Dzisiaj jest piątek 22 listopada 2019, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19876) SPORT FORUM FIRMY (5418) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk zakończył granie w lidze, ale rozpoczyna w P ... (0)Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (5)

Rodzina szuka zaginionego Fina

Dodano: 16.03.2010 09:41
Źródło: LM.pl
Krewni dwudziestoletniego Fina, który zaginął kilka miesięcy temu, mają nadzieję, że w swojej podróży do Berlina Emil zatrzymał się gdzieś między Koninem a Kołem i znajdą tutaj jakiś jego ślad. Dzisiaj przyjeżdża do Konina ojciec i brat zaginionego, a w czwartek dołączy do nich siostra chłopaka.

Emil Petrov wyruszył w lipcu ubiegłego roku w podróż po Europie. Nie miał telefonu, a z rodziną kontaktował się tylko przez Internet. Wiadomo na pewno, że odwiedził Niemcy, Włochy, Grecję i Ukrainę. Ostatni e-mail wysłał do siostry 1 października z Warszawy: “Teraz jestem w Warszawie, mam nadzieję że zdążę wrócić do was przed ósmym października. Bóg dał mi kilka trudnych lekcji, ale wszystko jest w porządku. Mój świat przewrócił się do góry nogami. Opowiem wszystko gdy się spotkamy. Tęsknię i ściskam!”.

Kiedy rodzina wszczęła poszukiwania, Interpol ustalił, że tego samego dnia, kiedy wysłał ostatni list, Emil przekroczył o godzinie 1.30 ukraińsko-polską granicę w Hrebennem. Po kilkunastu tygodniach bliscy Emila postanowili sami zacząć go szukać i przyjechali do Polski. 15 stycznia wystąpili w programie “Dzień dobry TVN” i wtedy otrzymali sygnał, że chłopaka widziano w Krakowie. Choć trop wzbudził ogromne nadzieje, podtrzymane następnie przez wiele osób, wiadomość jednak się nie potwierdziła.

Dzisiaj David Petrov, ojciec Emila i jego młodszy brat Ilja przyjeżdżają do Konina. W czwartek dołączy do nich starsza siostra Emila - Emma. Chcą szukać tutaj śladów Emila, ponieważ wiedzą, że po opuszczeniu Warszawy zamierzał przez Berlin wracać do domu. Podróżował autostopem, więc mógł przejeżdżać przez Koło, Konin lub Słupcę. Nie można też wykluczyć, że jechał autobusem lub pociągiem. Podobno miał się zatrzymać gdzieś między Kołem a Koninem.

Emil Petrov ma 190 cm wzrostu, jest szczupły, o szerokich ramionach, oczy brązowe, włosy skołtunione, przechodzące w dredy. Podczas podróży miał na sobie (prawdopodobnie): znoszone brązowe dżinsy, niebieską koszulkę (na zdjęciu), jasne buty, brązowy wełniany sweter i jasną kurtkę. Prawdopodobnie miał przy sobie: stary zielony śpiwór, dużą czarną plastikową torbę z białym logo BMW, farby i pędzle do malowania, mały notatnik w przedniej kieszeni koszuli, fińskie wydanie Księgi Psalmów i Nowy Testament. Zdjęcia zaginionego dwudziestolatka znajdują się na stronie http://szukajacemila.blogspot.com.

Ktokolwiek wie coś o losach Emila, proszony jest o przekazanie wiadomości jego rodzinie na e-mail: emma.amande@gmail.com lub telefon (w Polsce) 22 219-54-50, albo Fundacji ITAKA pod nr tel. 22 654-70-70. Można też wysłać sms na nr 880-210-236.

  • Rodzina szuka zaginionego Fina

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zaginiony

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.