Dzisiaj jest czwartek 12 grudnia 2019, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20187) SPORT FORUM FIRMY (5433) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sensacja we Wrześni. KKF wyeliminowany z Pucharu P ... (0)Goście z Malezji i Sri Lanki goszczą w I LO. Pozna ... (0)

Podchody do wiedzy

Dodano: 4.10.2010 08:51
Źródło: terazSlupca.pl
Etap terenowy drugiej już Słupeckiej Gry Miejskiej odbędzie się w najbliższy piątek na ulicach Słupcy.

Słupecka Gra Miejska to projekt, w którym młodzi mieszkańcy ziemi słupeckiej w nieszablonowy sposób zdobywają wiedzę o historii i walorach kulturowych miasta. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w kwietniu 2009 roku, natomiast druga została zaplanowana jako element
obchodów 720-lecia lokacji miasta.

Projekt składa się z trzech etapów: zakończonego już internetowego (rozwiązywanie zadań dotyczących walorów kulturowych Słupcy i ziemi słupeckiej), trwającego jeszcze warsztatowego (zajęcia z dziedziny marketingu, reklamy i technik audiowizualnych) oraz właściwej gry miejskiej (rodzaj podchodów), rozgrywanej na ulicach Słupcy.

Ósmego października od godziny 9 na ulicach Słupcy rywalizować będzie 19 pięcioosobowych zespołów, reprezentujących gimnazja i szkoły średnie, które rozwiązywać będą zagadki, zadawane przez przebrane postaci z epoki. Wszystko zakończy się po około 4-5 godzinach uroczystym rozstrzygnięciem, które odbędzie się na terenie Muzeum Regionalnego w Słupcy.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Rowerowa Wielkopolska we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupcy i Urzędem Miasta w Słupcy. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  • Podchody do wiedzy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jubileusz Słupcy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To aż trzeba robić podchody, żeby się czegoś dowiedzieć?
Dodano: 24.06.2011 21:57    Przez: ~Nieufny
Fajna sprawa taka gra.
Dodano: 24.06.2011 00:23    Przez: ~Karolek
Nie uważasz, że to ciekawy sposób aby zachęcić ludzi? Nie każdy wie o historii swojego miasta - a taki sposób, aby się wielu rzeczy dowiedzieć jest bardzo ciekawy. Kto wie, może ktoś o czymś nie wiedział a dopiero teraz się o tym dowiedział i go to zainteresowało? Lepiej tak, niż w ogóle... Jak dla mnie bardzo ciekawa inicjatywa. Pogratulować! :)
Dodano: 24.06.2011 18:01    Przez: ~Pan W.
Jestem uczestnikem tej gry. Etap terenowy był świetny- chodziło przede wszystkim o poznanie historii( nie jestem z Słupcy, więc ją poznałam) ale również o dobrą zabawe. I jeden i drugi cel się sprawdził.
Dodano: 24.06.2011 17:28    Przez: ~A. WL

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.