~kk
Świadkowie Jehowy żyją przykładnie i jeśli chodzi o ich stosunek do innych ludzi jest wzorowy. Jednak niektóre ich zasady są nie do przyjęcia. Rozmawiałem wielokrotnie z nimi na temat np. transfuzji krwi. Gdyby istniało zagrożenie życia np. ich dziecka, a transfuzja ratuje mu życie, oni się nie godzą pozwalając dziecku umrzeć. Niedorzeczne to dla mnie i niezrozumiałe. Nikt ze świadków nie potrafił mnie przekonać, że tak działając mają rację. Jednak ich serdeczność i uczynność polecam zarówno jako wzór sobie i innym.
Dodano: 24.06.2011 07:36    Przez: ~Olaf z Berlina
Faktem jest, iż niektóre dogmaty wyznawane przez Świadków Jehowy budzą kontrowersję, aczkolwiek sprawa transfuzji krwi trochę wyprzedziła rozwiązania współczesnej medycyny, gdzi przetaczanie krwi nie jest już najbezpieczniejszym sposobem ratowania życia. Ja także, jak zapewne każdy z nas, miał okazję podyskutować z przedstawicielami owej religii i muszę przyznać, iż podziwiam ich znajomość Biblii. Co do owej konieczności skonsultowania się z kimś "starszym", to żaden wstyd, lepiej zasięgnąć rady kogoś bardziej znającego temat, aniżeli udawać, że wsz ...
Dodano: 24.06.2011 09:02    Przez: ~Miki
Jestem osobą tolerancyjna i naprawde nie przeszkadzają mi świadkowie Jehowy ale. Jest cos czego u nich nienawidze. Wyobrźcie sobie że ostatnio zaczepiali ludzi którzy wychodzili z święconkami z kościoła to juz leciutkie przegięcie. To że pchodza po domach to juz przywykłem zreszta teraz wystarczy powiedziec nie dziękuje nie interesuje mnie to i sobie pójda, ale przed kościołem przegięcie. Czy ktoś włazi im na ich zloty i namawia do rzymsko-katolickiego obrządku, raczej nie. Jedna mi się u nich podobało jakis czas temu do werbunku wypuścili niesamowicie extra panny. Gada ...
Dodano: 24.06.2011 10:06    Przez: ~Simon THE SAINT
moze to zgromadzenie zrobicie IM w OSWIECIMIU????
Dodano: 24.06.2011 18:55    Przez: ~kojak
Ha! Doskonały news dla sprawdzenia tzw. polskiej tolerancji. Simonie: czytając twoje komentarze wnioskowałem, iż jesteś katolikiem, chrześcijaninem a tymczasem wobec odmiennego wyznania stosujesz zwroty podobne do tych, jakie serwuje p. Olaf z Berlina wobec kościoła katolickiego. I na deserek Kojak. Brawo. jest tak jak myślałem. Polska tolerancja to mit. Jeszcze mniej "realny" niż hobbici z Shire.
Dodano: 24.06.2011 00:53    Przez: ~Jr
Twoja nadzieja na tolerajcję w Polsce drogi Jr - rze to krótkowzroczność lub naiwność.
Dodano: 24.06.2011 07:34    Przez: ~Olaf z Berlina

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.