Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16982) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
25 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)

Zdzisław Jankowski kandydatem na... prezydenta Polski

Dodano: 26.04.2010 15:34
Źródło: LM.pl
Zdzisław Jankowski z Konina jest kandydatem na urząd głowy państwa. Dzisiaj oficjalnie się zarejestrował. Udało mu się zebrać blisko 2 tysiące podpisów. Kandyduje z ramienia Polski Patriotycznej.

Zdzisław Jankowski jest emerytem, ma 67 lat. W latach 2001 - 2005 był posłem RP z ramienia Samoobrony. Odszedł z partii i założył własne ugrupowanie Polska Racja Stanu. Następnie wstąpił do Ligi Polskich Rodzin. W 2005 roku ponownie ubiegał się o mandat posła z listy Samoobrony. Bezskutecznie. Teraz chce sięgnąć po najwyższe stanowisko w państwie, bo jak mówi jest patriotą i chce zapobiec niszczeniu polskiej gospodarki.

Aby wejść do rozgrywki o urząd Prezydenta RP Zdzisław Jankowski musi uzbierać 100 tysięcy podpisów. - Czasu jest niewiele, ale zrobię wszystko by zebrać odpowiednie poparcie – zapewnia.

Do godziny 15:30 w Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowało się 16 komitetów kandydatów na prezydenta, m.in. Bronisława Komorowskiego, Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorza Napieralskiego, Andrzeja Olechowskiego i Waldemara Pawlaka.

Jak wynika z najświeższych danych, Państwowa Komisja Wyborzca odmówiła jednak przyjęcia zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Zdzisława Jankowskiego. Komitet wyborczy ma prawo wniesienia skargi do Sądu Najwyższego w teminie dwóch dni od daty doręczenia uchwały PKW.


  • Zdzisław Jankowski kandydatem na... prezydenta Polski

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.