Dzisiaj jest środa 20 marca 2019, imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22460) SPORT FORUM FIRMY (5312) PRACA (76) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (7)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Anuncjatki w grąblińskim klasztorze

Dodano: 18.08.2010 10:48
Źródło: LM.pl
W pobliskim Grąblinie, w miejscu objawień Maryi, zakończono budowę klasztoru sióstr, która rozpoczęła się w maju ubiegłego roku. Zakonnice zostaną tam przeprowadzone 22 sierpnia. Będzie to pierwszy klasztor Anuncjatek w Polsce - mówi rzecznik prasowy Sanktuarium Maryjnego w Licheniu ks. Krzysztof Jędrzejowski.

Anuncjatki z Francji z gospodarzami Sanktuarium w Licheniu - Marianami łączy bardzo wiele. Zakon Maryi Dziewicy ma już ponad 500-letnią historię. Marianie są pierwszym i jedynym w świecie zakonem męskim, dla którego Reguła Dziesięciu Cnót Najświętszej Maryi Panny, zaczerpnięta od Anuncjatek, stała się zasadą życia.

Zakonnice noszą kolorowe habity. Każdy kolor ma swoje znaczenie. Szary — oznacza pokutę i ubóstwo; czerwony — mękę Chrystusa, miłość i radość; biały — czystość Maryi.  • Anuncjatki w grąblińskim klasztorze

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wideo,   Licheń

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

czy to jest ten zakon w ktury kilka lat wstecz zakonnica popełniła samobujsto zajeżdzona przes starsze sostry
Dodano: 02.03.2019 17:51    Przez: ~xxxx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.