Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Ślesin: Doświadczanie świata

Dodano: 12.09.2010 10:12
Źródło: LM.pl
Otacza całodobową opieką najbardziej potrzebujących, świadczy usługi pielęgnacyjne, rehabilitacyjne i terapeutyczne. Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie jest spokojną przystanią dla osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Placówka właśnie obchodziła 15-lecie. Uroczystość odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Od 1999 roku Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie podlega konińskiemu starostwu i jest jedynym, który działa na terenie powiatu. W ciągu piętnastu lat działalności, placówka przeszła kapitalny remont. Trwająca 13 lat inwestycja kosztowała ponad 19 mln zł. Powstały pokoje, sala gimnastyczna, kaplica i tzw. sala doświadczania świata czyli miejsce, w którym prowadzona jest rehabilitacja. Pod opieką ślesińskiego DPS jest obecnie ponad sto osób dorosłych i dzieci.

O to, by pensjonariuszom niczego nie brakowało dba 74 pracowników. Wielu z nich zostało uhonorowanych odznaczeniami za Zasługi dla Powiatu Konińskiego podczas jubileuszowej uroczystości. Z kolei ci, którzy wspierają działalność placówki, otrzymali specjalne podziękowania.  • Ślesin: Doświadczanie świata

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wideo,   dps,   ślesin,   rehabilitacja,   terapia,   opieka,   dom pomocy społecznejDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Co racja, to racja. Same ciotki i pociotki.... Człowiek bez znajomości, nie ma szans tam pracować, nawet jeśli skończył odpowiednią szkołę.
Dodano: 24.06.2011 11:54    Przez: ~Paula
Żaden klan rodzinny tam nie pracuje.Pracują tam sami wykwalifikowani pracownicy z odpowiednim bagażem wiedzy i umiejętności.Gratulacje i trzymać tak dalej.
Dodano: 24.06.2011 12:34    Przez: ~Koniniak
Jeżeli DPS w Ślesinie jest tak prowadzony przez panią dyrektor jak ośrodek dla niepełnosprawnych w Głębockiem przez męża pani dyrektor, to serdecznie współczuje pensjonariuszom DPS.
Dodano: 24.06.2011 12:36    Przez: ~zawiedzony
TERAZ TYLKO ZNAJOMOSCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIEDZA I ZDOLNOSCI SIE NIE LICZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z BAGAZEM TO MOZESZ TYRYSTA ZOSTAC ALBO BEZDOMNYM koniniak
Dodano: 24.06.2011 12:52    Przez: ~on
szacunek dla tej instytucji ale koniniaku nie masz pojęcia jakie tam się cuda dzieją
Dodano: 24.06.2011 13:38    Przez: ~gdgdgdg
Piękne są artykuły w gazecie, piękne uroczystości, ale naprawdę trzeba poznać szary zwykły dzień, co się dzieje za murami takich placówek. Osobiście poznałam bardzo dobrze.Brakuje słów do opowiedzenia. Wiadomo, że osoba przebywająca w takiej placówce się nie obroni.Nie spotkałam się z wypowiedzią innych osób w mediach poza wychwalaniem się przez dyrekcję.
Dodano: 24.06.2011 14:17    Przez: ~Xyz
Zastanawiam się, dlaczego nikt z mediów nie podszedł do jednego z pensionariuszy i nie zapytał, jak ma dobrze w DPS,przecież też byli na uroczystości.
Dodano: 24.06.2011 14:51    Przez: ~ona
Popieram wypowiedz koniniaka.Na zatorzu w Koninie jest tez ośrodek dla niepelnosprawnych tam ta wielka bardzo specjalistyczna i wyksztalcona kadra bierze wielka kase za 4 godziny pracy?????????? A ty czlowieku musisz byc od godziny do godziny.Więc popieram że wszystko to tylko na pokaz jak i w DPS w Ślesinie tak i w Koninie.
Dodano: 24.06.2011 17:10    Przez: ~mim
Te uroczystości to tylko piekno na pokaz.Zgadzam sie z wypowiedziami co niektorymi???????
Dodano: 24.06.2011 17:12    Przez: ~asekuracja
We wszystkich tych placowkach typu Dps ,ośrodki dla niepelnosprawnych ruchowo i tych chorych ktorzy nie mowią powinny byc zamontowane kamery oraz głośniki .Wtedy byście kochani internauci rodzice i rodzino tych osob widzieli i slyszeli co we wszystkich placowkach sie dzieje.Jak CI..... wielcy wyksztalceni pedagodzy pielegniarki rehabilitanci pracuja i wykonuja swoje obowiązki?????Aby do przodu??????Byle wyplata była???????
Dodano: 24.06.2011 17:23    Przez: ~byly pracownik takich pla ...
Zawsze możesz zabrać własną kamerę lub dyktafon. Nawet zalecam!
Dodano: 24.06.2011 18:51    Przez: ~...
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.