Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21513) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)Kiepskie pożegnanie z własnym kibicami. MKS MOS ul ... (0)

Władysławów: W hołdzie ofiarom

Dodano: 3.12.2009 18:18
Źródło: LM.pl
Wystawę poświęconą pamięci ofiar stanu wojennego można oglądać przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie.

Portrety tych, którzy zginęli stanęły przed budynkiem dawnego kościoła ewangelickiego, w którym dziś mieści się ośrodek kultury. Twarze tak zwanych „milczących świadków” tragedii, która rozegrała się ponad 20 lat temu przyciągają spojrzenia przechodniów. Z czarno – białych fotografii spogląda m.in. Michał Adamowicz - elektryk z Zakładów Górniczych w Lubinie, członek „Solidarności”, który zmarł w wyniku ran postrzałowych głowy, odniesionych podczas tłumienia przez milicję demonstracji. Obok niego widnieje twarz Zbigniewa Wilka, 30-letniego górnika z kopalni „Wujek”. Na wystawie nie mogło również zabraknąć zdjęcia księdza Jerzego Popiełuszki.

Tę przejmującą wystawę będzie można oglądać do 8 grudnia.


  • Władysławów: W hołdzie ofiarom

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Władysławów,   turek,   turecki,   turkowski,   hołd,   ofiary,   stan wojenny

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

świetna inicjatywa - jeśli chodzi o pamięć historyczną i wrażliwość estetyczną
Dodano: 24.06.2011 18:42    Przez: ~m/o/
A czy jest zdjęcie sierzanta MO Zdzisława Karosa?? 18 lutego 1982 w drodze do pracy został zaatakowany w tramwaju przez dwóch młodych członków organizacji Powstańcza Armia Krajowa - Druga Kadrowa, której opiekunem był ksiądz Sylwester Zych. Sierżant Karos nie oddał służbowego pistoletu i po początkowym zaskoczeniu postanowił rozbroić napastników. Został postrzelony w czasie szamotaniny przez jednego z nich: 17-letniego Roberta Chechłacza. Zmarł w szpitalu kilka dni później od rany postrzałowej w brzuch.
Dodano: 24.06.2011 20:57    Przez: ~pamiętamy
Ksiądz Sylewster Zych nie był opiekunem tej organizacji. W latach 1982-1986 był więziony jako więzień polityczny, w związku ze śmiercią Zdzisława Karosa. Ale w tym przypadku termin "więzień polityczny" może budzić kontrowersje. Z resztą o jego śmierć podejrzewa się funkcjonariuszy SB. Polecam lekturę: Zbigniew Branach "Tajemnica śmierci księdza Zycha" Bydgoszcz 2008 ;)
Dodano: 24.06.2011 09:38    Przez: ~wiem co mówię
w takiej kopalni wujek naiwni robotnicy latali z łańcuchami na zomo,a kadra solidarności po wydaniu rozkazów poszła do kanciapy i spokojnie piła herbate z rumem w przyjemnym ciepełku.
Dodano: 24.06.2011 16:26    Przez: ~szkarlatyna
Kochani Rodacy - czas najwyższy zbudować pomnik poświęcony pamięci ofiar Kościoła rzymskokatolickiego. Jest on winien śmierci co najmniej kilku milionów niewinnych ludzi. Kto zna historię tej zbrodniczej organizacji polityczno - religijnej, dla niepoznaki zwanej Kościołem - ten wie, o czym piszę.
Dodano: 24.06.2011 19:55    Przez: ~indiana dżons
A JA NIE WIDZE TAM ZAJĄCA .
Dodano: 24.06.2011 09:10    Przez: ~XC
połowa kochanych rodaków,to renegaci współpracujący z wrogiem za garść srebrników i zwykli niewolnicy.
Dodano: 24.06.2011 18:34    Przez: ~zappatero

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.